Προς το περιεχόμενο

Πιο δυνατά ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας πάλι

Τι να κάνω ?????? θέλω όταν ηχογραφώ ( ξέρω δεν είναι σωστό ) αλλά θέλω να ακούω δυνατά με τα ακουστικά και δυστυχώς με αυτή τη κάρτα ( soundblaster audigy 2SZ pro platinum ) και με αυτά τα ακουστικά που πήρα ( sony των 30 ευρώ ) δεν παίζουν δυνατά

Τα έχω στο τέρμα μίξερ προγράμματα ήχους και δεν παίζουν πιο δυνατά

Τι μπορώ να κάνω ???????? ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

:lol: :lol: :lol: Καλά... είσαι όργιο!

Λοιπόν.

1.Όταν αγοράζεις ακουστικά και θέλεις να ακούς δυνατά φρόντισε να έχουν χαμηλή αντίσταση. π.χ. 60-80Ω.

Τα περισσότερα ακουστικά για ευρεία χρήση έχουν αντίσταση 600Ω.

 

2.Η επόμενη λύση είναι οι προενισχυτές ακουστικών που μπορούν να σου δώσουν την ένταση που ζητάς, αλλά είναι κουφό να αγοράζεις κάτι τέτοιο τη στιγμή που δεν διαθέτεις για καλύτερη κάρτα ήχου ή ακουστικά.

 

Αποτέλεσμα: Για την ώρα, συνήθησε να ακούς σε χαμηλές εντάσεις.

Δεν είναι δύσκολο. :D Κάνει καλό στ' αυτιά σου και θα ακούς περισσότερα. :wink:

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: :lol: Καλά... είσαι όργιο!

Λοιπόν.

1.Όταν αγοράζεις ακουστικά και θέλεις να ακούς δυνατά φρόντισε να έχουν χαμηλή αντίσταση. π.χ. 60-80Ω.

Τα περισσότερα ακουστικά για ευρεία χρήση έχουν αντίσταση 600Ω.

 

2.Η επόμενη λύση είναι οι προενισχυτές ακουστικών που μπορούν να σου δώσουν την ένταση που ζητάς' date=' αλλά είναι κουφό να αγοράζεις κάτι τέτοιο τη στιγμή που δεν διαθέτεις για καλύτερη κάρτα ήχου ή ακουστικά.

 

Αποτέλεσμα: Για την ώρα, συνήθησε να ακούς σε χαμηλές εντάσεις.

Δεν είναι δύσκολο. :D Κάνει καλό στ' αυτιά σου και θα ακούς περισσότερα. :wink:[/quote']

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑ τώρα με στεναχωρείς :(((((( Εγώ το καημένο έβαλα δόσεις για να καταφέρω να πάρω αυτή τη κάρτα που πριν είχα την live player 5.1 και χάρηκα ότι πήρα καλύτερη και μου λες να διαθέσω για καλύτερη κάρτα ?

Ακουστικά πρέπει ίσως να πάρω , δεν μπορώ έτσι εγώ θέλω τέρμα στα αυτιά μου όταν γράφω.

αααα τώρα κατάλαβα τι είπες , ε ναι δε λέει να δώσω για προενισχυτή ακουστικών , από έτσι καλύτερα να τα σκάσω για κάτι άλλο

Σωστός :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Φίλε μου simboy δεν κάνει κακό να διαβάζεις τα παλαιότερα posts και άρθρα.

Η ιστορία "κάρτα ήχου" έχει καλυφθεί εκτενέστατα ώστε να μην πέφτουμε σε παγίδες της αγοράς.

Ο τομέας του ήχου δεν καλύπτεται επάξια στα computer shops, αλλά ούτε και στον ειδικό τύπο των υπολογιστών. Εκεί είναι άλλες οι προτεραιότητες.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου simboy δεν κάνει κακό να διαβάζεις τα παλαιότερα posts και άρθρα.

Η ιστορία "κάρτα ήχου" έχει καλυφθεί εκτενέστατα ώστε να μην πέφτουμε σε παγίδες της αγοράς.

Ο τομέας του ήχου δεν καλύπτεται επάξια στα computer shops' date=' αλλά ούτε και στον ειδικό τύπο των υπολογιστών. Εκεί είναι άλλες οι προτεραιότητες.[/quote']

 

Μπορείς να το πεις και με λιγότερο πολιτισμένο τρόπο όπως "βλάκα simboy την πάτησες με την κάρτα σου :p " :)

Που να τα διαβάσω τόσα πόστ ? είναι πολλά

Φαντάσου να πρέπει να διαβάσω όλα τα ποστ για σκληρούς δίσκους όλα τα ποστ για μητρικές όλα τα πόστ για καλώδια όλα τα ποστ για ακουστικά όλα τα ποστ για χαλί στο δωμάτιο ( κάπου το διάβασα :) ) ..... ακόμα δεν θα είχα πάρει όχι υπολογιστή ούτε προσπέκτους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου