Προς το περιεχόμενο

Πολυκάναλη Ηχογράφηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

φίλε Loki, το octane δεν το έχω ακούσει και δεν μπορώ να το κρίνω από το δείγμα που ανέβασε ο φίλος μου ο haryy, καθότι είναι επεξεργασμένο και εμπεριέχει και την ηχοληπτική του ικανότητα, οπότε ξεφεύγει αρκετά από τους κανόνες της αντικειμενικότητας το όποιο μου συμπέρασμα...

συγκρίνοντας τον όμως (τον sm) με όσους προενισχυτές μέχρι τα 300-400 ευρώ έχω ακούσει dry, μπορώ να σου πω ότι αυτό που με κέρδισε σε αυτόν μαζί με τα πλήρη εργονομικά του χαρακτηριστικά, είναι η "μεστότητα" στην μεσαία περιοχή που διαθέτει (την οποία προσωπικά  θεωρώ πολύ σημαντική) και μου "θυμίζει" πολύ ακριβότερους ανταγωνιστές του...

και μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για μια τιμή κάτω από 300 ευρώ με τα οποία το πολύ πολύ να αποκτήσεις κάποια "κονσολίτσα" που δεν θα απέχει δυστυχώς πολύ από ένα "μπρίκι"...:)

 

δεν αμφιβάλω ότι ο octane στο σύνολό του μπορεί να είναι καλύτερο αλλά και πάλι άμεση σύγκριση δεν μπορεί να γίνει γιατί και με το optional ADAT interface (αν αυτό κριθεί απαραίτητο) δεν ξεπερνά τα 400 ευρώ...

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

npap μου, ο μόνος λόγος που έβαλα το δείγμα ήταν για να τονίσω ότι με αυτό το μηχανάκι, λίγα μικρόφωνα και τα υπόλοιπα γνωστά, (παίχτες, ηχοληψία κλπ) μπορείς κάτι να παράγεις που να ακούγεται.

 

Ο sm πιθανότατα να είναι καλύτερος δεν αντιλέγω καθόλου. Απλά το m-audio ανήκει πιστεύω στην κατηγορία των useable. :)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου