Προς το περιεχόμενο

Jackson-vs-Jackson(help)!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και πλησιάζουν οι γιορτές αποφάσισα να αγοράσω μια κιθάρα κατα προτήμηση jackson kvx ή rr.. αλλα

είμαι στο εξής δίλλημα:

Ψιλομούφα jackson rr με 300+Euro και να της αλλαξω τους μαγνήτες σε Emg81(bridge)active και Emg85(neck) αυτη είναι απο τον παγαπόντη μαυρομουστάκη ή την

Jackson KVX(10νομίζω) απο τον Τσέλιο αλλα δεν ξέρω τι μαγνήτες έχει νομιζω seymour αλλα δεν είμαι σίγουρος αυτή είναι στα 690 Euro

Τί λετε?? Ειδικά αν κάποιος εχει δει τις κιθάρες ας μου πεί την γνώμη του....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παίξει με καμία απ'αυτές αλλά για δες αυτήν εδώ:

 

http://www.musik-schmidt.de/osc-schmidt/catalog/jackson-rr3-rhoads-snow-white-mit-black-pinstripes-p-24489.html

 

Έχει και βιντεοκλιπάκι  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα πήρα για ένα φίλο την RX10D με 444 ευρά από θόμαν. Πολύ καλή κιθάρα, έχει πάνω τους duncan design, προσωπικά θα τους άλλαζα μόνο αν τους βαριόμουνα διότι είναι μιά χαρά μαγνήτες. Κοίτα και αυτό το μοντέλο, δεν ξέρω τιμές ελλάντας αλλά λογικά γύρω στα 500-550 θα έχει.

Α, και σε πάω γιατί είσαι μαυρόκαφρος!  ;D

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη στον Τσέλιο νομίζω έχει Duncan ,δε κόβω το χέρι μου γιατι δε τη δοκίμασα,αλλά μια φορά που έπαιζε κάποιος άλλος καλά ακουγότανε.Υπόψην από το Τσέλιο έχεις και δωρεάν setup εφ όρου ζωής.Το λέω σε περίπτωση που δε κάνεις ο ίδιος set up ,οπότε θα γλιτώσεις λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H KVX10 που βρήκες είναι η καινούργια με το floyd, ή η παλια η σωστή η πρόστυχη με το σταθερό tuneomatic+string thru body? Αν είναι η παλια και έχει καλό μπράτσο χτύπα την. Δε θα χρειαστείς τιποτε αλλο. Τελοςςςςς.... 8)

Ολες πάντως είχαν και έχουν νομίζω μαγνήτες duncan designed (βασισμένους στον JB και στον Jazz, αν δεν κάνω λάθος).

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει floyd.. Και ναι αυτο το προνόμιο στον Τσέλιο ειναι αρκετα καλο το μονο που με προβλιματίζει ειναι το χρώμα. αλλα οχι και τοσο πολυ..οσο για την παργγελία αλλο να την παίρνεις απο μαγαζι(χέρι με χέρι) και αλλο μέσω παραγγελίας το ιδιο εκανα με την ibanez και για να βρώ ανταλλακτικα μου εφυγε ο κώλος και πάλι δεν βρήκα ακριβώς αυτα που φορούσε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου