Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες των πλήκτρων μας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 699
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ωραία η γωνία σου Άγγελε με ωραία μηχανήματα και χρώματα και κυρίως δεν φαίνονται τα καλώδια χαχα, σε αντίθεση με την δικιά μου που είναι σαν ξεμαλλιασμένη. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία μηχανήματα και χρώματα και κυρίως δεν φαίνονται τα καλώδια

Ασύνδετα τα έχει..ούτε καν στο ρεύμα..  :)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ιδού και ο δικός μου εξοπλισμός. Αυτό που δεν φαίνεται είναι πίσω απο τη καρέκλα τα 2 pc towers όπου σύντομα θα αντικαταστήσω με το νέο Mac mini (όταν βγει), ενώ μέσα στα συρτάρια κρύβονται αρκετά καλώδια (όπως και κάτω απο το γραφείο σε ράφι ειδικό ώστε να μην φαίνονται στο μάτι) και η κάρτα M-Audio Firewire 410 που επίσης θέλω να αλλάξω.

konstudio14.jpg.163518d38e0729c912defde1feb19b04.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο setup αλλα το νου σου στο δεξι σου μονιτορ καλο θα ειναι να βαλεις κατι αλλο κατω απο αυτα  ;)

 

Μια απορια γιατι δεν εχεις για master keyboard το motif es 88 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Fox! Σαν τι πιστεύεις θα επρεπε να βαλω;;

Η απάντηση στην ερώτηση σου είναι η εξης. Το ES8 είναι πολυ βαρύ για να μπει πανω στο γραφείο. Επισης αν τοποθετηθεί εκει πανω θα είναι πολυ ψηλά. Εχω λοιπόν midi keyboard προς το παρόν το 01 (σχεδιάζω να παρω αλλο midi σαν το komplete) και σαν audio synth εχω το ES8. Αν εχεις καμία ιδέα πολυ ευχαρίστως να την ακούσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Fox! Σαν τι πιστεύεις θα επρεπε να βαλω;;

Η απάντηση στην ερώτηση σου είναι η εξης. Το ES8 είναι πολυ βαρύ για να μπει πανω στο γραφείο. Επισης αν τοποθετηθεί εκει πανω θα είναι πολυ ψηλά. Εχω λοιπόν midi keyboard προς το παρόν το 01 (σχεδιάζω να παρω αλλο midi σαν το komplete) και σαν audio synth εχω το ES8. Αν εχεις καμία ιδέα πολυ ευχαρίστως να την ακούσω

 

 

Επειδή το ρικοφον είναι ένα μαλακό υλικό και είδα ότι έχει πάρει κλίση το δεξί μόνιτορ σου  θα σου έλεγα κάτω από το μόνιτορ να βάλεις κάτι τετοιο:

 

http://www.thomann.de/gr/the_takustik_isopad_6.htm

 

Όσο για το 88αρι ερώτηση έκανα αν εσύ βολεύεσαι έτσι κανένα πρόβλημα  ;)

εγώ π.χ. είχα μια βάση για το 88αρι μου την οποία την είχα ακριβώς κάτω από τον πάγκο μου και την τράβαγα ελαφρώς προς τα έξω όταν ήθελα να δουλέψω και να διαβάσω σε αυτό.

Πλέον όμως θα βάλω μηχανισμό στον πάγκο από κάτω ο οποιος θα μπαίνει και θα βγαίνει συρταρωτά από κάτω.Αυτα από μένα καλη συνεχεια  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου