Προς το περιεχόμενο

Τι γνώμη έχετε για τον Κώστα Αναστασιάδη;


konio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακουσα το αναστασιαδη σε ενα video και δεν τον ειδα να κανει κατι δυσκολο ή κατι το διαφορετικο. Ακουσα καλα λογια γι αυτον. μηπως εχετε και αλλα video με τον αναστασιαδη???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Oριστε το myspace του συνφορουμίτη less40 που έχει στη μπάντα του τον Αναστασιάδη,να ακουσεις τι πάιζει ο άνθρωπος...

Χαλαρά ο καλύτερος ντράμερ που έχω δει

 

www.myspace.com/zachariades

 

 

Βέβαια μη κάθεσαι πολυ κοντά όταν παίζει,μπορεί να προσγειωθει καμια μπαγκέτα μεσα στο ουισκι σου και πιθανότατα θα κουφαθεις.

 

btw,όταν τελειωσει το βιντεάκι που πόσταρες έχει απο κάτω και άλλα με τον Αναστασιαδη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα το ...δραματικο και βαρυγδουπον του βιντεο.. :) (α,και ειναι percussion οχι percussionS....) ειναι οντως εξαιρετικος ντραμμερ ;)

 

Βεβαια τι μπορει να κανει ενας τετοιος ντραμμερ στην Ελλαδα ??? ειναι αλλου παππα ευαγγελιο...... :-\

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ομολογησω οτι δεν ειχα ακουσει την μπαντα αυτη και το μονο που εχω να πω ειναι ΜΠΡΑΒΟ,ΜΠΡΑΒΟΜΠΡΑΒΟΜΠΡΑΒΟ[glow=red,2,300]ΜΠΡΑΒΟ[/glow][shadow=red,left]ΜΠΡΑΒΟ[/shadow]

[[move]ΜΠΡΑΒΟ,ΜΠΡΑΒΟ,ΜΠΡΑΒΟ,ΜΠΡΑΒΟ,ΜΠΡΑΒΟ,ΜΠΡΑΒΟ,ΜΠΡΑΒΟ,ΜΠΡΑΒΟ,ΜΠΡΑΒΟ,ΜΠΡΑΒΟ,ΜΠΡΑΒΟ,ΜΠΡΑΒΟ[/move]

 

 

 

 

 

ΜΠΡΑΒΟ

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

πολυ παθος για τη μουσικη και τα τυμπανα.

 

Βεβαια τι μπορει να κανει ενας τετοιος ντραμμερ στην Ελλαδα

 

ο αναστασιαδης παιζει πολυ στο εξωτερικο (κανει συχνα tours με ξενους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'' H μουσική είναι απλώς ένα παιχνίδι,που δε το αφήσαμε ακόμα και όταν μεγαλώσαμε..''

 

 

                                                                     -Αναστασιάδης

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

η κάτι τέτοιο νομίζω είπε,δε θυμάμαι ήμουν κουδουνι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα το ...δραματικο και βαρυγδουπον του βιντεο.. :) (α,και ειναι percussion οχι percussionS....) ειναι οντως εξαιρετικος ντραμμερ ;)

 

Βεβαια τι μπορει να κανει ενας τετοιος ντραμμερ στην Ελλαδα ??? ειναι αλλου παππα ευαγγελιο...... :-\

 

Αυτό ακριβως, εκεί που λέει στο τέλος του intro τι συμβαίνει οταν γυρίζει στην σκληρή πατρίδα απο τους ουρανοξύστες, έπρεπε στο καπάκι να δείχνει τον Αναστασιάδη σε ενα τεράστιο μουχλιασμένο υπόγειο δεμένο και κρεμασμένο απο το ταβάνι ανάποδα, γδαρμένο και να έρχονται οι κουκουλοφόροι με τα καμινέτα και τα άγκιστρα αλα "Παθη του Χριστού" να ακούγεται η πνιχτή του κραυγή με υποκρουση μπάσσας string (θρίλλερ) και να κάνει fade out σε αργή κίνηση όπως πάνε να του ορμήξουν.

 

Παραυτα είναι ωραίο βίντεο και όντως είναι ένας πολύ καλός και έμπειρος ντράμμερ.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως οι σύγχρονοι drummer έχουν πέσει ένα

σκαλί πιο κάτω εν συγκρίσει με τους παλιούς.Τεχνικός, αλλά φλύαρος.Μετρημένος, αλλά χωρίς καλό groove..Ένα πράγμα σαν τον Kαπηλίδη, που αυτο-πασάρεται σαν υπερ-σουπερ-high class-μάστορα των μονών ρυθμών.. :o :o Μπήκα στο myspace του και έπαθα σοκ!Ο άνθρωπος φλαμάρει μόνος του στο σετ!! Έλεος !

 

Ο κ. Αναστασιάδης παίζει καλά, αλλά τελείως "άτυπα" κατ' εμέ, για να καταλήξω..  ;)

Να ναι καλά ο άνθρωπος

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τυχαίνει κάποτε πριν αρκετά χρονάκια να τον είχα δάσκαλο έχω να πω ότι απλά είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει η Ελλάδα σε αυτό το χώρο.

 

Τεχνικός, αλλά φλύαρος.Μετρημένος, αλλά χωρίς καλό groove..

 

 

Το ότι σε κάνει να χτυπιέσαι στο εφτάρι που παίζει δεν είναι groove; Ρυθμοί δεν είναι μόνο τα 4/4 και 12/8. Δεν το λέω για να προκαλέσω σχόλια απλά τον έχω ζήσει τον Κώστα και ξέρω ότι είναι κατα τη γνώμη μου χαμαιλέοντας. Δηλαδή προσαμόζεται σε αυτό που έχει να παίξει.

 

 

Ένα πράγμα σαν τον Kαπηλίδη, που αυτο-πασάρεται σαν υπερ-σουπερ-high class-μάστορα των μονών ρυθμών.. :o :o Μπήκα στο myspace του και έπαθα σοκ!Ο άνθρωπος φλαμάρει μόνος του στο σετ!! Έλεος !

 

Αλλο στύλ ο Νίκος ( Καπηλίδης ) και άλλο ο Κώστας. Ο Νίκος άν βρεθεί σε άδειο σημείο και του δίνεται η ευκαιρεία να γεμίσει θα το κάνει. Τώρα άν αυτό το γέμισμα είναι flams, έ αυτό του ήρθε του ανθρώπου.  ;D

 

BTW Καλή χρονιά σε όλους και όλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου