Προς το περιεχόμενο

Οι... λιγοτερο διασημοι guitarists


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nο1 στην λιστα τον υπερεκτιμημενων ειναι για'μενα γκανιαν ο Uli Roth.

 

ΑΜΑΝ με σφαζεις, δε συμφωνω καθολου. ΙΣΑ ΙΣΑ στους ΥΠΟεκτιμημενους (μαζι με τον Michael Schenker) θα τον εβαζα. ΜΑΚΑΡΙ ο κοσμος να ηξερε (και) τον Uli

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 190
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΑΜΑΝ με σφαζεις, δε συμφωνω καθολου. ΙΣΑ ΙΣΑ στους ΥΠΟεκτιμημενους (μαζι με τον Michael Schenker) θα τον εβαζα. ΜΑΚΑΡΙ ο κοσμος να ηξερε (και) τον Uli

Τον θεωρω υπερεκτιμημενο γι'αυτον ακριβως τον λογο,επειδη τον συγκρινουν με τον γιγαντα M.Shenker κ παντα (αμερικανοι) βαζουν τον Uli απο πανω..ο Πατερας του Neoclassical κ τριχες κατσαρες..καλος ναι,την εψαξε την δουλεια ναι,αλλα overated,τουλαχιστον εγω δεν εχω ακουσει κ κατι το τρομερο απο δαυτον,μονο εχω διαβασει!!!Με καταλαβαινεις.

 

Παντως θα'χε πλακα να γραψουμε το top 5 overated guitarists ο καθενας,θα εβγαιναν μαχαιρια!

 

Αλλος ενας ειναι ο Steve.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lukather? Morse? Vai?

 

Παντως ΜΑΛΛΟΝ θα επρεπε να ψαξεις λιγο περισσοτερο τον Roth. Εκανε ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ πραγματα (οχι απαραιτητα classical), ειδικα σε εποχες που παιζανε ντριγκι ντριγκι.

Oι αμερικανοι πιστευω οτι τον Roth (οπως και τον Schenker) τον αγνοουν παντελως. Αν αλλαξαν τελευταια τα πραγματα τι να πω, μπραβο που τον ανακαλυψαν μετα απο 30 χρονια

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lukather? Morse? Vai?

 

Παντως ΜΑΛΛΟΝ θα επρεπε να ψαξεις λιγο περισσοτερο τον Roth. Εκανε ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ πραγματα (οχι απαραιτητα classical), ειδικα σε εποχες που παιζανε ντριγκι ντριγκι.

Oι αμερικανοι πιστευω οτι τον Roth (οπως και τον Schenker) τον αγνοουν παντελως. Αν αλλαξαν τελευταια τα πραγματα τι να πω, μπραβο που τον ανακαλυψαν μετα απο 30 χρονια

Iσως,αν κ εχω ακουσει σχεδον ολες του τις δουλειες.Συμφωνω στο οτι επαιζε πολυ καλυτερα απο αλλους τις εποχης του,αλοιμονο.Ομως εχουν πρηστει τα φρυδια μου τωρα τελευταια να διαβαζω συνεχεια για το ποσο απιστευτος ηταν κτλ.. ε καπου ωπα. :)

 

Oχι Morse ρε'συ..Toν Βαιτση λεω  :D

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες. Να πω κ εγω σαν πληκτρας αλλα πανω απο ολα μουσικος τη ταπεινη μου γνωμη? Ενας γαμω τους κιθαριστες κ παντελως αγνωστος ειναι ο George Bellas, Ελληνικης καταγωγης κ εχει κανει projects με το Phill Mogg k Pete Way απο τους UFO καθως κ με τον John West των Artension. Καταπληκτικο neo-classical feeling και malmsteeνικο παιξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iσως,αν κ εχω ακουσει σχεδον ολες του τις δουλειες.Συμφωνω στο οτι επαιζε πολυ καλυτερα απο αλλους τις εποχης του,αλοιμονο.Ομως εχουν πρηστει τα φρυδια μου τωρα τελευταια να διαβαζω συνεχεια για το ποσο απιστευτος ηταν κτλ.. ε καπου ωπα. :)

 

Oχι Morse ρε'συ..Toν Βαιτση λεω  :D

 

Κωστα τοτε, ΟΛΟΙ ανακαλυψαν τον Roth μετα απο 25 χρονια, too fucκin' bad. Τοτε ημασταν ΠΟΛΥ λιγοι που τον ακουγαμε-εκτιμουσαμε, διπλα-διπλα με τον Schenker. Απλα ο Schenker εβγαλε αυτη την παπαρια το Nightmare (ΜΕΓΑΛΗ σουπα, αν και τα υπολοιπα κομματια στο album ειναι ok) κι εγινε αρκετα γνωστοτερος

 

+1 για Bellas, ωραιος παιχτης

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κ keyboardistas κατι σκαμπαζω απο κιθαρα κ χαιρομαι που υπαρχουν εδω ατομα που γνωριζουν τον George Bellas. Eπισης θα ηθελα στη μακρα λιστα μας να αναφερω και τον Patrick Rondatt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κ keyboardistas κατι σκαμπαζω απο κιθαρα κ χαιρομαι που υπαρχουν εδω ατομα που γνωριζουν τον George Bellas. Eπισης θα ηθελα στη μακρα λιστα μας να αναφερω και τον Patrick Rondatt.

δεν ηξερα οτι ο bellas ηταν ελληνικης καταγωγης

απο μερικους θεωρειται ο master του sweep

 

+1544635498 για rondat (δεν ηταν τυχαια κιθαριστας του jarre  ;))

 

Δεν ξερω αν εχει ηδη αναφερθει γιατι δεν εκατσα να κοιταξω σχολαστικα ολες τις σελιδες του thred  :-[

 

Mattias IA Eklundh

 

Εχει τον πλεον χαρακτηριστικο ηχο κατα την γνωμη μου στο χωρο του hard rock

μεγαλο ρολο σε αυτο παιζει το χαμηλο κ ιδιαιτερο κουρδισμα που κανει στις κιθαρες του και οι τεχνικες που εχει ''προσαρμοσει''  στον τροπο παιξιματος του και τον κανουν ξεχωριστο παιχτη

 

[flash=200,200]

 

[flash=200,200]

 

[flash=200,200]

 

 

 

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bellas οπως λεμε Dellas? :D Τον εχω ηδη αναφερει παλαιοτερα βεβαια..Συμπαθης sure,πατριδα κτλ,αλλα Ντολι ο George.

 

Neoclassical shreder οριτζιναλε(Περα απο Marty,Becker κ κανα,δυο αλλους) ιζ Chris Impilliteri (σουπερσταρ στην Ιαπωνια)

 

Εδω με Graham http://www.youtube.com/watch?v=7l1ffT664zM&feature=related

 

Εδω..http://www.youtube.com/watch?v=YK33ujmHfUs&feature=related

Αυτη την '68αρα πολυ την γουσταρωωω

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου