Προς το περιεχόμενο

Το rig του Petrucci (2007) - video


plusyear

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί ρε παιδιά να πάρει πετάλια ο petrucci?  Είναι μεγάλο κόλλημα να απαξιώνετε τόσο εύκολα τα rack. Τον ήχο που βγάζει ο petrucci (και μιλάω για την ποιότητα και τη λεπτομέρειά του, όχι αυστηρά για το ηχόχρωμα), δεν θα τον πετύχετε ούτε εσείς ούτε εγώ. Όχι σ'αυτή τη ζωή πάντως. Ο άνθρωπος παίζει σύνθετα πράγματα και χρειάζεται πολύ καθαρό σήμα και εφφέ ποιότητας για να ακουστούν αυτά που θέλει να πει. Εκτός αν πιστεύετε πως τα κάθε είδους πεταλάκια μας μπορούν να κονταροχτυπηθούν με τα rack της eventide....Ίσως στο θόρυβο και στο γεγονός ότι για να αλλάξεις από ένα σύνθετο ήχο σε έναν άλλο πρέπει να κάνεις γυμνάσια, χοροπηδώντας σαν τη μαιμού στην προσπάθεια να τα πατήσεις όλα πριν μπει το refrain!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον μοναχα αστειευτηκα..

σε αυτο τον forum 'πειραζομαστε' μεταξυ μας  :)

 

λατρευα υπερβολικα τα ρακ τα προηγουμενα  χρονια και περασαν απιθανα μηχανηματα απο τα χερια μου οπως το dps4000 και ειναι οντως εξαιρετικα

απλα τελευταια το απλο στο ταπεινο μου αυτι ακουγεται καλυτερο.

εχεις δικιο οτι σε τετοια κλιμακα χρειαζεται κατι οχι τοσο αμεσο, αλλα κρεμωδες και gain-ατο με

'διαστημικα' εφε.. και οτι ο ηχος του ειναι εκει.

 

:)

 

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα ο ήχος του μ' αρέσει πολύ, αλλά σε πολλά σημεία μου λείπει μια ζεστασιά που είχε σε παλαιότερες απόπειρες. Δεν ξέρω γιατί, πειραματίζεται κι αυτός, άνθρωπος και μουσικός είναι.

Κατα τ' άλλα, σαν τεξανός βλαχομπόντις έγινε ο καψερός. Α ρε τα γηρατειά.

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον μοναχα αστειευτηκα..

σε αυτο τον forum 'πειραζομαστε' μεταξυ μας  :)

 

Ναι μωρέ, χαλαρά, και γω το πήρα λίγο πατριωτικά. Στην τελική είναι καλύτερο ότι ακούγεται σε μας καλύτερο, αν και υπάρχουν κάποια λίγα μηχανήματα που πρέπει να ναι κανείς πολύ μ@λ@κ@ς για να μη του αρεσουν!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια πιος μπορει να μου πει settings για αυτο το delay που βαζει στο καθαρο του στην αρχι? εχω δοκιμασει απειρες φορες και δεν το εχω πετυχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου