Προς το περιεχόμενο

Customίτιδος η συνέχεια....(Τele-thinline project)


studio54GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σου πω την αλήθεια με το Bigsby, το f-hole και το φαντεζί Pickguard τη βρίσκω λίγο φλύαρη για "τέλε"...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κουκλιτσα και "εναλλακτικη" η τελε σου,αν και τα natural χρωματα δεν μου αρεσουν αυτη εχει "κατι" που με ψηνει.. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι η μοναδική tele που έχω είπα να την φορτώσω με ότι καλύτερο μπορούσα να βρώ..... μπορεί να είναι (too much), όμως αυτό το κόκκινο χρώμα του κέδρου με αποζημιώνει.

SF μάλλον κι εσένα αυτό σου έκανε κλικ.......

 

By the way

 

dsc00095id6.th.jpgdsc00096oc7.th.jpgdsc00097bc0.th.jpg

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πάρα πολύ όμορφη και μπράβο σου, κι αν και οι tellies κι εγώ είμαστε "μακριά κι αγαπημένοι", η μοναδική εξαίρεση που θα έκανα θα ήταν για μια Thinline, πόσο μάλλον και με Bigsby.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oντως ωραιότατη βγηκε..καλα παιξίματα και καλή συνέχεια.

 

 

 

 

Ασχετο:

Bloody sunday είσαι απο τους λίγους εδω μέσα που έχω πολύ θολή εικόνα σχετικά με το τι παιζουν (και απο άποψη μουσικής και εξοπλισμου)..Ξερω μόνο ότι δε σου αρέσουν οι tele (γιατί ρε φίλε γιατίίίίί) και σου αρέσουν οι p90 (ζήτω) και τα fuzz (δις ζήτω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι αλήθεια ότι έχω μια μυστικοπάθεια σχετικά με τον εξοπλισμό μου, αν και σποραδικά έχω μιλήσει για μερικά από αυτά που έχω (όταν η συζήτηση κερδίζει κάτι από αυτό). Αυτή η μυστικοπάθεια πηγάζει κυρίως από ένα μυστήριο και μια γοητεία που θέλω να καλλιεργείται γύρω από το όνομά μου (σαν άρλεκιν: Bloody_Sunday, αυτός ο άγνωστος).  ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ξεθάβω το θέμα διότι είχαμε εξελίξεις....

Βρέθηκα με παλιό μου συμμαθητή (ο bassman του παλιού μου συγκροτήματος) ο οποίος δούλευε σε εργαστήριο επισκευής μουσικών οργώνων και ασχολείται επαγγελματικά με κουρδίσματα - setαρίσματα κλπ. Ο φίλος μου είναι φοβερός τεχνίτης και πολύ καλό παιδί και στην κουβέντα του ανέφερα ότι έχω μερικές κιθάρες ημιτελείς.... και μερικές με βλάβες, μετά την κλασική απάντηση "φέρτες να τις δούμε" μου επισκεύασε μια Epiphone Gothic που δάνεισα και μου την επέστρεψαν με κρακ και κυριολεκτικά την έφτιαξε σαν να μην έσπασε ποτέ.

Μαζί μου είχα και την συγκεκριμένη TELE που παρουσίαζε μερικά προβληματάκια στο σετάρισμα....

Μαζί μας ειχαμε και άλλη μιά tele που ήθελε αλλαγή μάνικα (από rosewood - maple Vintage) και το αποτέλεσμα σε αυτήν την κιθάρα ήταν να βελτιωθεί θεαματικά και το feeling αλλά και η ήχος της. Στην δική μου Tele έγιναν μερικές μικροδιορθώσεις στο rooting στην bridge και αλλού, κατέβηκαν οι μαγνήτες και ως εκ θαύματος άλλαξαν όλα πάνω στην κιθάρα....

Ένα feeling.... ένας όγκος.....κάτσε καλά, άλλη κιθάρα ρε παιδιά.

Όσοι είμασταν παρόντες και ακούσαμε το πρίν - το μετά, αλλά και τις άλλες δεν πιστεύαμε στα αυτιά μας.... μείναμε μ@κ@κες κυριολεκτικά.....

Τόσο μικρές διορθώσεις και τόσο μεγάλη βελτίωση δεν ξανάγινε ΠΟΤΕ.

Τελικά έπεσαν πολλοί "γαμπροί" χτες για την Tele.... τόσοι που αναγκάστηκα να την μαζέψω στην θήκη της γρήγορα - γρήγορα.

Όπως καταλάβατε είμαι καταενθουσιασμένος, απέκτησα μια ΤELE απίστευτη που όμοιά της δεν είχα (έχω και την G&L αλλά είναι άλλο φρούτο)......

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου