Προς το περιεχόμενο

Paypal...μαϊμού. Το νου σας κοπέλια!


Earendil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω χρησιμοποιω το Paypal χρονια για τις συναλλαγες μου στο Ebay και εχω γινει πολλες φορες δεκτης τετοιων απατεωνιστικων emails.Τοσο το Ebay οσο και το Paypal δεν ζητανε ΠΟΤΕ να τους δωσεις στοιχεια λογαριασμου,αρα ειναι ευκολο να καταλαβεις οτι αυτα τα mail ειναι υποπτα.Στην πυρα κατευθειαν!! >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ πάντως το είδα μόλις ξύπνησα και επειδή δε "λειτουργούσε" το μυαλό τέτεοια ώρα, ακολούθησα κανονικά το link, το οποίο όμως με έβγαλε στο κανονικό site του paypal! Μετά από αυτά που διάβασα εδώ είπα να κάνω μια δοκιμή: ακολούθησα ξανά το link, έκανα login και πήγα στα προσωπικά μου στοιχεία τα οποία εμφανίζονται κανονικά, αριθμός πιστωτικής,διεύθυνση, τα πάντα! Αν ήταν fake, θα μπορούσαν να έχουν αυτά τα στοιχεία χωρίς να τα έχω δώσει εγώ σήμερα? Σημειωτέον ότι έχω πολύ καιρό να χρησιμοπόιήσω paypal για κάποια συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμενα μοθ ρθε κ γω ακολουθησα την διαδικασια οπως ο φιλος κ ολα καλα προσ το παρων!ειχα κανει μια παρεγγελια απο αμερικη πρωτη φορα μεσω paypall κ αφου ειχα πληρωσει μεταφορικα κ την συσκευη μεσω electron visa, μου ρθε ενα μηνυμα να δωσω αλλα 4$ (μεσω paypall)!σαν απειρος λεω θα ειναι η εγραφη μου!μπηκα κανονικα ειχαν τα στοιχεια μου κ παρεδωσα κανονικα τα 4$!θα στειλω mail να δω αν τα λαβαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν τελικά πρέπει να τραβήξεις τα λεφτά από το λογαριασμό σου, αλλά θα σε συμβούλευα στα γρήγορα να αλλάξεις το pass σου

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είχαν έρθει δύο mail. Το ένα ήταν αυτό που εμφανίζεται στο πρώτο ποστ του τόπικ και του οποίου το σύνδεσμο ακολούθησα. Το δεύτερο ήταν αυτό που πόσταρε ο Freedom και ήταν στα junk e-mails, ενώ το πρώτο όχι. Μήπως να στείλουμε κάποιο mail στο paypal να μας επιβεβαιώσουν αν όντως ήταν αληθινό το mail?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει περίπτωση να σου στείλει η Paypal οποιαδήποτε μορφή email που να σου ζητάει τα στοιχεία σου!

 

Όσοι ακολουθήσατε το link και δώσατε στοιχεία αλλάξτε ΑΜΕΣΩΣ τους κωδικούς σας στο paypal και ενημερώστε ΑΜΕΣΩΣ την Paypal ότι πέσατε θύματα phishing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ξύπνησα κ πάτησα το λίνκ αλλά δεν πήγε σε καμία σελίδα(μου έβγαλε κάτι forbidden με άσπρο φόντο).Λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα,ετσι?

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου