Προς το περιεχόμενο

T.A.D Tubes!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια πρωτα απ ολα καλησπερα.

Ειμαι καινουργιο μελος και μπραβο για το πολυ ενδιαφερον φορουμ. Ειμαι τακτικο μελος και στο κιθαρα οπως και στα Harmony Central και Rig Talk με το ιδιο username και για τα ελληνικα δεδομενα και πολυ ελκηστικο οπτικα ειναι αλλα περιεχει και ενδιαφεροντα θεματα.

Στο θεμα μας

Για τις TAD δεν εχω παρα μονο να πω πολυ καλα λογια διοτι εχω δοκιμασει παρα

πολλους που ουσιαστικα η δουλεια τους ειναι μονο και μονο να ματσαρουν λαμπες (3 εργοστασια ειναι ολα και ολα). Τις βαζω τα τελευταια 8 χρονια στους ενισχυτες μου και ειλικρινα δεν ειχα κανενα προβλημα. Προφατα μαλιστα εκανα retubing με τελευταιο batch διοτι περιμενα καμια βδομαδα να μου ερθουν οι λαμπες, οι οποιες μαλιστα ειναι και κινεζικες EL34 (μεσαιες και δαγκωνουν)

Θα συμφωνισω με τον φιλτατο Αλεξη σε ολα τα θεματα. Ειμαστε και οι 2 αρρωστοι 'μηχανηματοκαυλοι' καθως και εχουμε κανει παρεα απειρες δοκιμες και ανταλαγες σε μηχανηματα.

Διαβασα ολο το ποστ και ειλικρινα επισης δεν καταλαβαινω το μενος κατα του κ. Κουρμπη απο διαφορα μελη, ο οποιος στην τελικη ειχε ολο το θαρος να πει εξαρχης ποιος ειναι και να μην πεταει απλως μπιχτες πισω απο την ανονιμια του internet και να το παιζει αμερικανακι.

 

Και οποία τύχη... Με το πρώτο σου ποστ έπεσες σε θέμα που ξέρεις τόσο καλά... Και μάλιστα έτυχε να ξέρεις και τον "κ. Κούρμπη" "που δεν το παίζει αμερικανάκι"... Apisteftable...

 

Ρε σεις... Για τόσο ζώα τον έχετε τον κόσμο εδώ;;;

 

Παντως φιλτατε συναιτερος δεν ειμαι  ;D ;D ;D

Απο τον Κουρμπη περνω τον τελυταιο καιρο τις λαμπες μου και δεν ειχα κανενα προβλημα.

Αμα θες μπες και στα παραπανω φορουμ που ανεφερα να δεις ποιος ειμαι. Δεν υπερασπιζομαι κανεναν. Μου φανηκε απλα ενδιαφερον σε ενα ελληνικο φορουμ να δω θεμα για λαμπες της αρεσκειας μου και βλεπω με λυπηση να 'κραζουν' εναν ανθρωπο που εκτιμαω και οι μισοι εδω μεσα αμφιβαλω αν τον γνωριζουν προσωπικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 167
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν είπα ότι είσαι συνεταίρος. Και δεν με ενδιαφέρει ποιος είσαι και τι κάνεις. Ούτε εσύ ούτε ο έτερος υπερασπιστής του Κούρμπη. Και δεν αμφισβητώ τίποτα από ό,τι λέτε.

 

Εγώ λέω αυτό που βλέπω.

 

Έναν άνθρωπο που απευθύνεται, απρόκλητα, με υπεροψία και μαγκίτσες σε κάποιον που δεν ξέρει. Αυτός ο άνθρωπος εμένα δεν μου κάνει και φυσικά δεν μου κάνει και σαν έμπορος. Αν εσύ τον εκτιμάς, δικό σου θέμα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα 3 ""νέα μέλη"" έχουν ποστάρει προσπαθώντας να διορθώσουν το λάθος του, από τον ίδιο δεν βλέπουμε καμία απάντηση ακόμη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά διάλειμμα για να παρουσιαστεί ο κατηγορούμενος.Αν δεν εισέλθει στο χώρο του δικαστηρίου αύριο να μαζέψει τα λαμπάκια του και στην ψειρού παρέα με τον μπάμπη τον σουγιά που κάνει δωρεάν χαρακιές και συγκολλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρα κρα κρα....μπορει κανεις να μου πει ποιος ειναι ο superfunk?οχι με λιγο ψαξιμο κτλ!!!ποιος ειναι,απλα!?τον κουρμπη τον ξερω και εχω αποψη.Για τον superfunk δεν εχω φυσικα,δεν τον ξερω τον ανθρωπο,απλα απο περιεργεια..

ΟΧΙ ΑΛΛΟ TONELAB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

herbert δεν ξερω αν το γνωριζεις αλλα το site διαθετει και pm.....αν εισαι τοσο περιεργος λοιπον γιατι δεν ρωτας απευθειας τον ιδιο?...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρα κρα κρα....μπορει κανεις να μου πει ποιος ειναι ο superfunk?οχι με λιγο ψαξιμο κτλ!!!ποιος ειναι,απλα!?τον κουρμπη τον ξερω και εχω αποψη.Για τον superfunk δεν εχω φυσικα,δεν τον ξερω τον ανθρωπο,απλα απο περιεργεια..

 

 

εσυ ποιος εισαι φιλε μου??? εγω???? μας ξερουμε???οι αλλοι μας ξερουν??

 

πραγματικα αυτο που προσπαθεις και συ να πεις αλλα και ο κουρμπης ειναι αστειο. τι σημαινει ποιος ειναι ο superfunk και ο καθε superfunk??? και που ξερεις εσυ τον κουρμπη τι με νοιαζει εμενα?? εγω ΔΕΝ τον ξερω. και αλλοι που τον ξερουν, ειτε τον εκτιμουν ειτε οχι.

 

ηρεμηστε λιγακι, χαλαρωστε και τουλαχιστον αφηστε τον ιδιο τον κουρμπη να υποστηριξει τον εαυτο του αν θελει. πολλες φορες το ¨ειχα εξοργιστει" ή το " ειχα νευρα και δεν ηξερα τι ελεγα" βοηθαει πολυ περισσοτερο απ την ανουσια επιθεση σε μελη του noiz.

 

στην τελικη αναλυση, ο οποιοσδηποτε γραφεται στο noiz και ειναι τοσο αγοραιος και προσβλητικος οσο το ατομο που ισχυριστικε οτι ειναι ο κουρμπης, απ' την μερια μου δεν ειναι καλοδεχουμενος, ακομα και αν ηταν ο satriani, ποσο μαλλον οταν προκειται απλα για εναν εμπορο που θεωρησε πως θιχτηκε και επενεβη με τετοιο ακομψο τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα ΑΚΟΜΑ να καταλαβετε οτι το ΘΕΜΑ δεν ειναι οι ΛΑΜΠΕΣ,ο ...ΒΙΟΣ & ΠΟΛΙΤΕΙΑ του καθενος εδω μεσα & το ποσο "ΚΑΛΟΣ" ή "ΚΑΚΟΣ" ειναι ?

 

το ΘΕΜΑ κυριοι ειναι ΤΡΑΓΙΚΑ ΑΠΛΟ & ειναι ΜΟΝΟ ΕΝΑ

 

Ο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΤΡΟΠΟΣ του κου Κουρμπη ...

ΤΙΠΟΤΑ παραπανω & τιποτα παρακατω....(Τουλαχιστον ...40 μελη του φορουμ αλλωστε ΑΥΤΟ ειπαν...)

 

Ακομα και λαθος να κανω και να "μου εχουν χαλασει τα...ρευματα τις...λυχνιες...."(σε 3 διαφορετικα....ΜΕΡΗ & 2 διαφορετικες...ΧΩΡΕΣ....) απλα ΔΕΝ ΜΙΛΑΝΕ ΕΤΣΙ (ουτε στα...φορα ουτε στη ζωη...)

 

Αυτα και καλο ειναι να κλειδωθει το θεμα αυτο απο τους Moderators μερες που ειναι....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου