Προς το περιεχόμενο

T.A.D Tubes!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 167
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το φορουμ δεν ειναι ουτε για νταηλικι, ουτε για να πεισθει κανεις.Ο ρολος τους ειναι να μαθουν ολοι απο

ολους, οπως γινεται σε ολο τον κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι επειδη μπορω κατα καποιο τροπο να πω οτι γνωριζω και τους δυο σας και ξερω οτι ειστε και οι δυο πολυ "σχετικοι" με το θεμα ,ισως καποια pm μεταξυ σας να ελυναν την παρεξηγηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φορουμ δεν ειναι ουτε για νταηλικι, ουτε για να πεισθει κανεις.Ο ρολος τους ειναι να μαθουν ολοι απο

ολους, οπως γινεται σε ολο τον κοσμο.

 

Νια βρέ αλλά μπήκες λίγο σφήνα με το στυλάκι του Στάθη Ψάλτη και προσπαθείς να φάς την Κούλα απο το κωλόπαιδο τον Κυριάκο(που είναι και σωματαράς).

 

Υ.Γ.(Τι λέω πάλι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όνομα στη γωνιά ίσως σου δώσει μια πρώτη ένδειξη, για τον λόγο της απότομης απάντησης.  ;)

 

Παίδες μη ρίχνουμε λάδι στη φωτιά και το συνεχίζουμε.

Ο SF θεώρησε ότι παίζει πρόβλημα με την τελευταία σειρά των T.A.D. και θεώρησε σκόπιμο να το αναφέρει και ο them54 με σχετικά άκομψο (καλά πολύ σικάτη και καθόλου μεταλ λέξη αυτή/μπλιαχ!!!) τρόπο παρενέβει, καθώς θεώρησε πως θίγεται. Τέλος!

 

 

Κώστα σε πετυχαίνω επιτέλους;

 

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

them54, άσχετα με το αν έχεις δίκιο ή όχι σε αυτό που πας να υποστηρίξεις*, ο τρόπος σου είναι κατά τη γνώμη μου 100% λάθος...::)

 

Γιατί, όπως και να το κάνουμε, ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΓΝΩΣΕΙΣ KAI ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΧΕΙΣ (τις οποίες δεν αμφισβητώ), με το να πρωτο-γράφεις σε ένα forum με το επιθετικό ύφος που έγραψες, πίστεψέ με, δε δημιουργείς ΚΑΘΟΛΟΥ καλή εντύπωση...::)

 

Και ειδικά αν είσαι όντως ο Κουρμπής, έχεις ένα λόγο παραπάνω να προσέχεις τα γραπτά σου, γιατί είσαι και επαγγελματίας και όσο να'ναι κρίνεσαι και αντιμετωπίζεσαι διαφορετικά...

 

*προσωπικά είμαι ΑΣΧΕΤΟΣ από λυχνίες και δε θα πάρω θέση στο θέμα καθεαυτό... Απλά ήθελα να σχολιάσω τον τρόπο "επικοινωνίας" μέσω του forum.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και αυτο που με ενοχλησει ηταν ο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ τροπος του κυριου Κουρμπη που χωρις να με ξερει (σιγα μη κατσω να του δωσω και τα διαπιστευτηρια μου..αφου ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ τοσο ΟΨΙΜΑ για το φορουμ μας ας ΨΑΞΕΙ να βρει ποιος ειμαι ,ειναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ να το βρει ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ μας με το κουμπι "SEARCH".... δεν κρυβομαι δα απο κανενα....) προχωρησε σε προσωπικους και προσβλητικους χαρακτηρισμους....

 

Ακου λοιπον  εμπορακο...τα νταηλίκια,οι προσωπικοι χαρακτηρισμοι  & οι μαγκιες εκει που σε παιρνει (στο μαγαζάκι σου δηλαδη αν δεν καταλαβες και θες και εξηγηση ::)  αν και απο οτι φαινεται αν φερεσαι με αυτον τον τροπο στους πελατες σου χρειαζεσαι επειγοντως μαθηματα customer service...)   

 

Και να σε ρωτησω και κατι ,μια και απο οτι καταλαβα εχεις αυτοχρηστει ο...λαμπατος παντογνωστης...

 

Αν εσυ μεσα σε 5-6 μηνες αγοραζες αυτη τη μαρκα λυχνιων απο 2-3 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ πηγες (και ΝΑΙ τη μια απο τις λυχνιες απο ΕΣΕΝΑ την πηρα.....) και σου δημιουργουσαν προβλημα ΤΙ θα εκανες?Θα ησουν μεσα στην τρελλη χαρα?

 

Και για να γινω και πιο συγκεκριμενος να ΑΚΡΙΒΩΣ ποτε τα επαιξαν οι λυχνιες

 

1.Retubing του ενισχυτη του κιθαριστα των ΔΙΑΦΑΝΩΝ ΚΡΙΝΩΝ (VOX AC 30) ακριβως μια ημερα πριν απο την συναυλια τους στο GAGARIN με TAD EL84 αγορασμενες απο τον Thoman .Λιγο πριν το τελος της συναυλιας καιγονται οι 3 απο τις 4...

(α,ο Thomann o οποιος ΕΧΕΙ εγγυηση μου επεστρεψε τα χρηματα μου χωρις καν να του στειλω τις καμμενες λάμπες....) 

 

2.Αγοραζω πριν απο λιγους μηνες εναν ολοκαινουργιο ενισχυτη KOCH Studiotone (απο την ΕΛΛΑΔΑ,για να μη στεναχωριεσαι...) ο οποιος απο τη μανα του φοραει TAD EL 84.Μετα απο 3 ημερες τα "παιζουν" και οι δυο τελικες του...

Φυσικα ο αψογος (και ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟΣ) αντιπροσωπος της KOCH μου στελνει ΔΩΡΕΑΝ ενα ολοκληρο ΣΕΤ (οχι μονο τελικες....) απο JJ...

 

3.Αγοραζω απο Γερμανια (σου ζητω να με συγχωρησεις... ;D για αυτο) ενα μικρο ενισχυτακι HB 5 w ,class A.Μια και οι στοκ λυχνιες του δεν μου αρεσουν και πολυ αγοραζω απο το ΜΑΓΑΖΙ σου λυχνιες για να δω αν θα εχουν διαφορα (εσυ ελειπες αλλα ο εξυπηρετικοτατος υπαλληλος σου μου πουλησε μια TAD 12ΑΧ7 και μια RUBY 12AU7) ΕΧΟΥΝ διαφορα και ο ενισχυτης ακουγεται πολυ καλυτερα με τη νεα προενισχυτικη λυχνια...ομως μετα απο 2-3 μερες ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ και μετα απο ταλαιπωρια ημερων στα πηγαινε ελα (νομιζα βλεπεις οτι ειχε καει η ασφαλεια ή κατι επαιζε με τον on/off διακοπτη) με εκπληξη μου ο μαστορας μου (και παλι συγνωμη που δεν τον εφερα σε εσενα για επισκευη.... ::)) με πληροφορει οτι φταιει η προενισχυτικη λυχνια....

 

4.Αλλαζω πριν απο 3 μηνες λυχνιες στον Pro Jr (λυπαμαι ουτε αυτον τον αγορασα απο εσενα,σου υποσχομαι ομως οταν βγαλω πολλααααα χρηματα να ερθω να παρω εναν...diezel...απο το μαγαζι σου γιατι οντως τον εχω αναγκη (πολυ...) :) ) ξανα με ενα σετ αγορασμενο αυτη τη φορα απο τον ΙΔΙΟ τον TAD  στη Γερμανια,οπου περναω αρκετο απο τον χρονο μου...,και αυτη τη φορα η μια απο τις δυο τελικες τα "παιζει" μεσα σε μια εβδομαδα....

 

ΤΟΟΟΟΟΣΟ καντεμης ειμαι πια? ???

 

Επισης αν εκανες τον κοπο να ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ αυτα που γραφω ΞΕΚΑΘΑΡΑ λεω οτι το προβλημα το εχω αντιμετωπισει μονο σε 12ΑΧ7 & ΕL84 & οτι τα υπολοιπα μοντελλα του TAD (ναι,ναι ξερω ΑΚΡΙΒΩΣ απο ΠΟΥ παιρνει λυχνιες) δεν μου εχουν δημιουργησει προβλημα  ,μαλιστα ενας Boogie Mark 1 ο οποιος κατεληξε στα χερια μου ειχε TAD STR 6L6 βαλμενες απο ΕΣΕΝΑ και ΕΠΑΙΖΕ μια χαρα χωρις ΚΑΝΕΝΑ προβλημα

 

Βεβαια απο την ημερα που του εβαλα NOS PHILIPS 7581A παιζει ...δυο (και τρεις) χαρες καλυτερα αλλα σε αυτο ΦΥΣΙΚΑ και δεν φταιει ο TAD ή εσυ, αλλα το γεγονος οτι καμμια λυχνια δεν παιζει καλυτερα απο τις NOS 7581A  στους κλασσικους Boogie....(αλλα αυτο βεβαια ως βαθυς γνωστης των ...λαμπων το ξερεις ...)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν η λαμπα δεν λεει πανω "philips", "G.E." ,"Sylvania" η "telefunken"... καψτην!

(η πλεον εμπεριστατωμενη αποψη πανω στο θεμα των λυχνιών...χο χο χο! :D :D :D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" Το παιζεις εξυπνος" ο ενας , " ακου εμπορακο.." ο αλλος , χασαμε το μετρο παιδιαααααα!!!!! Σαν νεος στο φορουμ εκπλησομαι απο αυτα , σιγουρα καποιος ξεκινησε τους χαρακτηρισμους αλλα νομιζω η ποιοτητα του ανθρωπου σε αυτες τις στιγμες φαινεται! Νομιζω λιγη αυτοσυγκρατηση δεν βλαπτει. Οσον αφορα τις λυχνιες τις εχω φαει στην μαπα μιας κ ανηκω στην γενια των ερασιτεχνων που "φτειαξαμε " τα FM ( 449 to χαρακτηριστικο μου ) κ εχουμε δοκιμασει καθα λογης λαμπα απο τηλεορασης ( PL 504 ) μεχρι 4CX που αγοραζαμε απο τον pop22 στο μοναστηρακι κ θυμαμαι πως ακομα κ τοτε υπηρχαν περιπτωσεις με ελαττωματικες παρτιδες SYLVANIA RCA κλπ ομως ηταν παρωδικα φαινομενα. Το ιδιο νομιζω θα εχει συμβει κ τωρα με τις TAD.

Αυτα ηθελα να καταθεσω , καλες γιορτες σε ολους!!!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις απολυτο δικιο φιλε μου..ελα ομως που υπαρχει ενα παλαιο (παλαιοτατο) ρητο που προσωπικα παντα ακολουθω....

 

Λεει λοιπον το ...αρχαιο αυτο ρητο:

 

"Μάχαιραν έδωκες, μάχαιραν θα λάβεις...."

 

υπαρχουν πολλοι τροποι να διαφωνησει καποιος,απο τη στιγμη ομως που ΞΕΚΙΝΑΕΙ μια αντιπαραθεση με προσβολες τοτε τι περιμενεις..να του στειλουμε και..λουλουδια? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου