Προς το περιεχόμενο

Η καστομιά μου!


john

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ καλή δουλειά!!! Μπράβο!

 

Ερώτηση: το decal, πώς το έβαψες χρυσαφί;

 

Δεν το έβαψα, έκανα δειγματολειψία με photoshop από μια εικόνα της fender και το εκτύπωσα έγχρωμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενε, κόλλησα τώρα.

Συμφωνώ, καλή δουλειά και μου αρέσει πολύ το πρόσωπο που είναι στο πίσω μέρος. Το ζωγράφισες με μαρκαδοράκι, ή είναι κάτι άλλο;; Ωραία η κιθάρα, και σου βγήκε και πάνφθηνη. Άλλαξες καθόλου μαγνήτες, ή κλειδιά;; Ή έβαλες τα στάνταρ;;

 

http://sfyraki.blogspot.com/

 

Όλα είναι τα default του κιτ. Το πρόσωπο είναι χαλκομανία που εκτύπωσα με απλό inkjet εκτυπωτή. Αυτό που δεν ήξερα είναι ότι ήθελε βερνίκι και χρησιμοποίησα ένα νυχιών της αδερφής μου :D

 

Δηλαδή, είχες σε κανονικό χαρτί την φωτογραφία, και την ακούμπησες πάνω στην κιθάρα, και το πέρασες από πάνω με βερνίκι??? καλό.... Δεν έκανε ζημιά στο ξύλο???

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία δουλειά! Μπράβο! Το κιτάκι τι λέει? Άνοιξε ένα μαγαζάκι λίγο πιο πρίν απο το guitar shop του νάκα και μου είπαν ότι θα τα φέρει τα κιτάκια της Benton.

 

Το σώμα της λέει? Οι μαγνήτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενε, κόλλησα τώρα.

Συμφωνώ, καλή δουλειά και μου αρέσει πολύ το πρόσωπο που είναι στο πίσω μέρος. Το ζωγράφισες με μαρκαδοράκι, ή είναι κάτι άλλο;; Ωραία η κιθάρα, και σου βγήκε και πάνφθηνη. Άλλαξες καθόλου μαγνήτες, ή κλειδιά;; Ή έβαλες τα στάνταρ;;

 

http://sfyraki.blogspot.com/

 

Όλα είναι τα default του κιτ. Το πρόσωπο είναι χαλκομανία που εκτύπωσα με απλό inkjet εκτυπωτή. Αυτό που δεν ήξερα είναι ότι ήθελε βερνίκι και χρησιμοποίησα ένα νυχιών της αδερφής μου :D

 

Δηλαδή, είχες σε κανονικό χαρτί την φωτογραφία, και την ακούμπησες πάνω στην κιθάρα, και το πέρασες από πάνω με βερνίκι??? καλό.... Δεν έκανε ζημιά στο ξύλο???

 

όχι, έκανα την εκτύπωση σε χαρτί (φίλμ) χαλκομανίας Α4 και μετα πέρασα με βερνίκι νυχιών τα κομμάτια που ήθελα να κολλήσω πάνω στην κιθάρα (πρίν τα κολλήσω). Μετά περάστηκε 2 χέρια βερνίκι το σώμα και διαγράφηκαν οι ατέλιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία δουλειά! Μπράβο! Το κιτάκι τι λέει? Άνοιξε ένα μαγαζάκι λίγο πιο πρίν απο το guitar shop του νάκα και μου είπαν ότι θα τα φέρει τα κιτάκια της Benton.

 

Το σώμα της λέει? Οι μαγνήτες?

 

Μια χαρά κιτάκι είναι αν θές να πειραματιστείς και το κόστος επίσης είναι ξεφτίλα, δηλαδή...

 

99€ με μεταφορικά το κίτ

5€ το χρώμα

10€ το βερνίκι

 

Για τους μαγνήτες θα απαντήσω μετά το σετάπ. Ακόμα δεν παίζει η κιθάρα, sorry  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο αποτελεσμα!!

Επειδη προσπαθω να κανω κι εγω κατι παρομοιο μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος?:

Θελω να πειραξω μονο το μανικι..δηλ.να το περασω απο πισω με βερνικι γιατι ειναι ματ και επιπλεον να περασω και με μαυρο χρωμα το μπροστα μερος του headstock και μετα κι αυτο να το γυαλισω..

Εχω κανει ηδη μια προσπαθεια με ενα λαδι που αγορασα το οποιο ναι μεν το γυαλισε αλλα φευγει πολυ ευκολα..και τωρα ειμαι σε φαση που το ετριψα με γυαλοχαρτο και το επανεφερα και περιμενω προτασεις..

Please help...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου