Προς το περιεχόμενο

Αγορά φθηνής κιθάρας;


boss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας!

Σκέφτομαι να αγοράσω μια φθηνή ηλεκτρική κιθάρα από 100-200€, το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω τι και άν μπορώ να αγοράσω σε αυτά τα λεφτά.

Εμφανισιακά μου έκανε εντύπωση μια ESP LTD M-50 δεν ξέρω αν την γνωρίζετε την κυρία... φοράει 2 διπλούς μανγήτες LH-100.

 

Από ήχο ψάχνω κάτι πρός metallica(and justice for all) τόσο σε καθαρά όσο και σε βρώμικα, ξέρω ότι δεν είναι δυνατό με τόσο φθηνό εργαλείο να πιάσω πανομοιότυπο ήχο αλλά θέλω κάτι που να πλησιάζει όσο το δυνατό πρός τα εκεί!!!

Ξέρετε κάτι για το παραπάνω μοντέλο ή Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο από δικές σας εμπειρίες;;;

Thnx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω να σου προτείνω κάτι σε αυτά τα λεφτά αλλά νομίζω σωστά κινείσαι.Αφού θέλεις metal ήχο πάρε κάτι με humbuckers οπωσδήποτε(με μονοπήνιους ιδίως στη γέφυρα θα ξενερώσεις).Δες από www.thomann.de αν και σε τόσο μικρές τιμές δεν ξέρω μπορεί με τα μεταφορικά να βγεί το ίδιο.Ψάξε και δοκίμασε μερικές να δείς τι κάνει στο χέρι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Τις προάλλες μου πε ένας φίλος μου ότι σκέφτεται κι αυτός να πάρει μια esp ltd ex-50, αν κι εδώ του παν γύρω στα 400ευρώ [thomann 266euro, usa 240$]. Επίσης μπάνιζε την jackson js-30 rr [περίπου τα ίδια λεφτά thomann και γύρω στα 380 τιμή καταλόγου στόλλα αν θυμάμαι καλά].

Πήγαμε σε καναδυό μαγαζιά μαζί και είδαμε [στον Νάκα!] την Samick RW-2 και dean evo ftx που επίσης του άρεσαν και είναι γύρω στα 360-400 ευρώ.

Είδαμε και μια άρια στρατ στυλ, 175euro και τιμή usa 165$ περίπου τα ίδια ας πούμε.

 

Υπάρχουν φθηνότερες και/ή καλύτερες ηλεκτρικές κιθάρες για μέταλ [2 διπλούς υποθέτω] κι αν ναι ποιες προτείνετε; Κάτι σε ibanez ίσως ή κάποια άλλη samick;

 

ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου