Προς το περιεχόμενο

έτσι... ένα Video στο άσχετο για εδώ...


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποια δικά μου σχόλια...για το καλό σου! ;D

Είδα ΟΛΟ το video...

Στην αρχή την πατάς όπως οι πρωτάρηδες. Εφεδάκια για δική σου ευχαρίστηση, που στα μάτια καταναλωτών που έχουν δει τόνους video, φαιίνονται παιδικά και παλαιάς κοπής. Το επιχείρημα ότι ταιριάζουν με τις παλαιάς κοπής φωτογραφίες, καταρίπτεται εύκολα :laugh:

Δεν ξέρω σε ποιό πρόγραμμα μοντάρεις, αλλα το After Effects (ας πούμε) έχει παπάδες...

Το εικαστικό υλικό της Αθήνας (τα timelaps δηλ) είναι πολύ καλό. Για καλή μας τύχη, δεν το έχεις πλακώσει στα εφέ και αναδυκνείεται.

Πάμε στο ξενοδοχείο...Φαίνεται καταπληκτικό αλλά το αδικεί το slideshow που διάλεξες. Όταν έχεις τέτοιο υλικό, αφήνεις μεγάλες φωτογραφίες για να ευχαριστηθεί ο θεατής. Τιπ...καλό είναι όλες οι φωτογραφίες να είναι οριζόντιες, γιατί (ακόμα) τα τέτοιου τύπου videos είναι οριζόντια 8).

 

Πάμε τώρα στο σενάριο....Τι να πρωτογράψω...

Ξεκινάμε με παλιά Αθήνα, ροκ, μπουζούκια, σύγχρονα timelaps, πάμε σε κάτι από ξενοδοχείο και καταλήγουμε στην ρετρό αεροσυνοδό του Ωνάση και στις κούνιες!!! Προφανώς και υπάρχει ένας συνειρμός αλλά δεν μου είναι άμεσα διακριτός (σικ)...

Πρέπει να αποφασίσεις εάν το βάρος πέφτει στην Αθήνα ή στο ξενοδοχείο που θέλεις να νοικιάσεις.

 

Έχοντας κάνει πρόσφατα και εγώ ένα video 7 λεπτών για ένα Airbnb σπίτι στη Πλάκα, που απευθύνεται σε μελλοντικούς ενοικιαστές, προτίμησα ένα πιο "συντηριτικό" σενάριο.

Χάρτη με που είναι το σπίτι, μετρό, λεωφορεία, εστιατόρεια κοντά του, ιστορικά venues που μπορεί να επισκευτεί, facilities που έχει το σπίτι και μια εικόνα της σημερινής Αθήνας (είχα και λιγότερο λαμπερό footage από ότι έχεις εσύ). Έβαλα λιγότερα εφέ και αρκετούς υπεριτλους για να καταλαβαίνουν όλοι τις ενότητες...

Όταν κάποιος θέλει να νοικιάσει ένα σπίτι, νομίζω ότι πρώτα από όλα τον ενδιαφέρει να έχει Wifi, καθαρά σεντόνια, καλό πρωινό κλπ...και όλα τα υπόλοιπα έρχονται σε δεύτερη μοίρα.

 

Ξέρω ότι δεν θα μου θυμώσεις  ;D και ότι τα λόγια μου θα πιάσουν τόπο...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ξέρω ότι δεν θα μου θυμώσεις  ;D και ότι τα λόγια μου θα πιάσουν τόπο...

 

όχι ρε τι να σου θυμώσω... άλλωστε δεν θα ανεβάσεις κάνα σκέτο audio δικό σου?... θα σε σκίσω να πατσίσουμε... :P ;D

επίσης οι Αγγλιδούλες (το αρχικό ταργκετ γκρουπ) ψήθηκαν και θα κατέβουν τον Αύγουστο να μείνουν στο hostel θέλοντας μάλιστα να με γνωρίσουν... 8) :angel:

 

ΥΓ. σε ευχαριστώ συνγέροντα και εννοείται ότι θα λάβω σοβαρά υπόψη μου τις παρατηρήσεις σου... :-*

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... άλλωστε δεν θα ανεβάσεις κάνα σκέτο audio δικό σου?...

Σκέτο?,,,χαχαχχααααα...το έχω μάθει το μάθημα!!! ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To είδα δυο τρεις φορες και τώρα βρήκα την ευκαιρία να γράψω κάτι που ήθελα.

 

Πέραν του σκοπού του κλιπ, στο όλον του μου άρεσαν όλες οι σκηνοθετικές επιλογές, όλη η επεξεργασία, δουλειά με γούστο και καλαισθησία.

 

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ κατά την ταπεινή μου γνώμη και καλή συνέχεια.

 

Μπράβο αγαπητέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου