Προς το περιεχόμενο

apocalyptica


iasonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια τρελαθηκα 8O 8O 8O ακουσα apocalyptica πρωτη φορα στη ζωη μου και ενθουσιαστηκα με το τσελο.φοβερο!!!!!!!! που ηταν τοσο καιρο και δεν τους ηξερα?η μουσικη τους εκπεμπει μια ηρεμια και δεν ειναι σαν τη κλασσικη.

ειδικα το nothing else matters τη διασκευη που εκαναν παραλιγο να κλαψω :cry: ετοιμος ημουν

ενα θα πω.wow :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δε μου αρέσουν :oops: :oops: :oops: :( Μη βαράτε! :) Μου φαίνονται κοματάκι μονοκόματοι και δε μου αρέσουν οι διασκευές τους, μου φαίνονται απλά επανεκτελέσεις λίγο πολύ, απλώς με άλλα όργανα. Αλλά δε "δίνουν" κάτι στο κομάτι. Και τα δικά τους μου φαίνονται λιγάκι ανέμπνευστα. :lol:

 

Πάντως στο live που είχα πάει πλάαααακα είχε έτσι για χαλαρά για μια μπυρίτσα. Μόνο που είχα πάει τσάμπα. Αν είχα σκάσει τα 40¤ ακόμα θα σιχτίριζα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δε μου αρέσουν :oops: :oops: :oops: :( Μη βαράτε! :) Μου φαίνονται κοματάκι μονοκόματοι και δε μου αρέσουν οι διασκευές τους' date=' μου φαίνονται απλά επανεκτελέσεις λίγο πολύ, απλώς με άλλα όργανα. Αλλά δε "δίνουν" κάτι στο κομάτι. Και τα δικά τους μου φαίνονται λιγάκι ανέμπνευστα. :lol:

 

[/quote']

 

+1

 

Προσωπικά όταν τους πρωτοάκουσα είχα τρελαθεί, αλλά μάλλον επειδή έπαιζαν τους αγαπημένους μου (τότε) Metallica. Τώρα που το ακούω πιο... ψύχραιμα, δεν μου λένε και πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμοιά σχέση οι Apocalyptica με την κλασσική μουσική. Μόνο ενορχηστρωτικά μοιάζουν λίγο στον ήχο της. Παρόλαυτα, είναι δεξιοτέχνες στο τσέλο και παίζουν όμορφα τα κομμάτια των Metallica.

Iasonas η αντίδρασή μου όταν τους πρωτοάκουσα ήταν ακριβώς η ίδια.

 

PS.Παιδιά μην αρχίσουμε όμως να κατακρίνουμε πάλι ο ένας τα ΓΟΥΣΤΑ του άλλου. Είναι καθαρά προσωπικό ζήτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμοιά σχέση οι Apocalyptica με την κλασσική μουσική. Μόνο ενορχηστρωτικά μοιάζουν λίγο στον ήχο της. Παρόλαυτα' date=' είναι δεξιοτέχνες στο τσέλο και παίζουν όμορφα τα κομμάτια των Metallica. Παιδιά μην αρχίσουμε όμως να κατακρίνουμε πάλι ο ένας τα ΓΟΥΣΤΑ του άλλου. Είναι καθαρά προσωπικό ζήτημα.[/quote']

 

Καλά εννοείται. Συζήτηση κάνουμε. Δεν τη λέμε ο ένας στον άλλον. :) Αλλά και ενορχηστρωτικά πάντως δε μου φαίνεται να μοιάζουν. Απλά παίζουν κιθάρα με ένα άλλο όργανο, αυτό είναι που με ξενερώνει :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμοιά σχέση οι Apocalyptica με την κλασσική μουσική. Μόνο ενορχηστρωτικά μοιάζουν λίγο στον ήχο της. Παρόλαυτα' date=' είναι δεξιοτέχνες στο τσέλο και παίζουν όμορφα τα κομμάτια των Metallica. Παιδιά μην αρχίσουμε όμως να κατακρίνουμε πάλι ο ένας τα ΓΟΥΣΤΑ του άλλου. Είναι καθαρά προσωπικό ζήτημα.[/quote']

 

Καλά εννοείται. Συζήτηση κάνουμε. Δεν τη λέμε ο ένας στον άλλον. :) Αλλά και ενορχηστρωτικά πάντως δε μου φαίνεται να μοιάζουν. Απλά παίζουν κιθάρα με ένα άλλο όργανο, αυτό είναι που με ξενερώνει :(

 

Ναι αυτό κάνουν. Βέβαια κιθάρα και τσέλο είναι πολύ κοντά σαν όργανα, όσο περίεργο κι αν ακούγεται. Η παρατήρηση για τους καυγάδες δεν πήγαινε σε σένα φίλε menelaos :) Απλά έχει ξανασυμβεί... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμοιά σχέση οι Apocalyptica με την κλασσική μουσική. Μόνο ενορχηστρωτικά μοιάζουν λίγο στον ήχο της. Παρόλαυτα' date=' είναι δεξιοτέχνες στο τσέλο και παίζουν όμορφα τα κομμάτια των Metallica.

Iasonas η αντίδρασή μου όταν τους πρωτοάκουσα ήταν ακριβώς η ίδια.

 

PS.Παιδιά μην αρχίσουμε όμως να κατακρίνουμε πάλι ο ένας τα ΓΟΥΣΤΑ του άλλου. Είναι καθαρά προσωπικό ζήτημα.[/quote']δεν ειπα οτι παιζουν κλασσικη.τωρα αν μιλας γενικα ΟΚ τοτε.

p.s δεν αππεριψα την κλασσικη μουσικη .ισα ισα που μου αρεσει να ακουω καμια φορα παρολο που δεν ειμαι γνωστης αυτου του ειδους :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου