Προς το περιεχόμενο

Mr.tambourine man cover:Σταύρος-gkou


gkou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδάκια!Με τον Σταύρο φτιάξαμε αυτή τη διασκευή στο πολύ γνωστό κομμάτι "mr.tambourine man". Όπως πάντα, έφτιαξε ο ίδιος το backing track και με βοήθησε στα φωνητικά. Περιμένουμε απόψεις!

tambourine230510.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια σας παιδάκια!Με τον Σταύρο φτιάξαμε αυτή τη διασκευή στο πολύ γνωστό κομμάτι "mr.tambourine man". Όπως πάντα, έφτιαξε ο ίδιος το backing track και με βοήθησε στα φωνητικά. Περιμένουμε απόψεις!

 

Κατα τη γνωμη μου ειναι παρα πολυ καλο

Μια ηχογράφηση με ολοκηρωμενη μπάντα θα το κανει υπέροχο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διασκευή της διασκευής να είμαστε λίγο πιο ακριβείς.  ;)

 

Δεν ήταν άσχημο (πέραν του drum machine) αλλά .............. τελείως "άκακο". :-\

Δεν είχε το je ne sais quoi του βρε παιδί μου ......

Αλλά και πάλι, κακό δεν ήταν.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστούμε πολύ που μας ακούσατε. Σίγουρα, δε συγκρίνεται το αποτέλεσμα της μπάντας με αυτό δύο ατόμων που συνεργάζονται μόνο διαδικτυακά , τι να λέμε τώρα... :-\

Αλλά, ό,τι μπορούμε κάνουμε ,έστω και έτσι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, το να το συγκρίνουμε με τη γιγαντιαία εκτέλεση των Byrds είναι άδικο και ανώφελο. Η μελωδία του κομματιού είναι τόσο ισχυρή που μόνο κάποιος ατάλαντος θα το κατέστρεφε. Εδώ και τα δυό παιδιά είναι ταλαντούχα (αν και κάποιες από τις διασκευές τους ήταν ατυχείς), και απέδωσαν το κομμάτι σωστά (ένα φαλτσάκι άκουσα στο 1.25 περίπου από την κορασίδα και κάπου κάπου υστέρηση της φωνής σε σχέση με το μέτρο).

Εντάξει η μοντέρνα ενορχήστρωση ήταν κάπως, αλλά ο ήχος της ηλεκτρικής ήταν εκπληκτικός (δεν μου έλειψε ο ήχος της 12χορδης του McGuinn) και όπως έχω ματαπεί ο Σταύρος είναι εις εκ των κιθαριστών που ξέρει να συνοδεύει.

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρεσε πολυ και απο κατι αλλα κλιπ που ειχα ακουσει παλιοτερα απο την δεσποινις βλεπω πολυ βελτιωση.Προσωπικα ειμαι φαν.Πολυ ωραια χρωμα.

 

Παντως θα θελα να σε ακουσω και σε πιο power(με την εννοια της φωνης) τραγουδια αν σου αρεσουν.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέστορα, σε ευχαριστούμε πολύ. Ναι, σχετικά με την καθυστέρηση της φωνής σε κάποια σημεία, ισχύει όπως και για τα φαλτσάκια. Το παλεύω...

Pinhead, (δεν είμαι δεσποινίς εδώ και πολλά-πολλά χρόνια ;D) σε ευχαριστώ και σένα ! Σχετικά με τα πιο power κομμάτια, νομίζω ότι δεν έχω την κατάλληλη χροιά αλλά και γενικά είναι άλλα τα ακούσματά μου. Σε τι είδος αναφέρεσαι όμως; (μόνο μην ακούσω για μέταλ ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθεσω κυρια τοτε... ;D ;D ;D

 

Νομιζα οτι εισαι μικρουλα.... 8) 8) 8) :o :o ;D ;D

 

Οχι μεταλ αυτα ας τα αφησουμε σε μας...εννοω power ballads,pop κτλ.Ξερω γω καμια διασκευη σε bonnie tyler,roxette,dion.Παντως το Lost in France της Tyler που ακουω τωρα παντως το χεις!!!!

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου