Προς το περιεχόμενο

blackguard VS whiteguard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μια πρωτη βαση θα βαλω φθηνα pots/caps και τον αλλον μηνα που θα ξαναεχω λεφτα, θα παραγγειλω uprgade 70's tele απο RS workshop... και επισης θα αλλαξω τα περισσοτερα pots  απο τις κιθαρες μου (ειδικα της jaguar ειναι για πεταμα) και θα κανω και μια παραγγελια για bumblebee caps, για καβατζα.

 

επειδη  σε ....συμπαθω  :) μη πετας τα λεφτα σου,τα pots ειναι....pots οτιδηποτε πρεβευουν  οι....γκουρου των pots ειναι απλα MUMBO JUMBO .....η Jaguar σου αν ειναι αμερικανικη εχει CTS pots τα οποια ειναι industry std.... ;)

 

παρε απλα ALPHA η  CTS pots & θα εισαι μια χαρα.... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και ναι...ειναι ετοιμη..! Στην αρχη οταν την πρωτοκουμπωσα στον ενισχυτη απογοητευτηκα...Μετα απο 2 μερες πεξιματος εχω να πω πως ειμαι ενθουσιασμενος...! Η κιθαρα εχει απιστευτες δυνατοτητες, οι μαγνητες του Haussel καθισαν τελεια στο κουφιο σωμα και το αποτελεσμα ονειρεμένο. Fat μανικι, low action και twang!

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον Σταυρο Ντουκα για την βοηθεια του στην συναρμολογηση και για το αψογο set up ! Με εξαιρεση το bigsby το οποιο και ρυθμισα στα γουστα μου, παρελαβα την κιθαρα απ τα χερια του σε αψογη κατασταση! Φατε ματια ψαρια, και υποσχομαι συντομα κλιπς:

DSCN2549.jpg

DSCN2547.jpg

DSCN2545.jpg

DSCN2543.jpg

DSCN2537.jpg

 

...και μια οικογενειακη..! :

DSCN2553.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[move]S U P E R B ! ! !                S U P E R B ! ! !                S U P E R B ! ! ![/move]

 

 

και το μαξιλαρακι απο το ΙΚΕΑ ταιριαζει γαντι...    ;D

 

ευγε!

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγειες!!!!μεγειες~!!!

αλλα ειναι τωρα αυτες φωτογραφιες για το λαο σου??:) βγαλτην εξω στον ηλιο(την κιθαρα) και τραβα (καμια φωτογραφια) να φανει το ασπρο σε ολο του το μεγαλειο....!

παντως επειδη εφτιαξες την τελε των ονειρων μου(αντε σου συγχωρω και τον μονο στη γεφυρα:)) απαιτω infos asap!!

P.S. bigsby σε 3-αρα γεφυρα, maple, f-hole!!!!τι εκανε το ατομο!!!εγραψες!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το διακοπτακι αλλαζει φαση στους μαγνητες, και επισης το tone pot ειναι cutom made απο τον Nik Huber, push/push για να σπλιταρει ο neck...Τα specs ειναι γραμμενα παραπανω, οτι αλλο θελετε...ρωτήστε! Ελπιζω να προλαβω να γραψω σήμερα clips...

 

 

(προσέξατε την custom γέφυρα, ε; ε; :D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(προσέξατε την custom γέφυρα, ε; ε; )

 

Σαν του Callaham μοιαζει, αλλα εκεινη ειναι "κομμενη" μονο απο τη μια μερια, ετσι?

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δικη μου ειναι κομμενη και απ τις 2 πλευρες και επισης στο πισω περος εχουν γινει εγκοπες για να περνανε οι χορδες απ το bigsby... Κανονικα θα επρεπε να βαλω jaguar styled bridge οπως σε ολες τις τελε με bigsby αλλα το διεστραμμενο μυαλο μου βλεπεις... Φορτωνω κ το κλιπ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος! χαιρομαι που οι συμβουλες μου επιασαν τοπο!Μεγειες!1 ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου