Προς το περιεχόμενο

Monitors αυτοενισχυόμενα μέχρι 300 ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

freemind τι προβληματα εχουν γενικα οι καρτες m audio?

 

δεν εχουν... Ουτε τα Monitor εχουν προβλημα, ουτε και τα mother keyboads.

 

Ειναι χαμηλης ποιοτητας υλικα παιδια, και οπως να το κανουμε, οταν αναβαθμισετε τον εξοπλισμο σας ( κυριως τις καρτες ηχου ) και ακουσετε τις μιξεις και τις δουλειες που εχετε κανει με τα εν λογω μηχανηματα, θα διαπιστωσετε τι λεω...

Τα monitor παντως ειναι υπερκοστολογημενα κατα τη γνωμη μου, για το τιποτα...Οποιος εχει ακουσει monitors πολλα, θα με επιβεβαιωσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τα alesis τα έχω και εγώ στο σπίτι για 300 ευρα μια χαρά είναι στο studio που γράφω συνήθως ακούω με genelec .. βέβαια άλος  ήχος

αλλά και αλλά λεφτά !!         

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

freemind τι προβληματα εχουν γενικα οι καρτες m audio?

 

δεν εχουν... Ουτε τα Monitor εχουν προβλημα, ουτε και τα mother keyboads.

 

Ειναι χαμηλης ποιοτητας υλικα παιδια, και οπως να το κανουμε, οταν αναβαθμισετε τον εξοπλισμο σας ( κυριως τις καρτες ηχου ) και ακουσετε τις μιξεις και τις δουλειες που εχετε κανει με τα εν λογω μηχανηματα, θα διαπιστωσετε τι λεω...

Τα monitor παντως ειναι υπερκοστολογημενα κατα τη γνωμη μου, για το τιποτα...Οποιος εχει ακουσει monitors πολλα, θα με επιβεβαιωσει..

 

Κοιτα αμα θες να συγκρινεις μια καρτα που εχει 100 ευρο και μια που εχει 300 νομιζω οτι κανεις λαθος. Κατα την γνωμη μου οι M-Audio καρτες για τα λευτα τους ειναι ταμαμ! Το ιδιο ισχει και για τα keyboards. Το λεω απο προσοπηκη εμπειρια...

"Έχεις πάρει τον εαυτό σου πολύ στα σοβαρά..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tapco s5 δεν ανεφερε κανεις...μετα απο ψαξιμο στο νετ ειμαι μεταξυ αυτων και των tascam vla5 (αλλα βαριεμαι να περιμενω)

 

Νομίζεις! Τα ταπκο τα αναφέρω συνεχώς (πισως όμως όχι σε αυτήν τη συγκεκριμένη κουβέντα). Αξίζουν την προσοχή σου

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Curlytree, προφανως κι εγω απο προσωπικη εμπερια αναφερομαι στις m-audio. Τα monitors της, ειναι αρκετα παραπανω απο 100Ε και ομως ποιοτικα, βρισκονται στο ιδιο επιπεδο με τα Behringer ( ενταξει, λιγο παραπανω, αλλα οχι τραγικες διαφορες ).

 

Και σαν αγοραστης, τα 200-300Ε που θα διαθεσω, προτιμω να τα δωσω σε εταιριες που ειναι αξιοπρεπεις και εχουν αποδειξει πως βγαζουν προϊοντα με διαχρονικη αξια και καλα υλικα...Ε, η m-audio δεν το εχει αποδειξει σε μενα αυτο. Σε αλλα forum, ολο ερωτησεις και αποριες για το πως θα επιλυσουν προβληματα με τις καρτες της συγκεκριμενης εταιριας...

 

Τελοσπαντων, προσωπικα γουστα ειναι αυτα και αντοχες τσεπης. Προσωπικα, δεν θα επαιρνα ποτε m-audio, για τους λογους που προανεφερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, η m-audio δεν το εχει αποδειξει σε μενα αυτο. Σε αλλα forum, ολο ερωτησεις και αποριες για το πως θα επιλυσουν προβληματα με τις καρτες της συγκεκριμενης εταιριας...

 

Σορυ που πετάγομαι σαν αέριο, αλλά σε σχέση με την emu τα θέματα που ανοίγουν για την maudio είναι ελάχιστα! Α ναι και είναι και η επιλογή της digi για τα protools, πέραν των δικών της προϊόντων (είναι άσχετο, αλλά για κάποιο λόγο πάντα ήθελα να το πω αυτό ;D).

Αλλά να σου πω την αλήθεια, ούτε εγώ θα έπαιρνα μια τέτοια. Έχω την mackie satellite και με αυτήν κατάλαβα ότι κάποιος μπορεί να βρει στα παρόμοια λ7 καλύτερες κάρτες, τόσο από emu όσο και από maudio.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου