Προς το περιεχόμενο

Τίποτα σημαντικό....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και πάλι ενδιαφέρον και πάλι διαφωνώ.

 

Οι 2 κορυφαίες για μένα κιθάρες κάνουν η μια 1200€ (αυτή είναι και κιθάρα ζωής) και η άλλη 1500€. Καμιά σχέση με το ποσό που λες και που είναι τραγικό για μια κιθάρα. Έχει ξανασυζητηθεί εκατομμύρια φορές, βαριέμαι να τα ξαναλέω

 

Εγώ από την άλλη, δεν βρίσκω κανένα ενδιαφέρον σ'αυτό που "ισχύει για σένα!"

Τόσα μπορείς τόσα δίνεις!

 

 

 

" Keep Your Blues Fire Burnin' "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τόσο κάνει η gibson flying V USA και η esp eclipse. Οπότε το τι μου λες τώρα εσύ, περί των πόσων μπορώ να δώσω, είναι τραγικά άκαιρο.....

 

Αλλά βλέπεις δεν έχει πιάσει ακόμη η υπέρτατη μπουρδολογία τις 2 αυτές κιθάρες, για να εκτιναχθούν οι τιμές στα ύψη, όπως γίνεται με τις lp και vintage Fender

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς όλοι αυτοί που αποφασίζουν να επενδύσουν σε ακριβά όργανα είναι κορόϊδα και αφελείς!

Μπορεί να μην αρέσει σε κάποιους, αλλά η επένδυση σε ένα όργανο έχει πρωτίστως να κάνει κυρίως με την τσέπη του και δευτερευόντως με το τι είδους ενασχόληση έχει με την μουσική.

Μπορείς?

Αγοράζεις!

Δεν μπορείς...τα κάνεις κρεμαστάρια!!

Τι σου είναι αυτές οι λαικές ρήσεις! 

" Keep Your Blues Fire Burnin' "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα επιχειρήματά σου με άφησαν άφωνο. Αφού κάνεις λόγο για επενδύδεις και όχι για ενασχόληση πάσο. Εγώ πάντως τα επενδύω σε μπύρες

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολο που δε μ αρεσει να συμμετεχω σε διαπληκτισμους, δε κρατηθηκα και θελω να εκφρασω τη γνωμη μου!

Θεωρω τη συμπεριφορα του  kabamaru-x & του gydrummer, (τους οποιους ουτε ξερω προσωπικα, ουτε θελω να του μαθω) ΑΚΡΩΣ προσβλητικη, τοσο για τη νοημοσυνη μας οσο και για τους συνομιλιτες τους! Και εξηγουμαι:

 

kabamaru-x :

-Ειναι τουλαχιστον αγενες να επιτιθεσαι λεκτικα σε εναν ανθρωπο που ενδιαφερεται για την αγγελια σου, ειδικα απο τη στιγμη που ζηταει διευκρινισεις για κατι το οποιο δεν ειναι πολυ σημαντικο & αδιευκρινιστο!

-Ειναι κουτοπονηρο να ζητας 600 ευρω για μια κιθαρα που δε ξερεις καν τι μαρκα ειναι! Εγω δε το θεωρω καθολου τυχαιο που ειχε Epiphone μαγνητες! Αν πιστευες οτι μπορει να ειναι αυθεντικη Gibson, θα την εδινες 600?

 

gydrummer :

-Σεβασου τις αποψεις των αλλων! Μπορεις να διαφωνεις, αλλα δεν εχεις κανενα δικαιωμα να βριζεις!

 

Γενικοτερα θελω να πω, πως λιγη ευγενεια δε βλαπτει! Πως θα σας φαινοταν να ψωνιζατε κατι, και ο πωλητης να σας μιλαει οπως οι 2 προαναφερθεντες?

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτα απ ολα δεν μιλησα σε κανεναν προσβλητικα.οποιος ενδιαφερθηκε για την αγγελια εστειλε pm.δευτερον οσοι αγορασαν κατι απο μενα εμειναν ευχαριστημενοι κ μπορεις ευκολα να το δεις.επισης φιλε si_rah εγω δεν στελ΄νω σε κανεναν ασχετα pm οτι πουλαω banez jem.λοιπον κανε μου τη χαρη σε παρακαλω.την κιθαρα ετσι κ αλλιως θα την κρατησω

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολο που δε μ αρεσει να συμμετεχω σε διαπληκτισμους, δε κρατηθηκα και θελω να εκφρασω τη γνωμη μου!

Θεωρω τη συμπεριφορα του  kabamaru-x & του gydrummer, (τους οποιους ουτε ξερω προσωπικα, ουτε θελω να του μαθω) ΑΚΡΩΣ προσβλητικη, τοσο για τη νοημοσυνη μας οσο και για τους συνομιλιτες τους! Και εξηγουμαι:

 

kabamaru-x :

-Ειναι τουλαχιστον αγενες να επιτιθεσαι λεκτικα σε εναν ανθρωπο που ενδιαφερεται για την αγγελια σου, ειδικα απο τη στιγμη που ζηταει διευκρινισεις για κατι το οποιο δεν ειναι πολυ σημαντικο & αδιευκρινιστο!

-Ειναι κουτοπονηρο να ζητας 600 ευρω για μια κιθαρα που δε ξερεις καν τι μαρκα ειναι! Εγω δε το θεωρω καθολου τυχαιο που ειχε Epiphone μαγνητες! Αν πιστευες οτι μπορει να ειναι αυθεντικη Gibson, θα την εδινες 600?

 

gydrummer :

-Σεβασου τις αποψεις των αλλων! Μπορεις να διαφωνεις, αλλα δεν εχεις κανενα δικαιωμα να βριζεις!

 

Γενικοτερα θελω να πω, πως λιγη ευγενεια δε βλαπτει! Πως θα σας φαινοταν να ψωνιζατε κατι, και ο πωλητης να σας μιλαει οπως οι 2 προαναφερθεντες?

 

 

Τελευταία φορά που συμμετέχω στο θέμα γιατί έχει αρχίσει να γίνεται ιδιαίτερα δυσάρεστο!

Αυτός που δεν αρέσκεται στο να συμμετέχει σε διαπληκτισμούς...απλά δεν συμμετέχει! Άρα σου αρέσει!

Αν είπα κάτι που θεωρείται υβριστικό (προσβλητικό) ζητώ συγγνώμη!

 

 

 

 

" Keep Your Blues Fire Burnin' "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...sorry το ξαναστέλνω...

 

Τελευταία φορά που συμμετέχω στο θέμα γιατί έχει αρχίσει να γίνεται ιδιαίτερα δυσάρεστο!

Αυτός που δεν αρέσκεται στο να συμμετέχει σε διαπληκτισμούς...απλά δεν συμμετέχει! Άρα σου αρέσει!

Αν είπα κάτι που θεωρείται υβριστικό (προσβλητικό) ζητώ συγγνώμη!

 

" Keep Your Blues Fire Burnin' "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου