Προς το περιεχόμενο

Βαλιτσες Thomann


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω εχω παρει την Tweed της G&G απο τον Callaham, και απλα δεν εχει επανω το περτσινωμενο σηματακι της Fender...

 

Η δικια μου μια χαρα ειναι παντως.

 

Aν παραβλεψεις το γεγονος οτι  α) ειναι τοσο πετσικη που πρεπει να

την πιεσεις για να εφαρμοσουν τα αυτακια  β) κανει μπαμ η πλαστικουρα φθηνοκατασκευη του "tweed"  γ) ξεφτυζει το βιλουδο και

πρεπει να το τιναζεις  δ) κανει καμμια 200€ (προφανως γιατι γραφει Fender επανω)

κατα τα αλλα , μια χαρα ειναι ....

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Πάντως εγώ για μία κιθάρα που συναρμολόγησα (με την ευκαιρία άλλης παραγγελίας) πήρα μία από αυτές τις θήκες (την tweed για strat/tele) και μου φαίνεται μια χαρά. Δεν έχει υποστεί ταλαιπωρίες (τώρα που το σκέφτομαι, η κιθάρα αυτή δεν έχει βγεί ούτε μία φορά από το σπίτι  ::) ) αλλά δεν είδα κάτι να με προβληματίζει στην κατασκευή.

 

Επίσης: Όταν την παρέλαβα διαπίστωσα ότι το εσωτερικό της δεν ήταν κόκκινο αλλά καφέ. Το είπα στο Γερμανό (διευκρινίζοντας ότι δεν έχω σκοπό να την επιστρέψω και ότι απλά τους ενημερώνω για να ξέρουν ότι το προϊόν είναι λίγο διαφορετικό από τη φωτογραφία) Αφού μου υπενθύμισαν ότι μπορώ να την επιστρέψω αν δεν μου αρέσει, μου έστειλαν έναν κωδικό για έκπτωση 10 Ευρώ στην επόμενη παραγγελία.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης: Όταν την παρέλαβα διαπίστωσα ότι το εσωτερικό της δεν ήταν κόκκινο αλλά καφέ. Το είπα στο Γερμανό (διευκρινίζοντας ότι δεν έχω σκοπό να την επιστρέψω και ότι απλά τους ενημερώνω για να ξέρουν ότι το προϊόν είναι λίγο διαφορετικό από τη φωτογραφία) Αφού μου υπενθύμισαν ότι μπορώ να την επιστρέψω αν δεν μου αρέσει, μου έστειλαν έναν κωδικό για έκπτωση 10 Ευρώ στην επόμενη παραγγελία.  ;)

 

Ένας φίλος μου που έχει την ίδια, είναι κόκκινη στο εσωτερικό της...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η δική μου φαίνεται εδώ:

19stithiki.jpg

 

Ούτε στον thomann είχαν ακούσει το "πρόβλημα" προηγουμένως. (Μου ζήτησαν φωτογραφίες)

 

 

(Λες να βάλω αγγελία ? "Πωλείται one of a kind θήκη thomann μόνο 400 ευρώ, δώρο 2 πένες") :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου φαίνεται εδώ:

19stithiki.jpg

 

Ούτε στον thomann είχαν ακούσει το "πρόβλημα" προηγουμένως. (Μου ζήτησαν φωτογραφίες)

 

 

(Λες να βάλω αγγελία ? "Πωλείται one of a kind θήκη thomann μόνο 400 ευρώ, δώρο 2 πένες") :D

 

Χμμμ... οπως τη βλεπω τωρα, απο μεσα δεν ειναι εντελως ιδια με την G&G.

 

Δε μου λες harilatρε, το μανικι σου ειναι παχυ? Φωλιαζει καλα στην υποδοχη μεσα στη βαλιτσα η προεξεχει?

 

Η κιθαρα παταει στο ιδιο υψος με το μανικι, καθεται στον αερα ή ειναι εστω ελαφρα ανασηκωμενη?

 

Δεν ξερω αν με καταλαβες...

 

Αν το μανικι ειναι Fat (πχ Warmoth FatBack/Βoat) και το καναλι ειναι σχετικα "ρηχο", η κιθαρα θα ανασηκωνεται (πχ. σαν να την εχεις ακουμπισμενη σε ...τουβλο  ;D )

 

Αυτο θα ηθελα να ξερω, γιατι αν δεν "κινδυνευει" το οργανο οσο "κοιμαται", τοτε ειμαστε cool.

 

 

btw, καλοδουλεμενη η Strat.

Εσυ την εκανες?

Specs?

...ειναι μαυρο το Nut η μου φαινεται?

 

...εχετε οντως προβληματα υγρασιας στο χωρο που φωτογραφηθηκε?  ;D  ;D  ;D

 

EDIT: γιατι δεν εχεις decal?    :D

 

;) ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω εχω αυτη http://www.thomann.de/gr/thomann_egitarren_koffer_tweed.htm και δεν εχω τις καλυτερες εντυπωσεις. Εμφανισιακα το καταλαβαινεις αμεσως οτι ειναι η φθηνη εκδοχη της G&G. Απ' οσο μπορω να καταλαβω ειναι ξυλινη μεσα απο την επενδυση χωρις ιδιαιτερο παχος ξυλου. Απο τη πρωτη μερα ειχε μια περιεργη μυρωδια που δεν εχει φυγει, η δικια μου ειναι κοκκινη μεσα.

 

Το μπρατσο ειναι Warmoth Fat και το σωμα ειναι ελαφρα ανασηκωμενο. Επισης το μερος που εφαμπτεται το μπρατσο στη θηκη ηταν και ρηχο αλλα και λεπτο σε πλατος, θελει λιγο πειραγμα.

Θεωρω οτι αν καποιος ταξιδευει η θηκη ειναι λιγη για προστασια. Αν ειναι μονο για σπιτι-στουντιο ειναι ΟΚ.

 

Εχω και αυτη http://www.thomann.de/gr/thomann_elite_gigbag_electric_guitar.htm και προσφερει πιο πολλα και εχει αρκετα χοντρη επενδυση. Αυτη θα ξαναπαρω για το επομενο project.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα, αν δεις στη φωτο του Harilatron ειναι αλλη η βαλιτσα.

 

Αυτη που εχει ο Thomann τωρα (http://www.thomann.de/gr/thomann_egitarren_koffer_tweed.htm) εχει καταρχας 4 ασφαλειες και διαφορετικη διαταξη μεσα...

 

Η δικη σου KostasP ειναι σαν αυτη του Thomann ή σαν του Harilatron?

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote author=alderbody link=topic=152207.msg162624#msg162624

Η δικη σου KostasP ειναι σαν αυτη του Thomann ή σαν του Harilatron?

Ειναι με αυτη τη διαταξη http://www.thomann.de/gr/thomann_egitarren_koffer_tweed.htm κοκκινη μεσα/tweed εξω και τρεις ασφαλειες, η μια λασκαρισε απο τον πρωτο μηνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@alderbody,

εδώ είναι το thread με τη συναρμολόγηση αυτής της strat. 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=8110.0

 

Πράγματι το nut είναι graphite... το είχε πάνω το μανίκι και δεν μπήκα στη διαδικασία να το ξεκολλήσω. (Με χαλάει λίγο αισθητικά....την επόμενη φορά θα βάλω κοκάλινο).

 

Το μανίκι είναι φυσιολογικό...ούτε πολύ fat ούτε και μπουζούκι. Κάθεται μια χαρά στη θήκη. (Ακοθμπάει ΚΑΙ όλο το σώμα στο "πάτωμα" ΚΑΙ το μανίκι στην εσοχή.

 

Ο χώρος που τραβήχτηκε η photo, είναι ένα μηχανουργείο.  Αυτά που βλέπεις δεν είναι υγρασίες...είναι κατεστραμένο πάτωμα από χημικά/λιπαντικά/καθαριστικά.

 

 

Υ.Γ. Decal έχω (πλέον). Μου το έφτιαξε σε μεγάλο βαθμό ο elavd (δες το παραπάνω thread  :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου