Προς το περιεχόμενο

PA 500...τελικά είναι εδώ!


korg_nikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εγω παντω εχω το 800αρι εδω κ κανενα χρονο το ξερω οτι ειναι οργαναρα αλλα δε μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ευχαριστημενος κ ο λογος ειναι οτι δεν το λειτουργω ουτε στο 30% οπωσ ειπε ο φιλος λογο του οτι δεν ειναι στα ελληνικα αλλα δεν εχω βρει ακομα ηχουσ κ αυτο με λυπει παρα πολυ εωσ κ σε σημειο που εχω σκεφτει να το πουλησω...(ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ)

ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εδώ το 50 αρι δεν μάθαμε ακόμα με τα κινέζικα που έχει το manual .

Καλά που έχει κατά εδώ Κανά 2 καλά παιδιά αλλιώς για πέταμα θα ήταν τα korgakia.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν ο korg_nikos ειναι αυτος που ξερω ειναι οντως ενα απο τα ατομα που ξερουν παρα πολλα για τα korg γιατι αν θυμαμαι καλα εχει αμεση επαφη και λυνει ολες τις αποριες που μπορει να εχεις αλλα οσον αφορα τις δικιες μου αποριες για το 800αρι ειναι τοσες πολλες που δεν μπαινω καν στον κοπο να ρωτησω γιατι πιστευω θα με διαολοστειλουν... ;D ;D ;D

ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το pa 500 δεν εχει portamento και afterrtach επισιης δεν εχει σκληρο και 3 userbank

 

Πάντως το να μην έχει aftertouch είναι πολύ κακό...παρα πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ρα50 εχει ρε παιδια και δεν εχει το 500???τι ειναι αυτο τωρα??? μου φαινεται οτι δε θα περπατησει το οργανο γιατι ειναι πολυ βασικα αυτα τα 2(aftertouch portamento)

ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Λοιπόν, εγώ βγήκα keybordότσαρκα αφού ψάχνω να πάρω καινούργιο arranger και βρήκα το

PA-500. Το θετικό είναι ότι είναι σε πολύ καλή τιμή αφού το βρήκα σε 2 μαγαζιά 1050 και 1045 euro χωρίς παζάρια όταν στην αμερική έχει 1500$ και στο Thomman 1190 Euro.

  Εκατσα λίγο και το έπαιξα. Δεν είναι καθόλου άσχημο αλλά ούτε με ενθουσίασε. Μέτριο κλαβιέ. Κάποιοι ήχοι είναι πάρα πολύ ωραίοι, θυμάμαι χαρακτηριστικά κάτι viennastrings εντυπωσιακά όμορφα αλλά οι περισσότεροι ήχοι δεν μου έκαναν αίσθηση. Το ίδιο και τα στυλ αν και πάλι κάποια μου άρεσαν πολύ. Ούτε η ποικιλία των υπάρχοντων "ετοιμοπαράδωτων" ήχων με ικανοποίησε. Εγώ βέβαια ψάχνω για ωραίους φυσικούς ήχους τα σκυλοpads π.χ. δεν τα πάω.

  Πάντως πιστέυω ότι για την τιμή του είναι καλή λύση. Και εγώ το ψιλοσκέφτομαι αν και θέλω διαφορετικά χαρακτηριστικά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ απο τα τόσα χρόνια που κάνω αγορές και πωλήσεις των οργάνων μου και ύστερα απο πολλές αγορές που έχω μετανιώσει για μένα,έστω και το παραμικρό να σε χαλάει σε ένα όργανο πρέπει να το αποκλείεις αμέσως...Και όχι να πιέσεις τον εαυτό σου για να το πάρεις για χιλιάδες λόγους...Κακώς ή καλώς το 500άρι για ελληνικό ρεπερτόριο είναι ένα σχετικά μέτριο όργανο που δεν θα αφήσει και πολούς ευχαριστημένους,κυρίως ατομα που ψάχνουν κατι το εντυπωσιακό....Εγώ πάντως δεν πρόκειται να το προτιμήσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με δεπας ειναι οντως αυτο που λεει δηλαδη εστω και ενα πραγμα να σε χαλασει στο οργανο που τυχον αγορασεις θα σε ξενερωσει πολυ και θα το σκεφτεσαι συνεχεια...ειναι σωστο ενταξει εγω εχω το 800αρι αλλα αν δεν το ειχα παρει θα εκανα υπομονη και θα μαζευα λιγα φραγκα παραπανω κ θα περνα παλι το 800 το 500 μονο που δεν εχει aftertouch k portamento οπως μας ειπανε θα το απεκλεια κατευθειαν

ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου