Προς το περιεχόμενο

Διπλος να'ναι και οτι να'ναι....(μαγνητες παντα!!)


V.P.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα λεφτα τους,οι PRS SE ειναι εξαιρετικες...κατασκευαστικα δε,οτι καλυτερο μπορεις ν'αγορασεις,στην συγκεκριμενη κατηγορια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το κάψατε το παιδί ρε σεις, θέλει διπλούς και ήρθατε οι...μονοί να τον ξεπαστρέψετε. Ουστ!

 

Κάθε άλλο..! Συστήνω κι εγώ την sheraton.

Απλά μου έκανε εντύπωση το πόσο διαφορετικά βλέπουμε το ίδιο θέμα (μπορώ/δεν μπορώ τους διπλούς) γιαυτό και το σχολίασα....!

 

(@ SF: βββββζζζζζζζζ...!!!!) :D ;D :D ;D

 

:D

 

Τον SF ήθελα να τσιγκλίσω  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η PRS SE Semi-hollow δε μου κάνει κλικ ούτε εμφανισιακά ούτε ηχητικά, καθώς ο ήχος της δεν έχει τα μεσαία που περιμένει κανείς από ένα σκάφος με διπλούς. Δες το demo της εταιρίας

 

 

και το review από το Guitar Player

 

http://www.prsguitars.com/secustomsh/reviews/gpreview.pdf

 

Στην G5120 με χαλάει απίστευτα το διαφανές pickguard, ενώ αν ισχύουν αυτά που λέει ο SF για τους διπλούς της, το συνολικό κόστος ξεπερνάει το budget σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημουνα full μπερδεμενος και λεω:"δν ρωταω στο νοιζ???κατι θα ξερουν τα παλικαρια!" μεγα λαθος!!!με μπερδεψατε ακομα χειροτερα!!! ;D ;D(ust kiddin' guys)

λοιπον επειδη εχω φαει ενα κολληματακι με τις gretch (εμφανισιακο και μονο) οι μονοι gretch τι λενε σαν ηχος??(και γενικα που μπορω να δοκιμασω στην αθηνα??)

 

prs semi-hollow δν εβαλα καν στα λινκ που εδωσα...και εμενα δν μου εκανε κατι...για τις se custom μιλαω..(παντως ακομα αρνητικο εγω δν εχω ακουσει για αυτες... και η εμπειρια μου με μια ηταν 5 λεπτα οποτε δν εχω γνωμη ακομα... :-\)

 

Sheraton ή ακόμη καλύτερα Hagstrom αν δε σε χαλάει η αντισυμβατική εμφάνιση (εμένα με χαλάει λίγο...) ;)

με χαλαει!!!με χαλαει!!! αλλιως θα ειχα ηδη καταληξει!! ;)

 

παρε την lucille και δώσε κανα κλιπ...η κάλεσέ με σπιτι σου για καφέ και παίξιμο για να δω τι έχασα που πήρα την sheraton και όχι αυτήν.... (τότε δεν ήξερα για το playback και στον thomann έκανε 200 euros παραπάνω)

και εγω την ψηνω αλλα στην αθηνα δν υπαρχει πουθενα(ειχα ψαξει παλιοτερα) ....τωρα μια sheraton ειναι , χωρις τα f-holes αλλα kanonikotata hollow....μηπως(λεεεεεω μηπως εχει κανεις εμπειρια με την εν λογω κυρια???)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic, επειδή δεν μπορείς χωρίς διπλούς.... απο τότε που άρχισα να παίζω με μονούς, δεν αντέχω τους διπλούς...!! Στα καθαρά ιδίως!!! Μάλιστα χθές έφυγε η stratocaster μου για αλλαγή μαγνητών για να φύγει επιτέλους ο απαίσιος διπλός πίσω (που όταν την αγόρασα μου φαινόταν καταπληκτικός) και για να φύγουν οι noiseless αηδίες μαγνήτες και να αντικατασταθούν με κανονικούς θορυβώδεις μονοπήνιους....!!!  :D :D

κοιτα ο ιδανικος ηχος για μενα ειναι vox-ιλα, ελαχιστο overdrive, τονους reverb( η tonelab αποδειχθηκε ο παρασεισος μου σε αυτο!), neck+middle σε στρατ .....

αλλα οταν με τη μπαντα παιζετε αποκλειστικα διασκευες πως παιζεις το zombie, ή κατι απο coldplay π.χ.. με την στρατ ???τον θες τον διπλο απαραιτητα σε μερικα κομματακια...δλδ καθαρα για θεμα ευελιξιας χρειαζομαι τον διπλο....και εγω δικος σας ειμαι ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω, οπως εχω δηλωσει και στο παρελθον, μισω τον PRS και τις δημιουργιες του, αλλα αυτη η συγκεκριμενη εχει κατι το διαφορετικο....

 

σαν να μ'αρεσει τελικα....

 

Guitar_Girl.jpg

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθαρα για θεμα ευελιξιας χρειαζομαι τον διπλο....και εγω δικος σας ειμαι ;) ;)

 

Κι εγω για λόγους ευελιξίας πήρα την στράτο με τον 2πλο. Μέχρι που με κέρδισαν σιγά σιγά οι μονοπήνιοι....! Anyway, μια κιθάρα αποκλειστικά με διπλούς είναι απαραίτητη και χρήσιμη (την sg μου δεν την αφήνω με τίποτα όταν πρόκειται για παχείς, βρωμιάρηδες ήχους - όχι όμως για καθαρούς!), άρα καλώς κάνεις και ψάχνεις για κιθάρα με 2πλους.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω, οπως εχω δηλωσει και στο παρελθον, μισω τον PRS και τις δημιουργιες του, αλλα αυτη η συγκεκριμενη εχει κατι το διαφορετικο....

 

σαν να μ'αρεσει τελικα....

 

Guitar_Girl.jpg

 

Ρε θα με τρελάνετε εσείς σήμερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου