Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες των πλήκτρων μας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 699
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

..σώπα βρε... :-*

 

..να ανεβάσω το Jupiter 80 με το K2600r και το Moog Voyager XL ;;;

 

Oι 2 άλλοι συνέταιροι στο post production δεν θα το ήθελαν, δεν τους αρέσει η φωτοπροβολή.

Οι παραπάνω φωτογραφίες είναι από το studio των Driver's Hit, και το μικρό δικό μου σπιτικό μουσικό χώρο.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Mια αναβαθμισούλα στην  home music and video production studio γωνιά του φτωχού  :D

Προστέθηκαν  τα JBL LSR 305 και σήμερα εφτασε κοντα μας φρέσκο, το ξακουστό

( ;D)  Novation Zero SL mkII.

 

   cos_dr_home_studio_2015_1.jpg

image hosting 10mb limit

 

Το Ζero αντικατεστησε το μικρό (αλλά αξιο) korg nanoKONTROL μου,  παίρνοντας το ρόλο του midi console-controller

 

 Ολη η τοποθετηση παραμένει  πιστή στον  εργονομικό  στοχο παντα, δηλαδή να τα εχω ολα οσα χρειάζομαι  μπροστα μου και να παιζω - χειρίζομαι ολες τις μουσικές παραμέτρους  χωρις να μετακινουμαι.

 

 cos_dr_home_studio_2015_6.jpg

forum image hosting

 

Πηρα και μια βασουλα για το Zero που ειναι στιβαρή, με αντιολισθητικές επενδύσεις και ειναι και ρυθμιζόμενη και φθηνη. Πολυ καλη για τα λεφτα της. Ετσι οπως την εχω μπορω να βλεπω και τις τιμες του zero αλλα και την οθονη του triton και να εχω προσβαση σε ολα τα κουμπια τους ανετα κατα τη διαρκεια της μουσικης πράξης.

 

cos_dr_home_studio_2015_8.jpg

upload pics

 

Ενδιαφερον το Zero, ομορφο, εργονομικό και χρησιμο που τα knobs και τα faders ειναι και touch sensitive δηλαδη αρκει να τα αγγιξεις χωρις να χρειαζεται να τα κουνησεις για να "ξυπνήσουν" και αυτο σε συνδυασμο με το learn κουμπι που εχει θα κανουν παιχνιδακι τις custom αναθεσεις κατι που δεν μπορουσα να κανω με το nanoKONTROL αμα δεν τα κουναγα και χρησιμη και η οθονη που ενεργοποιειται αναλογα και δειχνει τις τιμες και τις ονομασίες των παραμέτρων.  Θα τα δω και στην πραξη, με λιγο πειραγμα με επεισε παντως. Εχει και αξιο συνοδευτικό software.

 

Αν δω οτι ειναι ολα ενταξει, θα παρω μια βαση  και για την οθόνη και μαλλον θα φτιαξω  και ενα συρόμενο ραφι για το Κeystation να βγαινει απο κατω γιατι το κανω τωρα με μια βαση πληκτρων που τη σερνω μεσα εξω. Οχι οτι με χαλαει αλλα θα ειναι καλυτερα ετσι. Ισως να παρω καποια στιγμη  κανα 88αρι βαρυκεντρισμενο.

 

χαχαχαχχααααχ  ;D ;D ;D  Λεφτα υπάρχουν  ;D ;D

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα, δεν θα το πιστεψεις αλλα την ιδια ωρα με σενα τραβαγα και γω φωτογραφιες στο στουντιο. ;D Εκανα κατι αλλαγες και ημουν ετοιμος να κανω ενα resize τις φωτος και να ποσταρω εδω μερικες. Και ναι, και στις φωτο μου φαινεται ο ΓΑΠ :P και οτι σκεφτομουν να κανω pixelize στην οθονη μη γινω ρεζιλι ειδα τις δικες σου φωτος οποτε Οκ. ;D Θα τις ποσταρω με αυτον μεσα.

Μεγειες τα νεα αποκτηματα. 8)

 

ΥΓ:

Κανε κανα resize ωρε Cos στις φωτος σου, στην κανονικη αναλυση φαινονται ψιλοχαλια. Θα σου προτεινα να τις κανεις 600xXXX οταν προκειται να τις ποσταρεις στο ΝΟΙΖ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα, δεν θα το πιστεψεις αλλα την ιδια ωρα με σενα τραβαγα και γω φωτογραφιες στο στουντιο. ;D Εκανα κατι αλλαγες και ημουν ετοιμος να κανω ενα resize τις φωτος και να ποσταρω εδω μερικες. Και ναι, και στις φωτο μου φαινεται ο ΓΑΠ :P και οτι σκεφτομουν να κανω pixelize στην οθονη μη γινω ρεζιλι ειδα τις δικες σου φωτος οποτε Οκ. ;D Θα τις ποσταρω με αυτον μεσα.

Μεγειες τα νεα αποκτηματα. 8)

 

ΥΓ:

Κανε κανα resize ωρε Cos στις φωτος σου, στην κανονικη αναλυση φαινονται ψιλοχαλια. Θα σου προτεινα να τις κανεις 600xXXX οταν προκειται να τις ποσταρεις στο ΝΟΙΖ.

 

  ναι, δεν τις εκανα, εχεις δικιο φιλε. Τωρα ομως δεν ειμαι σε θεση, παω για υπνο.

Και εγω επειδη ακουγα και τραβαγα ειπα να αλλαξω καναλι η να ανοιξω κανα sonar αλλα μετα λεω, ελα μωρε και τις εβαλα.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλορίζικο Cos_dr ωραίο controller  ;)

 

Ωραίο setup waterfall και καλορίζικη η κονσόλα σου τούμπανο!!!!

 

Πρέπει να ανεβάσω και εγώ της αναβαθμίσεις μου στον εξοπλισμό μου  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα η κονσολα παιζει να ειναι υπερ-τουμπανη, waterfall ειναι και daw controller?Ποιο μοντελο; Εντωμεταξυ εχει ακομα backlight το sy77 σου.. :P

 

Kαι το στησιμο του cosdr μ'αρεσει . Και του Κωστα, βασικα ολα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου