Προς το περιεχόμενο

Κιθάρα με Godin-o-Kramer-o-ΒΡΑΧΑΤΟΕΙΔΕς look


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ'αρχάς συγχαρητήρια βιο ανθόσπαρτο και τα συναφή-το σκέφτηκες καλά(δεν το ξανασκέφτεσαι; ;)Gibson είναι αυτή)

 

Για Jackson τι θα έλεγες;

(εντάξει το ξέρω είναι λίγο metaλο-κατάσταση)

http://www.jacksonguitars.com/products/search.php?partno=2911003501

http://www.thomann.de/gr/jackson_dk2s_dmr.htm

Για κάποιο λόγο πάντα τις εκτιμούσα αυτές τις κιθάρες!!!!!

 

ευχαριστω κατ αρχας ολους για τις ευχες σας.(τωρα που γραφω, ειμαι ορθιος και κραταω τουλια και σφυρι ;D ;D)

 

ωραιες κιθαρες και αυτες.αν η jackson εχει καλους μαγνητες και Ο Χ Ι floyd tremolo θα το σκεφτομουν...

 

ρε παιδια....αξιζουν οι φτηνες usa gibson??? ειναι πολυ δυσκολο να μπω και εγω στο club.οικονομικα εννοω.

και μιλαω μονο για gibson.ΟΧΙ epiphone κλπ

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε Σπυρο..με το συμπαθειο κι ολας..τι ΑΗΔΙΑ ειναι αυτη?? :o :o :o :o :o :P :)

 

Παρε παιδι μου μια ΚΑΝΟΝΙΚΗ κιθαρα και ασε τα καραγκιοζιλικια..παντρεμενος ανθρωπος... :) :)

 

Αν θες Gibson η ΚΑΛΥΤΕΡΗ απο ολες ειναι πλεον τζαμπα...

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=152317.0

 

;)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η hiram Bullock πετάει φίλε μου,κάνει και για γκάζια δεν 'εχει βέβαια το floyd.Η ταστιερα είναι τέρμα vintage,9.5'',small 21 frets

 

Οπότε μάλλον δεν είναι αυτό που θες,αν και προτείνω να τη ρίξεις μια ματια .Ετυχε όμως να δοκιμάσω μια παλαιότερο μοντελο,αυτή που είναι όλη μαυρη και έχει αυθεντικά sperzel lock κλειδια και wilkinson τρεμολο...απίστευτος ήχος για τα λεφτά της ειδικά.

 

Στο sustain συναγωνιζόταν άνετα μια set neck Huber Dolphin (που να το πω και να με πιστευσουνε,αλλά...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νικο μου αφου εχω την εγκριση σου αν ειχε και εναν 2ο μαγνητη , την παραγγελνα κιολας.

 

αυτος που εχει ειναι μονος?

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και ειναι μονος..οπως ΠΡΕΠΕΙ δηλαδη... ;D ;D ;D :)

 

Φτανει και περισσευει ο ενας μαγνητης στη κιθαρα αυτη. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φτηνοτερη και αξιολογη lp με διπλους που υπαρχει αυτη τη στιγμη ποια ειναι?

 

διοτι αν παω σε μονους καλυτερα να παρω

βαξα τελε

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειχε και εναν 2ο μαγνητη , την παραγγελνα κιολας.

 

 

Και εγω θα την παραγγελνα.Δεν μπορω χωρις neck μαγνητακι.Αληθεια η διαδικασια σκαψιματος της κιθαρας για την τοποθετηση του μαγνητη και ενος switch,ποσο επιπονη ειναι,ποιος θα την αναλαμβανε εδω στο ελλαντα και τι λεφτα θα ηθελε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενα τριανταρι η δουλεια γινεται (δεν ειναι και καμμια επιστημη) ,δινεις και αλλα 50 ευρα για neck και εισαι ..μαγκας... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια....αξιζουν οι φτηνες usa gibson??? ειναι πολυ δυσκολο να μπω και εγω στο club.οικονομικα εννοω.

και μιλαω μονο για gibson.ΟΧΙ epiphone κλπ

Η δικη μου γνωμη ειναι οτι αξιζουν ολες οι Gibson, αν σου αρεσει ο ηχος της εταιρειας και ξερεις τι παιρνεις. Οπως σε καθε εταιρεια που κανει mass production θα βρεις και καποια κομματια που δεν ειναι στα standards των υπολοιπων. Το σημαντικο ειναι να παιξεις πρωτα με την κιθαρα και να δεις αν σου αρεσει ο λαιμος και ο ηχος. Επειδη το πιθανοτερο ειναι η αγορα να μη γινει απο Ελλαδα, χρησιμοποιεις το option της επιστροφης μεσα στο μηνα που δινουν τα μαγαζια του εξωτερικου αν δε σου αρεσει κατι στη κιθαρα σου. Θελεις Gibson γενικα ή Gibson Les Paul;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια....αξιζουν οι φτηνες usa gibson??? ειναι πολυ δυσκολο να μπω και εγω στο club.οικονομικα εννοω.

και μιλαω μονο για gibson.ΟΧΙ epiphone κλπ

Η δικη μου γνωμη ειναι οτι αξιζουν ολες οι Gibson, αν σου αρεσει ο ηχος της εταιρειας και ξερεις τι παιρνεις. Οπως σε καθε εταιρεια που κανει mass production θα βρεις και καποια κομματια που δεν ειναι στα standards των υπολοιπων. Το σημαντικο ειναι να παιξεις πρωτα με την κιθαρα και να δεις αν σου αρεσει ο λαιμος και ο ηχος. Επειδη το πιθανοτερο ειναι η αγορα να μη γινει απο Ελλαδα, χρησιμοποιεις το option της επιστροφης μεσα στο μηνα που δινουν τα μαγαζια του εξωτερικου αν δε σου αρεσει κατι στη κιθαρα σου. Θελεις Gibson γενικα ή Gibson Les Paul;

 

kostas p :

 

εχοντας μια καραφτιαγμενη στρατ , ηθελα μια 2η κιθαρα πιο "γκαζατη" και πιο μοντερνα.ετσι πηρα την godin freeway την οποια κρατησα για ενα 6μηνο και την ξαναπουλησα.

ετσι λοιπον αποφασισα οτι μετα απο ολες τις κιθαρες που εχω αγορασει-δοκιμασει-ξαναπουλησει , να παρω την αλλη all time classic "σχολη" απο την fender που ειναι η gibson. απο κει και περα εχω δοκιμασει μια lp αρκετα χρονια πριν.μου αρεσε σε ολα εκτος απο τα καθαρα της. ισως επειδη εχω συνηθισει τα fender καθαρα.

ομως νομιζω οτι ειναι ενα must για καποιον κιθαριστα.

ετσι λοιπον εχοντας στο παρελθον rockinger strat , rockinger tele , godin freeway και αλλες , θελω να μπω και στο στρατοπεδο της gibson.

αυτα...

 

τωρα δεν ξερω τι παιζει με τις σημερινες gibson αλλα θα ηθελα μια κατατοπιστικη γνωμη απο γνωστες της εν λογω εταιρειας.

 

-γιατι δεν υπαρχει gibson με middle pickup αραγε???-

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου