Προς το περιεχόμενο

T.A.D Tubes!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υ.Γ. Μην τρελενόσαστε τόσο όποιος και να είναι στον αληθινό κόσμο ίσως δεν ισχύει κάτι τέτοιο απλά εδώ τα έκανε λίγο τουτάνα.

Μήπως τα έκανε Τατιάνα;

Πάντως διαφήμιση του κάνετε του Κουρμπή γιατί εγώ δεν το ήξερα καν το μαγαζί και τώρα αναρωτιέμαι που είναι να πάρω καμμια λάμπα γιατί του υπνοδωματίου μου κάηκε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 167
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είναι μονοπήνιες όμως και κάνουν βζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ.Μετα απο λίγο καιρό καίγονται κιόλας.Οπότε μην πέρνεις.

 

Υ.Γ.Πάει το θέμα για ακόμα μια φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι περίεργα σχήματα είναι αυτά ρε zithon.Φίδι λάμπα?Γλωσσάκι με δηλητήριο έχει?Ο κυρ-Αντώνης είναι γκριζομάλλης?Του πέφτουν τα μαλλιά όταν κοκκινίζει?Το πούρο είναι καλό στην υγεία?Τα φουντούνια παχαίνουν?Τι χρώμα κάλτσες είναι πιό ζεστές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να παρω καμια τετοι απο τον κυρ-Αντωνη απεναντι

 

http://www.oikologos.gr/images/technology/Energy-saving%20Lamp1.jpg

Μπαγιονέτα έχει;-γιατί η βιδωτή δεν μου κάνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνωμη μου για το θεμα.

Εχουν και οι δυο δικιο για τις αποψεις τους και εχουν και οι δυο αδικο για τον τροπο που τις παρουσιασαν.

8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω το θεμα με ενδιαφερον και ειπα να κανω ενα συντομο post μετα απο αρκετους μηνες εδω..

Δεν με απασχολει ιδιαιτερα η λογομαχια μεταξυ των μελων και ποιος ειναι ο υπερτατος παντογνωστης των λαμπων..

Μπορω ομως να σας ενημερωσω για τα εξης που εχουν να κανουν με το θεμα..

 

Απο το gear μου αυτη τη στιγμη,4 ενισχυτες και 2 προενισχυτες φορανε αποκλειστικα TAD λαμπες...

2 απο αυτους τους ενισχυτες εχουν τις λαμπες πανω 1-2 χρονια..(Θελουν αλλαγη τωρα που το σκεφτομαι)..

Απο τους αλλους 2 ο πρωτος ειναι 8 μηνων και ο 2ος ειναι ολοκαινουριος και μια και ηταν custom κατασκευη,οι λαμπες δεν ηταν stock αλλα καινουρια παρτιδα...

Οι μισοι ενισχυτες εχουν λαμπες TAD απο την Ελλαδα και οι αλλοι μισοι απο Γερμανια μια και κατασκευαστηκαν εκει...

 

Το αποτετεσμα απλο...Δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα με αυτες..Δεν καηκε ποτε λαμπα σε ενισχυτη μου..

Αυτα...

 

Αν και δεν μου αρεσει να κανω τον δικηγορο κανενος,να πω 2 προσωπικα σχολια..

 

Superfunk εμενα μου φενεται φιλε μου οτι κατι υποπτο συμβαινει με τα ρευματα σου παρα με τις λαμπες σου..Ισως να ηταν συμπτωση..Ισως οντως να εισαι "τοσο γκαντεμης" οσο αναρωτιεσαι..

Αλλα επειδη μαλλον εγω ειμαι το αντιθετο παραδειγμα απο σενα και οντως κανω συχνη χρηση και δοκιμες των λαμπων δεν θα μπορουσα να συμφωνησω με τα λεγομενα σου και την δυσφημηση των συγκεκριμενων λαμπων..

 

Για τον Κουρμπη..Τον γνωριζω τον ανθρωπο και μπορω ανετα να πω πως ξερει καλα την δουλεια του...Επειδη ειναι ατοπο ομως να κανω προσωπικα σχολια για τον χαρακτηρα του να αναφερθω μονο παλι στο θεμα που δημιουργειται εδω,τις λαμπες...

Ο ανθρωπος βαζει τις συγκεκριμενες λαμπες και πιθανοτατα σε καθημερινη βαση σε διαφορους ενισχυτες που πηγαινουν πελατες για service..

Τις ιδιες λαμπες με καινουριες παρτιδες καθως και παλιοτερες θα χρησιμοποιησουν πολλοι κατασκευαστες ενισχυτων που τις βαζουν ως stock στους ενισχυτες τους..

 

Τωρα μια απλη ερωτηση..

Αν εγω,ο χ-ψ κατασκευαστης ενισχυτων που χρησιμοποιει αυτες τις λαμπες,και οι χιλιαδες μουσικοι που αγοραζουν καινουριες λαμπες TAD (περα απο τον superfunk) δεν εχουν καποιο προβλημα με αυτες,τοτε πιο ειναι το θεμα μας εδω??

 

Σιγουρα υπαρχουν διαφοροι παραγοντες που μπορουν να κανουν μια λαμπα να καει αλλα δεν νομιζω πως το προβλημα οφειλεται στις λαμπες..

 

 

Αυτα..Καλη συνεχεια..

Alex

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alex αν και σε θαυμάζω ως μουσικό...δεν μπορώ να μη πω αυτό που σκέφτηκα από το πρώτο δευτερόλεπτο που είδα το post σου...

 

Δεδομένου ότι το τελευταίο σου μήνυμα στο ΝΟΙΖ ήταν τον Ιούνιο του 2005, και επίσης με δεδομένο ότι είσαι ένας καταξιωμένος κιθαρίστας στον χώρο σου, η υπόθεση μου μύρισε "έκκληση πρώτων βοηθειών"* από τoν ίδιο τον Κουρμπή προς το άτομό σου...::)

 

Μου κάνει παράξενο δηλαδή το γεγονός, ότι θυμήθηκες να ξαναποστάρεις στο ΝΟΙΖ τώρα, μετά από 2-μιση χρόνια απουσίας, ενώ είσαι ενεργός σε άλλα κιθαριστικά fora...::)

 

Φιλικά,

Ηλίας

 

*Δε το ονομάζω endorsement για να μη παρεξηγηθείς...::)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου