Προς το περιεχόμενο

blackguard VS whiteguard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Exω μια JV του 81'

F1000003.jpg

και μια custom που εφτιαξα μονος μου (τωρα φορα tortoise pickguard και της παει μουρλια)

DSC00010.jpg

 

Αν οντως ενδιαφερεσαι, πες μου! :D ;)

(edit: nocaster εδω και τωρα!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα κάνω το project που λέω και βάλω πάνω τα pads, τα killswitch, τα effects, τα piezo και τα midi και σου τη στείλω θα μου την κάνεις κι εμένα έτσι;;; Και στο οικονομικό...... τα βρίσκουμε!! :) Σοβαρολογώ πάντως, είναι άψογη η κιθάρα σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παντως, σιγουρα το Mint παει πολυ με το binding, αλλα το tortoise θα εκανε τρελο contrast. (εχε και ενα καβαντζα... ποτε δεν ξερεις!  ;D )

 

απο ηλεκτρικα τι θα βαλεις μεσα?  (Pots, cap(s) κλπ )

 

 

 

Ούτε αυτη εχει primer... μου πε πως παιζει το ξυλο να ρουφηξει μετα απο χρονια το χρωμα και του πα... καλυτερα! :D

Σε μια πρωτη βαση θα βαλω φθηνα pots/caps και τον αλλον μηνα που θα ξαναεχω λεφτα, θα παραγγειλω uprgade 70's tele απο RS workshop... και επισης θα αλλαξω τα περισσοτερα pots  απο τις κιθαρες μου (ειδικα της jaguar ειναι για πεταμα) και θα κανω και μια παραγγελια για bumblebee caps, για καβατζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παντως, σιγουρα το Mint παει πολυ με το binding, αλλα το tortoise θα εκανε τρελο contrast. (εχε και ενα καβαντζα... ποτε δεν ξερεις!  ;D )

 

απο ηλεκτρικα τι θα βαλεις μεσα?  (Pots, cap(s) κλπ )

 

 

 

Ούτε αυτη εχει primer... μου πε πως παιζει το ξυλο να ρουφηξει μετα απο χρονια το χρωμα και του πα... καλυτερα! :D

Σε μια πρωτη βαση θα βαλω φθηνα pots/caps και τον αλλον μηνα που θα ξαναεχω λεφτα, θα παραγγειλω uprgade 70's tele απο RS workshop... και επισης θα αλλαξω τα περισσοτερα pots  απο τις κιθαρες μου (ειδικα της jaguar ειναι για πεταμα) και θα κανω και μια παραγγελια για bumblebee caps, για καβατζα.

 

Εννοειται οτι καρα-λεει να "κατσει" το βερνικι στο ξυλο...

 

αυτο παω να πετυχω κι εγω με τη "νερομπογια" κ τα ψιλοκαταφερνω μια χαρα...

 

Αυτο που λες για RS Guitarworks, καλο μεν (εχω σε ολες μου τις κιθαρες τα σετ τους) αλλα τελευταια λιγο την παραείδε Busynessman o Roy. Καποτε ηταν πιο προσιτος, αλλα τωρα που ανεβηκαν οι δουλειες...

Βεβαια το προιον ειναι καλο αναμφισβητητα, ασχετα με το ποιον του εκαστοτε "Roy"...

Ισως αυτα τα super pots να ειναι λιγο mambo jumbo γιατι δεν ειναι τιποτα αλλο απο CTS με προσεγμενες ανοχες, και υποτιθεται custom taper...

Για το carbon path που λεει, το εχουν και τα αλλα CTS που πουλαει...

Κατι τετοια περιεργα λεει και ο Alessandro και τα δινει $50 το ενα τα δικα του...

Αυτη τη φορα θα βαλω τα "κρυωμενα" του Callaham (μετρημενα και οχι στην τυχη).

 

Παντως οι _και καλα_ bumble bee caps ειναι ψιλοπατατουλες.

Καλοι ειναι οι Hovland (ισως λιγο τσιμπημενοι) αλλα και οι Mallory 150 ειναι super.

Στα "πολλα λεφτα", ψαξε για paper in oil (εχει και ο RS αλλα οχι .022μF).

Ο Alessandro εχει κι αυτος με Aluminium ή Copper foil ($20 και $40 αντιστοιχα, με free shipping).

Αν θες κι αλλες "πηγες" στειλε pm...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου