Προς το περιεχόμενο

λογος για τελε...


panka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπάρχει φήμη ότι ο Roy ''ταπεινώθηκε'' σε ένα jamαρισμα απο τον φοβερό και τρομερο Gatton...Τώρα αν είναι αλήθεια...who knows,and who cares anyway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο δυσκολο να ...ταπεινωθηκαν μια και για αρκετο καιρο ηταν...συγκατοικοι....και μαθαιναν ο ενας απο τον αλλον (ο Ντανυ μαλιστα τον θεωρουσε ..δασκαλο του),σε τετοια επιπεδα ΜΟΥΣΙΚΩΝ (προσεξε ΜΟΥΣΙΚΩΝ οχι ...κιθαριστων) οι συγκρισεις ειναι ατοπες....(τεχνικα ο Ντανυ οντως ηταν πιο....ζογκλερ αλλα και ο Ρόυ ειχε αυτο το ....απλησιαστο δικο του στυλ,ο Ντανυ ηταν περισσοτερο εγκυκλοπαιδεια της αμερικανικης μουσικης......και μπορουσε να παιξει ολα τα ειδη το ιδιο καλα,ο Ρου ειχε περισσοτερο επικεντρωθει στα μπλουζ & country στυλ..)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε μία οκτάλεπτη "μονομαχία" μεταξύ Roy και Danny στη μορφή ανθολογίας από τις (κατ' εμέ) καλύτερες στιγμές τους:

 

http://www.box.net/shared/5uei5rqckg

 

Τώρα, ποιός ταπεινώνει ποιόν, ΤΡΕΧΑ ΓΥΡΕΥΕ. Δυστυχώς και οι δύο άφησαν "unfinished business"...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε, μια τελευταία διαπίστωση, ξανακοιτώντας τα videos με τον Govan:

Μπορεί να μη με ενθουσιάζει (μα καθόλου ρε γαμώτο  ???) ο συγκεκριμένος παίχτης , αλλά τα links μου φαίνονται περισσότερο λόγος για μελέτη (για τους πιο πολλούς απο εμάς) παρά λόγος για Tele  ;)

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντελως ακυρο και το "παιδεραστης".

 

...Κομμωτης ηταν ο ανθρωπος και αλκοολικος...πουθενα και ποτε δεν ακουστηκε κατι τετοιο,ουτε καν η επισημη βιογραφια του δεν το αναφερει (ηταν γενικα πολυ "ησυχος" ανθρωπος και παντρεμενος απο μικρος)

 

κ ειχε κ μπολικα παιδια!

αυτην την φημη την εχω διαβασει κ εγω. μου φαινετε πολυ ακραια...

παντος εφυγε αδικα....

 

μεταξυ roy k danny τα ειπε ολα ο superfunk!

ο roy ειναι ενας απο την αγια μου τριαδα! περα απο το απιστευτο παιξιμο του αυτο που τρελενει ειναι το feeling του! ο Danny παλι ειναι απο τους πολυ αγαπημενους κ ηταν ο πρωτος κι8αριστας που ακουσα κ σκεφτηκα πολυ σοβαρα να παρατησω την κιθαρα...

ας ειναι καλα εκεινη που ειναι κ οι δυο τους κ ειμαι σιγουρος οτι θα τζαμαρουν ατελιωτες ωρες οπως τοτε που ηταν συγκατικη

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε, μια τελευταία διαπίστωση, ξανακοιτώντας τα videos με τον Govan:

...τα links μου φαίνονται περισσότερο λόγος για μελέτη (για τους πιο πολλούς απο εμάς) παρά λόγος για Tele  ;)

 

ο Danny παλι ειναι απο τους πολυ αγαπημενους κ ηταν ο πρωτος κι8αριστας που ακουσα κ σκεφτηκα πολυ σοβαρα να παρατησω την κιθαρα...

 

Να λοιπόν η διαφορά: Βλέποντας τον Govan σκεφτόμαστε (ίσως λανθασμένα) "Αν ξεκινούσα από 6 ετών και μελετούσα 10 ώρες τη μέρα, μάλλον θα έπαιζα σαν αυτόν. Οπότε ας μελετήσω". Βλέποντας το Roy, τον Danny και κάποιους άλλους σκεφτόμαστε "Όποτε και να ξεκινούσα, όσο και να μελετούσα, σαν αυτόν δεν θα έπαιζα. Οπότε, μήπως να τα παρατήσω;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου