Προς το περιεχόμενο

Les Paul studio - ποσα πιανει?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αρχισα να συνειδητοποιω πως η gibson les paul studio που αγορασα προσφατα ηταν ισως λαθος επιλογη... ωραια τα ογκωδη καθαρα της αλλα μου λειπουν αρκετα και τα fender-style... και τη βρωμα εντα3ει..δεν τη λες κ ασχημη, αλλα θελω κατι διαφορετικο, ποιο versatile.. ετσι αποφασισα να την πουλησω και τον μαϊο που ενας φιλος θα βρεθει usa να μ αγορασει απο εκει μια prs custom 22, ερχεται περιπου 1800€ ( σχολιαστε παρκαλω την συγκεκριμενη επιλογη και αναφερεται αν θα εχς τιποτα περατερω εξοδα π.χ. φορους)

το θεμα ειναι ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ?? Την αγορασα τον ιουνιο του 2007 ειναι σε αριστη κατασταση, σαν καινουρια σεταρισμενη και με βαλιτσα..(btw wine red gold hardware, αν ενδιαφερεται κανεις..)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως με ολα τα μεταχειρισμενα η τιμη δεν θα επρεπε να υπερβαινει το 60% της τιμης αγορας κατα τη γνωμη μου (δυστυχως η ευτυχως) οσο καινουργια να ειναι και οσο και σε καλη κατασταση να ειναι. Ειναι αστειο καποιοι να περιμενουν οτι θα καταφερουν να πουλησουν στο 80% ή 90% της τιμης αγορας και μετα απο καποιο χρονικο διαστημα η τιμη να κατατρακυλαει πανω στην απελπισια τους  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, επειδή έχουμε ακριβώς την ίδια κιθάρα(μέχρι και το χρώμα... ;D), το έχω ψιλοψάξει και πιάνει σίγουρα 7 με 8 καταστάρικα, για να μην σου πω και χιλιάρικο...

Αφού λες ότι η κατάστασή της είναι άριαστη, και είναι και καινούρια, θα σου πρότεια να την δώσεις 800 ευραίους... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

800- 900 το πολύ, αν και δε μου αρέσει να κοστολογώ τα πράγματα άλλων... απλά επειδή θα κοιτάξεις επιπλέον και ένα πραγμα... δεν είναι τα μοντέλα τα studio, εκείναι τα Gibson LP με την τρελή ζήτηση ή φήμη από την άλλη είναι όπως και να το κάνεισ μία Gibson LP... οπότε.... αν και ποτέ δεν ξέρεις....

Πάντως ειλικρινά πάνω από 1100 είναι κλοπή....

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ειλικρινά πάνω από 1100 είναι κλοπή....

 

Όχι, προς θεού,, είναι πολλά.

 

 

@ taq: Ρε συ, μήπως δεν κατάλαβες ποια είναι;Είναι studio, τι εννοείς ότι δεν είναι από κείνα τα μοντέλα;?  :-\

 

Εμμ.. μάλλον εγώ δεν έχω καταλάβει, εξήγα μου μια στιγμή... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΛΗ η απαντηση

 

πας ΕΔΩ

 

http://www.thomann.de/gr/search_dir.html?sw=gibson+les+paul+studio&x=8&y=10

 

& βλεπεις οτι οποισδηποτε τη θελει μπορει να την παρει καινουργια περιπου 1200 ερυω.

 

αφαιρεις ΑΥΤΟΜΑΤΑ ενα 30%-40% (μια και ειναι μεταχειρισμενη) οποτε την πουλας απο 720 εως το πολυ 800...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και φυσικα θα την παρει 30-40% απο την τιμη

του Θωμα ΧΩΡΙΣ να την δοκιμασει (γιατι ετσι

θα την επαιρνε απο εξω) (ασε που βρηκα και αλλο ενα στην Ζιμπαμπουα με χαμηλοτερες τιμες) η΄ βλεποντας την απο φωτο (γιατι ετσι θα την επαιρνε απο EBAY)

Aν θελει να την δει και να παιξει κιολας , παλι

30-40% αλλα απο την τιμη Ελλαδας .

Τωρα , τι ειναι χιλιογρατζουνισμενη , τι δεν εχει

την παραμικρη γρατζουνια , ιδια ειναι η τιμη.

 

Λεω  τωρα ,διαφορα.....

 

"ο δικηγορος του διαολου"

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα το οργανο δεν εχει "λειτουργικο" προβλημα, γιατι να το δωσεις?

Καθε οργανο κανει για ενα πραγμα που δεν μπορει ενα αλλο.

Η prs νομιζεις θα σε καλυψει σε ολα?

Θα θελεις και τη strat και την tele και την les paul και.. και... και....

Μονος λογος που θα δικοιολογουσα πωληση ειναι η ελλειψη χρηματων για τη αγορα της καινουριας.

Αλλα και παλι.....

Μηπως μια μερα καταλαβεις οτι την ηθελες και το μετανοιωσεις?

Δεν μπορεις να κρατησεις και αυτη?

Χανεις χρηνατα στη μεταπωληση.

Αν θελησεις μια μερα να ξαναπαρεις ενα τετοιο οργανο θα θελεις τα διπλα λεφτα απ' οτι θα την πουλησεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως καλύτερα κράτα το, δεν συμφέρει να το δώσεις.

Ένας φίλος την πάτησε έτσι, πήγε και πήρε μια αμερικάνα στράτ πάνω από χιλιάρικο και τώρα που θέλει να την δώσει για να πάρει μια κανονική κιθάρα το πολύ 700-750 του την παίρνουνε, οπότε του έμεινε.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου