Προς το περιεχόμενο

Paypal...μαϊμού. Το νου σας κοπέλια!


Earendil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΚ fleamail μολισ αλλαξα τον κωδικο μου!πηγα κ στο προφιλ μου κ ειδα οτι τα 4$ τα χουν παρει απο το συγκεκριμενο σαιτ που παρηγγειλα και δεν εχει γινει καμια αλλη συναλλαγη!πιστευω να ειμαι ενταξει τωρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ποτε μη πηγαίνετε σε site μέσα απο email link.

 

Αυτα τα mail σε πανε σε ένα site που είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΟ με το Paypal, αλλα αν δει κανείς την δ/νση προσεκτικά θα δεί ότι περιέχει μια IP διεύθυση και διάφορα άλλα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει περίπτωση να σου στείλει η Paypal οποιαδήποτε μορφή email που να σου ζητάει τα στοιχεία σου!

 

Όσοι ακολουθήσατε το link και δώσατε στοιχεία αλλάξτε ΑΜΕΣΩΣ τους κωδικούς σας στο paypal και ενημερώστε ΑΜΕΣΩΣ την Paypal ότι παίσατε θύματα phishing.

 

Μήπως η αλλαγή του κωδικού στο paypal δέν είναι αρκετή; Δέν θυμάμαι άν μπορεί κανείς να μπεί στο paypal, να πάρει τον αριθμό της κάρτας, και να τη χρησιμοποιήσει εκτός paypal  :-\

 

edit: άν και τώρα που το σκέφτομαι κάποια ασφάλεια θα έχουν (πχ. να μήν φαίνεται ολόκληρος ο αριθμός) οπότε μάλλον χαζομάρες λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας κλασσικος τροπος να καταλαβουμε αν ειναι οντως mail απο Paypal ειναι να δουμε αν γραφει πανω πανω στο mail :"dear customer" κτλ...

οταν μας στελνει Mail το paypal μας λεει παντα με το ονομα που του εχουμε δωσει...πχ σε εμενα θα λεει

"dear chris politis

"...κτλ

 

και οπως ειπε ο fleamail Οποιος ακολουθησε το Link κατευθειαν αλλαξτε στοιχεια λογαριασμου..πρεπει να ηταν fake ..99%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αριθμός της κάρτας μας δε φάινεται μέσα στο λογαριασμό μας, μόνο κάτι αστεράκια.

 

Έχω πέσει θύμα "κράκερ" στο Paypal και έστειλε 2 άσχετες πληρωμές σε κάποιους πωλητές! 250€ περίπου

Ευτυχώς σε μισή ώρα αφού είχα στείλει τις σχετικές αναφορές το paypal μου γύρισε πίσω τα χρήματα και επίσης μπλοκάρησε και άλλες 2 συναλλαγές για λόγους ασφαλείας και μου γύρισε και σε αυτές τα χρηματα πίσω. Τα οποία βέβαια μετά από λίγο καιρό τα ξαναέστειλα και στους 2 αφού είχα παραλάβει τα πράγματα αυτά.

Μετά βέβαια άλλαξα τον κωδικό μου και τον έκανα με 253 ψηφία για να μειώσω τις πιθανότητες!  ;D

 

ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ!

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το είδα κι εγώ στο mailbox μου, φυσικά έπεσε διαγραφή αυτομάτως.

Το κουφό είναι ότι παρ' ότι είχε φτάσει από χθες και σήμερα το πρωί τσέκαρα τα mail μου, το συγκεκριμένο δεν εμφανιζόταν ως "Μη αναγνωσμένο" αλλά σαν να το είχα ήδη διαβάσει! Παλαβά πράγματα... ???

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κι εμένα μου ήρθε. Αλλα την ψιλιάστικα με τη μία, αφού δεν έχω λογαριασμό Πέυπαλ :)

 

Neeq, σου έχω πει ότι είσαι ΠΑΝΣΟΦΟΣ?  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου