Προς το περιεχόμενο

Drums Παρτιτούρες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Όλοι μας, αναγκαστήκαμε κατα καιρούς να κάνουμε transcription σε κάποια κομμάτια, για τις ανάγκες του drum μέρους.

 Δεδομένου, οτι είναι πολύ δύσκολο, να βρεθούνε παρτιτούρες και αυτές που υπάρχουν σε midi αρχεία π.χ. guitar pro, είναι επι το πλείστον, για γέλια ή για κλάματα, προτείνω να παραθέτουμε τις εργασίες μας, ώστε να υπάρχουν, ως ένα είδος αρχείου. Και όπου χρειάζεται, να υπόκεινται σε διορθώσεις απο άλλους.

 Την αρχή, είχε κάνει ο Βαγγέλης, με ένα κομμάτι των Police.

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι εγω θα κανω την αρχη???? ??? ???

τελοσπαντων...

σας εχω ενα πολυ ενδιαφερον κομματακι σε odd time {s}.. απο τα χερακια της Tori Amos .

Οσοι δεν την ξερετε θα την εκτιμησετε {η θα την μισησετε}μετα απο αυτο.

There is a catch..

Aν και το  trancription περιλαμβανει την φορμα και το μετρο του κομματιου..

δεν περιλαμβανει τα beat η τα fills...

Αυτο πρεπει να το κανετε μονοι σας..

H παρτιτουρα ειναι πολυ ευκολη - μονο επαναληψεις εχει.

Καλα παιξιματα

Οποιος το ανεβασει πρωτος κερδισει λουκουμι!! ;D ;D

God_by_Tori_Amos..pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σαι καλα Βαγγελη , και για ααααλλη μια φορα συγχαρητηρια για την προσφορα σου εδω μεσα. Δυστυχως οποιο κομματι προσπαθω να βγαλω μπορεις να πεις οτι τεμπελιαζω και ποτε δεν καθομαι να γραψω εστω τα μετρα,οποτε δεν μπορω να προσφερω στο συγκεκριμενο θεμα, τουλαχιστον προς το παρων. Πολυ χρησιμο post παντως  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον κυριο Melodic Τα ευσημα παρακαλω για το πολυ ωραιο θεμα του.

Αντε να δουμε..

Μην ντρεπεστε κυριοι ..

Ανεβαστε τις παρτες σας κι ας εχουν λαθη.

Μπορουμε να τις συζητησουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, απο εσένα το εμπνεύστικα, άρα τα εύσημα, τουλάχιστον μισά,μισά!  ;D

Είναι τόσο δικό μου(το θέμα) όσο και δικό σου και κατ ουσίαν όλων μας .

  Στο σημείο αυτό, θέλω να επισημάνω, οτι μπορεί να λειτουργεί και αντίστροφα.Δηλ. κάποιος που δεν μπορεί να βγάλει ένα κομμάτι να ζητά συγκεκριμμένη πάρτα και  κάποιος άλλος που την έχει, να την δημοσιέυει.

  Προσπαθώ να βγάλω το I d love to change the world, Ten years after και με έχει ζορίσει λιγάκι ... εαν υπάρχει κάτι ...  :)

     

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πώς μετατρέπω το αρχείο guitar pro σε mp3 για να το ανεβάσω εδώ; έχω 5-6 transcriptions που έχω κάνει αλλά δεν μπορώ να τα ανεβάσω

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανει παρα πολλα τραγουδια με εκνευριστικη λεπτομερεια (ολα τα beat και τα κυρια fill) και βασικα το κανω σε οποιο τραγουδι εχω να μαθω γιατι με βοηθαει να το αφομοιωσω πιο γρηγορα. ΑΛΛΑ...

 

Δεν εχω scanner καρντια μου οποτε δε μπορω να ανεβασω κατι....

 

Πιστευω παντως οτι η αξια του transcription ειναι η διαδρομη (αναλυση) και οχι ο προορισμος (τελικη παρτιτουρα)

 

αυτα

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανει παρα πολλα τραγουδια με εκνευριστικη λεπτομερεια (ολα τα beat και τα κυρια fill)

Αμάν! ... πάρε ένα scanner να μας σώσεις! Δυστυχώς, είναι ο χρόνος τόσο περιορισμένος, που το transcription έχει καταντήσει, η απόλυτη πολυτέλεια.Θα σε ...  ευλογούμε! :)

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου