Προς το περιεχόμενο

delay pedals??


panka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς τον πρώτο πόστερ: κάνε ένα search βρε πουλάκι μου στο φόρουμ, είναι ίσως το πιο σκοτωμένο θέμα... (μαζί με Thomann, τελωνεία και ελληνική πραγματικότητα).

 

Και το Space Echo το έχω θίξει... είναι πάρα πολύ καλό και "τρελαίνεται" με παρόμοιο τρόπο με τα παλιά Space Echos. To Memory Lane το έχω ακούσει από κοντά & eίναι επίσης πολύ καλό αλλά πανάκριβο, και υπάρχουν εκατομμύρια λύσεις φτηνότερες.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

έχετε κάτι υπόψη σας παιδιά, οι εταιρίες που φημίζονται εδώ και δεκαετίες για τα κορυφαία ψηφιακά delay's τους είναι η eventide και η tc electronic(τα οποία χρησιμοποιούν και οι 99 στους 100 των γνωστών και έμπειρων κιθαριστών οπότε δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να απογοητευθείς με προϊόντα τους) :-*

βαλε λοιπόν κάτω τις τιμές και τα λεφτά που διαθέτεις και δες τι σε συμφέρει.

εγώ ψήφισα το θηρίο nova delay και δεν το μετάνιωσα! 8)(επανέκδοση του ιστορικού rack tc 2990 αλλά σε πετάλι και με πολλές επιπλέον δυνατότητες και σε πολύ λογική τιμη) ;)

its up to you!! ;)

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχετε κάτι υπόψη σας παιδιά, οι εταιρίες που φημίζονται εδώ και δεκαετίες για τα κορυφαία ψηφιακά delay's τους είναι η eventide και η tc electronic(τα οποία χρησιμοποιούν και οι 99 στους 100 των γνωστών και έμπειρων κιθαριστών οπότε δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να απογοητευθείς με προϊόντα τους) :-*

βαλε λοιπόν κάτω τις τιμές και τα λεφτά που διαθέτεις και δες τι σε συμφέρει.

εγώ ψήφισα το θηρίο nova delay και δεν το μετάνιωσα! 8)(επανέκδοση του ιστορικού tc 2990 αλλά σε πετάλι και με πολλές επιπλέον δυνατότητες και σε πολύ λογική τιμη) ;)

its up to you!! ;)

 

 

to 2990 σε πεταλι????

δεν διαφωνω αφτες ειναι.ολοι με αυτα παιζουν εξαλου.(+την korg θα ελεγα)

για την tc ακουγονται τωρα ομως καποια πραγματα που ειναι λιγο ανησυχητικα

κοιτα λιγο την τιμη....

 

http://www.thomann.de/gr/tc_electronics_gforce.htm

 

και λεγεται οτι και η ποιοτητα ειχς μια αντιστοιχη πτωση..... :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

to 2990 σε πεταλι????

δεν διαφωνω αφτες ειναι.ολοι με αυτα παιζουν εξαλου.(+την korg θα ελεγα)

για την tc ακουγονται τωρα ομως καποια πραγματα που ειναι λιγο ανησυχητικα

κοιτα λιγο την τιμη....

 

http://www.thomann.de/gr/tc_electronics_gforce.htm

 

και λεγεται οτι και η ποιοτητα ειχς μια αντιστοιχη πτωση..... :-\

 

1)δεν πρότεινα το gforce!(το οποίο είναι όντως πολύ ακριβό)

 

2)εγώ ακούω και διαβάζω ανέκαθεν τα καλύτερα και μόνο για την tc electronic!

 

3)την εποχή που βγήκε το gforce ήταν ότι καλύτερο μπορούσες να έχεις ενώ σήμερα υστερεί αρκετά σε σύγκριση με νεώτερα racks ακόμη και της ίδιας εταιρίας και είναι πολύ λογικό να πέσει η τιμή του(φαντάζομαι μέχρι να τελειώσουν τα αποθέματα τους και να μπει και αυτό στην λίστα των discontinued models)

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

to 2990 σε πεταλι????

δεν διαφωνω αφτες ειναι.ολοι με αυτα παιζουν εξαλου.(+την korg θα ελεγα)

για την tc ακουγονται τωρα ομως καποια πραγματα που ειναι λιγο ανησυχητικα

κοιτα λιγο την τιμη....

 

http://www.thomann.de/gr/tc_electronics_gforce.htm

 

και λεγεται οτι και η ποιοτητα ειχς μια αντιστοιχη πτωση..... :-\

 

1)δεν πρότεινα το gforce!(το οποίο είναι όντως πολύ ακριβό)

 

2)εγώ ακούω και διαβάζω ανέκαθεν τα καλύτερα και μόνο για την tc electronic!

 

3)την εποχή που βγήκε το gforce ήταν ότι καλύτερο μπορούσες να έχεις ενώ σήμερα υστερεί αρκετά σε σύγκριση με νεώτερα racks ακόμη και της ίδιας εταιρίας και είναι πολύ λογικό να πέσει η τιμή του(φαντάζομαι μέχρι να τελειώσουν τα αποθέματα τους και να μπει και αυτό στην λίστα των discontinued models)

 

 

+1

 

-1

 

+10

 

 

γενικα το λεω για το τι συζητιεται σε διαφορα forum για την εν λογο εταιρια.καλα κανεις και την εμπιστευεσαι σαν εταιρια.δεν λεω.αφου εισαι ευχαριστημενος απ'οτι φαινεται ;)

τελικα μαλλον εληξε ομως παλλικαρια.thanx για προτασεις και thanx john k

το s i b to echo θα παρω και εδω thanx ανδρεα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα το λεω για το τι συζητιεται σε διαφορα forum για την εν λογο εταιρια.

τι σημασία έχει το τι ακούγεται βρε αγόρι μου γλυκό, αφού το έχω ήδη το πετάλι και σου μιλάω από προσωπική εμπειρία πάνω από όλα.

 

δεν είναι προτιμότερο και εποικοδομητικότερο να μιλάμε για πράγματα που έχουμε δοκιμάσει απτό να παίζουμε το χαλασμένο τηλέφωνο?

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα το λεω για το τι συζητιεται σε διαφορα forum για την εν λογο εταιρια.

τι σημασία έχει το τι ακούγεται βρε αγόρι μου γλυκό, αφού το έχω ήδη το πετάλι και σου μιλάω από προσωπική εμπειρία πάνω από όλα.

 

δεν είναι προτιμότερο και εποικοδομητικότερο να μιλάμε για πράγματα που έχουμε δοκιμάσει απτό να παίζουμε το χαλασμένο τηλέφωνο?

 

 

xaxa

einai δεν αντιλεγω,και καποτε ημουν fan αυτης της αιτεριας και επαιζα με το g major το πουλησα γιa na παρω to gforce και ευτυχως δεν το πειρα πριν την 'αλλαγη'. το delay που μου πρωτεινεις θα παω να το δοκιμασω μιας και διπλα σε αυτο που θα παρω θελω κι αλλο ενα.φραγγα κοντα στα 300 το max πλεων μετα την αγορα.

συντομα θα ψαχνω και drive :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Whitenoise, στο nova delay όταν βάλεις το mix level στο τέρμα... η επανάληψη είναι δυνατότερη από το dry ή στα ίδια επίπεδα?

Επιπλέον: Μπορείς να το ρυθμίσεις να παίζει μόνο τις επαναλήψεις και όχι το dry σήμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπλέον: Μπορείς να το ρυθμίσεις να παίζει μόνο τις επαναλήψεις και όχι το dry σήμα?

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει πετάλι delay που να το κάνει αυτό...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επιπλέον: Μπορείς να το ρυθμίσεις να παίζει μόνο τις επαναλήψεις και όχι το dry σήμα?

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει πετάλι delay που να το κάνει αυτό...

 

Ούτε εγώ ... το έκανε όμως ένα παλιό rack YAMAHA που είχα. (Ακόμα κάπου το έχω :) )

TC είναι αυτή.... ποιός ξέρει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου