Προς το περιεχόμενο

Customίτιδος η συνέχεια....(Τele-thinline project)


studio54GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωχ ρε συ...αντε να τακτοποιηθει το θεμα σ και να μην χασεις τα χρηματα σ..

Εγω χρησιμοποιω μια ιντερνετ καρτα που μου προσφερει και ασφαλεια γτ καθε φορα που θα γινει συναλλαγη,εντος ολιγων λεπτων θα με παρουν τηλεφωνο και θα ζητησουντ ην εγκριση μ για την συναλλαγη.

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν θέλω να ανοίξω νέο θέμα μιά που υπάρχει συνάφεια σε αυτό.

Αγόρασα από EBAY μια κιθαρούλα με band name ETERNAL (θα ακολουθήσουν φωτογραφίες).

Η κιθάρα κατα τον πωλητή είχε τιμή καταλόγου 600$ και πωλούνταν χωρίς χαμηλότερη τιμή. Τελικά αγοράστηκε 65$ + 65$ ταχυδρομικά.....

Την δοκίμασα μόνη της και σαν κιθάρα ήταν σχετικά καλή τα ηλεκτρικά όμως ψιλοάθλια και αυτά ήταν που κατέβαζαν την κιθάρα σε χαμηλή κατηγορία. Άλλο ένα που παρατήρησα είναι ότι μετά από κάθε παίξιμο λερώνονταν ο μάνικας (maple χωρίς inlays -ένα μόνο σχεδιάκι σαν tribal από true mother of pearl).

Το δε σώμα ήταν αρκετά λεπτό και ελαφρύ από μαόνι, πολύ καλά λουστραρισμένο σε φυσικό ξύλο με άσπρο pickguard.

H απόφαση για αναβάθμιση είχε παρθεί πρίν την αγορά, το θέμα ήταν να εξεταστεί η κατάσταση της κιθάρας.

Έχουμε:

α) Ηλεκτρικά 

β) Μανίκι

γ) Μαγνήτες

Τα κλειδιά ήταν Grover άρα μένουν, η γέφυρα με ξεχωριστά saddles για κάθε χορδή (καλή κατασκευή άρα μένει κι αυτή.

Νίτρα για το μανίκι (ο Μarathon έδωσε κατεύθυνση) και το αποτέλεσμα με εξέπληξε.....

Τα ηλεκτρικά δοκιμασμένα από παλία..... καλώδια vintage επάργυρα με ποτενσιόμετρα CTS και πυκνωτή 1000άρη παλιακό (φακές τις λέγαμε).

Από μαγνήτες ξέρω πλέον, Seymour Duncan Antiquity II..... όμως μιά αγγελία με φρέναρε.... ο συνφορουμίστας πουλάει σετάκι Hot Rod 52 με το pickguard (Mini Hum SD & κλασικό μονό πίσω στη γέφυρα). Δεν δειλιάζουμε, αγοράστηκε το σετ, ρουτάραμε την κιθάρα να χωρέσει ο Mini Hum, έγινε σετάρισμα, ρύθμισμα και το αποτέλεσμα ΑΨΟΓΟ.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειάααα!!! Απαιτείται φωτογραφία!  :)

 

Εννοείται..... μόλις πάω σπίτι.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για να καταλάβετε για ήχο, φέρτε στο μυαλό σας ένα βαρύ γεμάτο ήχο στην NECK και μόλις μπεί και ο Bridge (πολύ δυνατός μαγνήτης - πρέπει να είναι ειδικά σχεδιασμένος) αμέσως έρχονται και τα πρίμα και η διαύγεια του ήχου είναι φοβερή. Ο Bridge από μόνος του ξυρίζει κόντρα.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίτρα για το μανίκι (ο Μarathon έδωσε κατεύθυνση) και το αποτέλεσμα με εξέπληξε.....

Kαι εγώ σε 1-2 μανίκια το έχω βάλει, δεν έχω αξιωθεί σε σώμα ακόμα. Πρέπει να είναι εντυπωσιακό χωρί πολύ τρίψιμο

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντος αν ξερεισ τι θελεις

δεν θελεις λουσα η θεσ

και να εινα στα μετρα σου

αλλα μοναδικοτητα

και ολα αυτα σε οικονομικο πακετο

και να εισαι σιγουροσ πως θα το κρατισεις

then move on!

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dsc00159vg.th.jpgdsc00158v.th.jpgdsc00157lr.th.jpgdsc00156gw.th.jpgdsc00155qh.th.jpg

 

Αυτή είναι η καινούρια μου TELECASTER.

Συνολικό κόστος (δεν το λέμε, υπάρχουν και Αρτέμηδες και γυναίκες με παντόφλες).

 

Για πείτε μου σας αρέσει???

Οι Telecasterάκηδες ??? την άποψή σας πλιζ....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου