Προς το περιεχόμενο

fender baja telecaster...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αρκετοι συμφορουμιτες εχουν baja tele...αρκετοι ομως φανταζομαι θα ειναι και εκεινοι που σκεφτονται να αποκτησουν.......το παρακατω κλιπ επικεντρωνεται στη θεση 4 οπου bridge και neck παιζουν μαζι "in series" σαν να ηταν humbucker (ηχος που δεν υπαρχει στις 3θεσιες "standard" teles).......ολοκληρο το solo ειναι παιγμενο εκει ενω η ρυθμικη (παιγμενη με δακτυλα) ειναι ως εξης: 1o θεμα- bridge and neck (in parallel).......2o θεμα- neck.........repeat 1o θεμα- same as solo....       http://www.box.net/shared/8cjzyxqso6       14296.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ ωραίος! Πες μας και με τι εξοπλισμό ηχογράφησες, και από πού προέρχεται αυτό το πολύ όμορφο reverb...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry που αργησα λιγο...Λοιπον, η κιθαρα γραφτηκε σε reaper (freebie) χρησιμοποιωντας το v-amp pro της  behringer (μη βαρατε!!..ενας ενας!!) σε clean twin προσομοιωση....το συγκεκριμενο "παιχνιδακι" το πηρα σε μια στιγμη αδυναμιας προπερσι, οταν μετα απο 6 χρονια ολοκληρωτικης αποχης απο την κιθαρα, αποφασισα να την ξαναπιασω στα χερια μου...Τουλαχιστον γραφει ικανοποιητικα.........Το βαθος ειναι το πολυ καλο vst Glaceverb και ειναι free: http://www.dasample.com/index.php?show=glaceverb ........... οι χορδες ειναι 0.10-0.46 και ειναι GHS progressives....για το οτι τις φοραει η tele παντως ευθυνεται αποκλειστικα ο superfunk και ενα post του σε site του εξωτερικου το οποιο ετυχε να διαβασω...thanks Nick, you were right!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry που αργησα λιγο...Λοιπον, η κιθαρα γραφτηκε σε reaper (freebie) χρησιμοποιωντας το v-amp pro της  behringer (μη βαρατε!!..ενας ενας!!) σε clean twin προσομοιωση....το συγκεκριμενο "παιχνιδακι" το πηρα σε μια στιγμη αδυναμιας προπερσι, οταν μετα απο 6 χρονια ολοκληρωτικης αποχης απο την κιθαρα, αποφασισα να την ξαναπιασω στα χερια μου...Τουλαχιστον γραφει ικανοποιητικα.........

 

Κι όμως επειδή το έχει φίλος (jmone jmone είσαι εδώ;) θα συμφωνήσω ότι τουλάχιστον στις προσομοιώσεις ενισχυτών-καμπινών είναι τρομερό εργαλείο, στα εφέ τα χαλάει όμως λίγο. Οπότε στα μάτια μου  μόνο "παιχνιδάκι" δεν είναι.

 

Και μια και έψαχνα και για κάποιο vst reverb κι επειδή βλέπω ότι ακόμη 1 έβγαλε πολύ ωραίο ήχο με αυτό, πάω να το τιμήσω το glaceverb

 

Τώρα για το πόσο κατατοπιστικό είναι το κλιπ είμαι ο τελευταίος που θα το κρίνει (λόγω ασχετίλας με τους συγκεκριμένους ήχους), αλλά είναι αρκετά ωραίο ηχητικά!  :)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks Αποστολε!!...αυριο θα τα πουμε μαλλον απο κοντα.. ;)..αφου ομως σου αρεσε τοσο πολυ ανταλλασω την baja με την goldtop σου.. ;D ;D

sorry που αργησα λιγο...Λοιπον, η κιθαρα γραφτηκε σε reaper (freebie) χρησιμοποιωντας το v-amp pro της  behringer (μη βαρατε!!..ενας ενας!!) σε clean twin προσομοιωση....το συγκεκριμενο "παιχνιδακι" το πηρα σε μια στιγμη αδυναμιας προπερσι, οταν μετα απο 6 χρονια ολοκληρωτικης αποχης απο την κιθαρα, αποφασισα να την ξαναπιασω στα χερια μου...Τουλαχιστον γραφει ικανοποιητικα.........

 

Κι όμως επειδή το έχει φίλος (jmone jmone είσαι εδώ;) θα συμφωνήσω ότι τουλάχιστον στις προσομοιώσεις ενισχυτών-καμπινών είναι τρομερό εργαλείο, στα εφέ τα χαλάει όμως λίγο. Οπότε στα μάτια μου  μόνο "παιχνιδάκι" δεν είναι.

 

Και μια και έψαχνα και για κάποιο vst reverb κι επειδή βλέπω ότι ακόμη 1 έβγαλε πολύ ωραίο ήχο με αυτό, πάω να το τιμήσω το glaceverb

 

Τώρα για το πόσο κατατοπιστικό είναι το κλιπ είμαι ο τελευταίος που θα το κρίνει (λόγω ασχετίλας με τους συγκεκριμένους ήχους), αλλά είναι αρκετά ωραίο ηχητικά!  :)

  thanks μπουκα....το v amp ειναι μια χαρα για reckording αλλα για live παιξιμο δεν θα το συνιστουσα (ειναι ενα υποκαταστατο και σιγουρα θα υπαρχουν και καλυτερα)...για τα λεφτα του ομως..not bad at all..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου