Προς το περιεχόμενο

delay pedals??


panka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ίσως μπορέσετε αυτό να το πετύχετε με το Boss Slow Gear (παμπάλαιο συλλεκτικό πεταλάκι που αναλάμβανε διαφορετικά volume swells με αρκετή ευελιξία) ή με την νέα βερσιόν του που βγάζει σε κιτ η ΒΥΟC, με volume pedal ή με επιδέξιο χειρισμό του volume knob της κιθάρας, όλα αυτά βέβαια σε συνδυασμό με πετάλι delay να ακολουθεί τα προαναφερθέντα στην αλυσίδα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ξερω τι λετε εσεις παιδια αλλα εμενα το DigiDelay μου ακουγετε καργα ψιφιακουρα. Προτιμω σχεδον στα ιδια λευτα το DG3 της Guyatone... Μπορει να μην εχει τα εκατομυρια features του DigiD αλλα ειναι εντελως καθαρο και γενικα απο ηχο σκιζει για τα λεφτα του...

"Έχεις πάρει τον εαυτό σου πολύ στα σοβαρά..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι λετε εσεις παιδια αλλα εμενα το DigiDelay μου ακουγετε καργα ψιφιακουρα.

 

:o :o :o E όχι και ψηφιακούρα!!!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Curly διαφωνώ κι εγώ.

Το αναλογικό mode του ειδικά είναι πολύ καλό.

Χωρίς να έχω δοκιμάσει πάρα πολλά delay πατάλια, θα διακινδυνεύσω να πω ότι είναι the best value for money και όχι μόνο. Μου ακούγεται καλύτερο και "φυσικότερο" από αρκετά ακριβότερα. Έχει και tap...

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the best value for money και όχι μόνο..

 

Μακράν..... :)

 

 

Συμφωνώ και επαυξάνω. Αυτό είναι το σημαντικό. Είναι σαν να λέει κάποιος θέλω γρήγορο αυτοκίνητο....και το Peugeot Rally γρήγορο είναι και μία Mercedes επίσης γρήγορη είναι. Το θέμα είναι να κοιτάμε την σχέση απόδοσης και αξίας. Κατά τη γνώμη μου το delay της Digitech σίγουρα δεν είναι το καλύτερο delay της αγοράς, αλλά για τα χρήματά του είναι από τις κορυφαιότερες επιλογές. Όσο για την ψηφιακούρα, ε δεν θα συμφωνήσω. Έχω ακούσει πολλά ακριβότερα και πολύ χειρότερα σε ΑΥΤΟΝ τον τομέα.

 

Υπογραφή....Πρίφτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Whitenoise, στο nova delay όταν βάλεις το mix level στο τέρμα... η επανάληψη είναι δυνατότερη από το dry ή στα ίδια επίπεδα?

Επιπλέον: Μπορείς να το ρυθμίσεις να παίζει μόνο τις επαναλήψεις και όχι το dry σήμα?

 

3 units της TC που εχω δει το κανουν, ηταν και τα 3 φετες ομως, μαλλον λογικα θα γινεται και στο πεταλι, το οποιο φαινεται πολυ καλη περιπτωση ντιλειου...

 

Ειναι εξαιρετικα σκαλωτικο να μην ακους το dry σημα σου, αλλα περα απο αυτο δεν βρισκω καποια εφαρμογη σε αυτο, αν εχεις κατι συγκεκριμενο στο νου σου διαφωτισε με!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Whitenoise, στο nova delay όταν βάλεις το mix level στο τέρμα... η επανάληψη είναι δυνατότερη από το dry ή στα ίδια επίπεδα?

Επιπλέον: Μπορείς να το ρυθμίσεις να παίζει μόνο τις επαναλήψεις και όχι το dry σήμα?

μολις τωρα το δοκιμασα για παρτι σου.

οταν ρυθμισεις το mix level στο τερμα δεν ακους την dry νοτα αλλα μονο τις επαναληψεις.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι εξαιρετικα σκαλωτικο να μην ακους το dry σημα σου, αλλα περα απο αυτο δεν βρισκω καποια εφαρμογη σε αυτο, αν εχεις κατι συγκεκριμενο στο νου σου διαφωτισε με!!!

 

Μία χρήση που μπορώ να σκεφτώ εγώ, είναι το να παίξεις ανάποδα σόλο, όπως πχ στο "give it away" των RHCP ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπλέον: Μπορείς να το ρυθμίσεις να παίζει μόνο τις επαναλήψεις και όχι το dry σήμα?

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει πετάλι delay που να το κάνει αυτό...

time for nova delay  8)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου