Προς το περιεχόμενο

Τι άλλα Soft Synth;


KOTS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ πιστεύω πάντως ότι δικαίως θεώρησαν οι αναγνώστες, ότι το rapture είναι καλύτερο από το fm8. Επίσης θεωρώ το sytrus 2 λίγο καλύτερο από το fm8.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To rapture καλυτερο απο το fm8?? ???ειμαι ο μονος που πιστευω το αντιθετο??

Mα το  rapture εχει ογκο και μοναδικα leads.Το fm8 σε σχεση.. ειναι παιχνιδακι. 

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

To rapture καλυτερο απο το fm8?? ???ειμαι ο μονος που πιστευω το αντιθετο??

Mα το  rapture εχει ογκο και μοναδικα leads.Το fm8 σε σχεση.. ειναι παιχνιδακι. 

 

Εμμ ναι ... αλλα μια μικρη λεπτομέρεια .................το FM8 καταναλώνει μόνο το 1%(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)  :o :o :o της CPU του iMAC μου. Παιχνάδακι είπες ή μου φάινεται?????

 

Δεν το συζητάω ότι το Zebra2 είναι ο βασιλιάς των synth. Απίστευτό συνθ. Απίστευτος ήχος . Απιστευτή ευκολία . Απιστευτη ευελιξία. Οτι και να πω για αυτο το synth είναι λίγο.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 3o στα εμπορικά συνθ έβγαλαν το z3ta+ που αναφέρεις σε ένα άλλο θρεντ, kilon...

 

Αλήθεια, τι γνώμη έχετε για το ReFX Nexus που ακούω πολλά τώρα τελευταία; Θα με ενδιέφερε πολύ η γνώμη των "πληκτράδων" (και μη) του φόρουμ. Nα μην ανοίγω καινούργιο θρεντ μιας και είναι, όπως όλα τα άλλα, soft...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To rapture καλυτερο απο το fm8?? ???ειμαι ο μονος που πιστευω το αντιθετο??

Mα το  rapture εχει ογκο και μοναδικα leads.Το fm8 σε σχεση.. ειναι παιχνιδακι. 

 

Εμμ ναι ... αλλα μια μικρη λεπτομέρεια .................το FM8 καταναλώνει μόνο το 1%(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)  :o :o :o της CPU του iMAC μου. Παιχνάδακι είπες ή μου φάινεται?

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα σε ισχυ με το rapture, εχω βεβαια core2duo.Το fm8 καταναλωνει λιγο ισως επειδη δεν εχει και τιποτα να καταναλωσει.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MIA ΓΝΩΜΗ  ΓΙΑ ΤΟ  NEXUS.ΚΟΙΤΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ Ο Manuel Schleis (Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΕΚ ΤΩΝ ΚΟΡΥΦΑΙΩΝ ΣΧΕΔΙΑΣΤΩΝ ΗΧΟΥ) ΕΤΟΙΜΑΖΕ ΚΑΠΟΙΟ Synth ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΗ REFX ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ...ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΤΟΙΜΑΖΑΝ  Synth ΑΛΛΑ ΕΝΑ ROMPLER ΞΕΝΕΡΩΣΑ...ΚΑΙ ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ.ΔΕΝ ΛΕΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ "HUGE"  ROMPLER  ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ.1)ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟ ΣΤΗ CPU.2)ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΗΧΟΥΣ.3)ΟΙ ΦΥΣΙΚΟΙ ΗΧΟΙ ΤΟΥ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ FANTOM X ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ SRX ΚΑΡΤΕΣ ΤΗΣ ROLAND ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΟΡΓΑΝΟΥ(ΟΠΩΣ ΕΓΩ)ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ "ΑΧΡΗΣΤΟΙ".4)ΟΙ "ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΙ" ΗΧΟΙ ΤΟΥ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΚΑΠΩΣ ΞΕΠΕΡΑΣΜΕΝΟΙ...

ΣΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΨΟΓΟ INTERFACE ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΛΛΑ EXPANSIONS ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bloody το z3ta+ το έχω χρησιμοποιήσει σε πάρα πολλά κομμάτια μου και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο . Tα arpeggios του σκοτώνουν.

 

Δεν ξέρω αν έχουν ήδη αναφερθεί αλλά υπάρχουν και κάποια άλλα φοβερά σύνθ

 

1) TERA3

2) CUBE

3) Rob Papen BLUE

4) Sytrus

 

Ειδική προσοχή θέλει το CHAMELEON 5000 , απίστευτη συλογή PADS.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου