Προς το περιεχόμενο

mighty mite guitar parts


whiteNoise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι φτηνα κινεζικα Parts καλης ποιοτητας (τωρα τελευταια εχουν βελτιωθει),οχι ομως στο επιπεδο των Rockinger (που ειναι γιαπωνεζικα,κορεατικα),των Allparts (Japan) και σιγουρα οχι στο επιπεδο των Warmoth,USCG.

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 222
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οι τύποι αυτοί(mighty mite) ισχυρίζονται πως χρησιμοποιούν Northern Michigan & Canadian Hard Rock Maple(δεν νομιζω να λενε ψεμματα).

 

αν υποθέσουμε πως έχει γίνει καλή δουλεία στα τάστα (tamplates έχουν οπότε οι αποστάσεις θα είναι σωστές) όλα τα υπόλοιπα βελτιώνονται με fret leveling-dressing κλπ.

εξάλλου ακόμη και τα warmoth necks θέλουν δουλίτσα στα τάστα τους όπως ισχυρίζονται οι ίδιοι στο site.(αν κάνω λάθος στα παραπάνω διορθώστε με)

 

H warmoth είναι παλιά εταιρία και προσφέρει άπειρες επιλογές ανάλογα τα γούστα του καθενός, με οποιοδήποτε ξύλο,frets κλπ για οποίον ενδιαφέρεται να φτιάξει κάτι πολύ ξεχωριστό (αλλά να το πληρώσει και αδρά..) όποτε δεν συγκρίνεται με κανέναν άλλο κατασκευαστή parts

Όσο για την ποιότητα μόνο αν πιάσω στα χέρια μου ένα mighty mite θα σας πω

 

ΥΓ  που μάλλον θα γίνει πολύ σύντομα

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι,εχω φτιαξει 2-3 κιθαρες με αυτα τα parts και ηταν οκ (τα σωματα βεβαια τα ειχαν τα...κιλακια τους αλλα αν αυτο δεν σας πειραζει κατα τα αλλα ηταν ok) σε σχεση με τα παλια mighty mite εχουν βελτιωθει πολυ, τοσο απο κατασκευαστικη αποψη οσο και απο ποικιλια (εχουν τωρα και παχια μπρατσα π.χ)

 

Απλα οι USCG & η WARMOTH εχουν τρομερη ποικιλια και options.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί κάποιο δικο τους κατάστημα που να μπορείς να παραγγείλεις κατευθείαν δεν έχουν? Μονο μέσω άλλων στο e-bay?

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(τα σωματα βεβαια τα ειχαν τα...κιλακια τους αλλα αν αυτο δεν σας πειραζει κατα τα αλλα ηταν ok)

χωρίς να υπονοώ κάτι,τις προάλλες έπαιξα με μια suhr που ηταν τουλάχιστον 3 φορές πιο βάρια από μια fender classic player 50’s(με την οποία έπαιξα 5 λεπτά αργότερα).

πάντως εγώ προτιμώ τις βαριές κιθάρες, νιώθω πως τις ζυγίζω καλύτερα (ειδικά όρθιος στα live)

 

ΥΓ μην παρεξηγηθητε αδελφια μου suhr-ομενοι  ;D

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί κάποιο δικο τους κατάστημα που να μπορείς να παραγγείλεις κατευθείαν δεν έχουν? Μονο μέσω άλλων στο e-bay?

 

κανε ενα google & Θα τα βρεις ολα... ;)

 

δες και εδω

 

www.stewmac.com

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα στο site λενε πως ειναι απο κορεα και οχι απο κινα αλλα επιμενουν πως τα ξυλα ειναι αμερικανικα και καναδεζικα...θα δειξει  :)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O stewmac είναι κάπως πιο ακριβός θα έλεγα... Κοίταξα και στο Google μήπως μου βγάλει κανένα μαγαζί από Ευρώπη ή Ασία αλλά δεν. Μόνο κάποια αμερικλάνικα που δεν είχαν καμια φοβερή πικοιλία. Μόνο από e-bay έχω δει πολλά πράματα.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του rockinger τα parts λενε πολυ! εχω δει μερικες stratocaster οι οποιες ομως φορεσαν πολυ καλο hardwear κ παιξανε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ! μονο τα ταστα στα μανικια ειναι πιο vintage κατασταση.

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου