Προς το περιεχόμενο

Πειραματικο κομματι ηλεκτρονικης στυλ Tangerine


ex-freemindgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Cos_dr χρησιμοποιησα μερικα pads/ambient sounds απο το Atmosphere ( εννοειται πως ειναι το must εργαλειο για τετοιες δουλειες ). Ολα τα aprregiators προερχονται απο το ARP της Arturia. Τα leads και ορισμενοι ambient ηχοι ειναι απο το S80 της Yamaha. Και τελος τα drums ειναι απο το Groove agent περασμενα...ε, δεν θα σας πω και τα παντα ;) Καποια strings και pads ειναι απο το Jv1080 και το PSR 730 που εχω, αλλα προκειται για 3-4 καναλια μονο και ετσι δεν μετρανε.  ;D

 

dkall, πιστεψε με, ειναι παρα πολυ ευκολο να γραφτουν τετοια κομματια. Λιγη διαθεση, αρκετα ναρκωτικα ( στην περιπτωση μου 2 ποτηρια καφε ) και ορεξη να δοκιμαζεις ηχους.  ;)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλο με αυτες τις ημιεπαγγελματικες δουλειες (που δεν γραφονται για να πουλησουν) φιλε freemind ειναι οτι οσο και να

πειραματιζετε ο δημιουργος  τους , αυτο που βγαινει εχει πολλα στοιχεια απο την ευαισθησια του , την ιδιοσυγκρασια του και την ψυχη του

 

Τουλαχιστον εγω "επιασα" αρκετα απο αυτα...

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ειναι τιμη για τους AlfaRED69 που αυτο το αξιο παλικαρι ειναι πληκτρας της μπαντας !!!!

Που να παιξουμε κιολας..... ::)

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

freemindgr μπράβο. Κι αυτό και ένα άλλο δικό σου το (be free) τα έχω στη λίστα με τα mp3 μου και που και που "σκάνε" και παίζουν.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο ρε freemind ,πολύ καλός! ακουσα και τα υπόλοιπα κομμάτια σου και φαίνεται οτι είσαι πραγματικός μουσικός  :).

Σε παρακαλω. Προσβαλεις τους πραγματικους μουσικους οταν με εξυψωνεις στο επιπεδο τους.

Τα κομματια γινονται απο το κοινο, οχι απο το μουσικο ;) Εαν ενα κομματι ειναι καλο, το κοινο το κανει ακομα καλυτερο ;)

 

freemindgr μπράβο. Κι αυτό και ένα άλλο δικό σου το (be free) τα έχω στη λίστα με τα mp3 μου και που και που "σκάνε" και παίζουν.  :)

Προειδοποιω πως δεν ευθυνομαι για οποιαδηποτε ψυχοσωματικη βλαβη μπορουν να προκαλεσει η συνεχομενη ακροαση τους :)

 

Σε ευχαριστω πολυ harilatron. Βλεπω πως εχεις μια προτιμηση στα ηλεκτρονικα κομματια. Προσωπικα τα θεωρω πολυ πιο δυσκολα απο τα "συμβατικα" ορχηστρικα.

 

Dkall, χαιρομαι παρα πολυ που γινεται αισθητη η μεταφορα αυτη που αναφερεις. Πολλα κομματια ειναι "παρομοια" γιατι ανηκουν στον ιδιο κυκλο "σκεψης" ( ή αλλιως albums :p ).

 

Underground, και να φανταστεις πως μου εδωσες το "μωρο" σου για να βγαζει αναρθρες κραυγες μαζι μου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου