Προς το περιεχόμενο

blackguard VS whiteguard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα κλιπς, οταν τα ακουσα απ τον σταθερο μου, ειναι υπερβολικα δυσφημιστικα για την κιθαρα μου!  ;D ;D θα κατσω να τα ξαναγραψω το βραδυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω παντως ακομα περιμενω.....και τα κλιπς και τις φωτεινες φωτο!!!(το ασπρο της mary kay :) θελει φως του ηλιου για να δειξει!!)

 

βασικα οταν ελεγα infos δν εννοουσα τα specs...συτα τα ειδα...με νοιαζει κυριως για τον κυριο απο το nashville!!;) και για την τσαχπινια με την γεφυρα και το bigsby...κοινως γιατι δν μπηκε jaguar styled bridge...καθαρα αισθητικος ο λογος???

 

edit.... κανα νεο???? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Λοιποοον... :D Αυριο θα ηχογραφω και ελπιζω να βρω χρονο να γραψω κ μερικα κλιπάκια..!

Η γεφυρα τυπου jaguar, αλλαζει αρδην τον ηχο της τελε, οχι απαραιτητα προς το κακο, αλλα δεν ειναι 100% τελε.

Εγω ηθελα μια τελε με bigsby, χωρις να χασει τον μοναδικο χαρακτηρα της ουτε στο ελαχιστο!

Οποτε διατηρησα τον bridge  μαγνητη και την γεφυρα και... ειμαι οκ !

Και εχω και string ferules καβατζα σε περιπτωση που θελησω να βγαλω το bigsby!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....επισης εκοψα τα "αυτια" της γεφυρας για να μπορω να εκμεταλλευομαι τις μοναδικες δυναμικες των χορδων κοντα στα saddles της γεφυρας ευκολοτερα.. Πληρης customια δηλαδη η γεφυρα! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγια κ καλοπαιξιμη! ;)

απο ομορφια σκιζει! αλλα ειμαι σγουρος οτι κ απο ηχο θα ειναι αεροπλανο! ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες παρόλο που δεν τις συμπαθώ καθόλου αυτές τις βινατζοτέτοιες και ιδίως τις φέντερ (εντάξει, εκτός από τα παχιά μπράτσα της τέλε  shifty.gif ) δεν μπορώ παρά να παρεδεχτώ ότι η συγκεκριμένη τελε είναι για πολλές "αφιερώσεις"! Εύγε deadendmind. Ελπίζω κάποια στιγμή και αυτή που θα φτιάξω να είναι σαν αυτή στην προσοχή και το τελικό αποτέλεσμα!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιποοον... :D Αυριο θα ηχογραφω και ελπιζω να βρω χρονο να γραψω κ μερικα κλιπάκια..!

Η γεφυρα τυπου jaguar, αλλαζει αρδην τον ηχο της τελε, οχι απαραιτητα προς το κακο, αλλα δεν ειναι 100% τελε.

Εγω ηθελα μια τελε με bigsby, χωρις να χασει τον μοναδικο χαρακτηρα της ουτε στο ελαχιστο!

Οποτε διατηρησα τον bridge  μαγνητη και την γεφυρα και... ειμαι οκ !

Και εχω και string ferules καβατζα σε περιπτωση που θελησω να βγαλω το bigsby!

μαααααααααλιστα.....βασικα καλο και αγιο το bigsby  αλλα χανεισ το "string thru  ηχο"....ιφ γιου νοου γουατ αι μιν.... παντως και εγω bigsby θα βαλω....καμια καλη και φτηνη προταση????ή παμε για τα 150Ε???

τωρα αυτο για τη γεφυρα με προβληματισες...μαλλον ομως καθαρα απο αισθητικης αποψεως θα μεινω και εγω σε μια τριαρα κλασσικη...

και κανενα info για τον κυριο στο nashville???;) (π.μ. αν θες) ...απλως το thinline παει στα 260 στη warmoth χωρις βαψιμο....οποτε με τα 190 για transparent παμε στα 450...πολλα δν ειναι?? :(

 

edit: οπως καταλαβες με προλαβες και εφτιαξες την τελε που ετοιμαζω ...τωρα με ισοτιμια 1,47 ειναι η τελεια εποχη.....βεβαια εγω σκεφτομαι να εχω chambered σωμα  αλλα χωρις f-holes (ηχητικα αποτι εχω διαβασει το ιδιο ειναι ...) και να βαλω mini-hum ή p-90 στο neck.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To mint green μου αρεσει περισσοτερο,δοκιμασε ομως και μια ωραια ταρταρουγα... ;)

 

 

PG156.jpg

οπωσδηποτε αυτο!!!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου