Προς το περιεχόμενο

midis για κιθαρίστες...υπάρχουν ? πού ? πώς ?


dimicupo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ντάξει' date=' κοματάκι άσχετο, αλλά το είδατε αυτό; http://www.gibson.com/DigitalGuitarNew/gibsonDigital.html[/quote']

 

Λείπει ένα ασήμαντο μενουδάκι......το how much it costs.......

και με τρομάζει λιγουλάκι η τάση προς το μπλιμπλικοειδές,ακόμα

κι αν βγαίνει απο γίγαντες του χώρου...

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κάνει αυτό που φαντάζεσαι (που μου φαίνεται απίθανο...αλλά κανείς πιά δεν μπορεί να είναι σίγουρος) σημαίνει ότι αυτό "αποθηκεύεται" κάπου στον ενισχυτή??? Δηλ ο ενισχυτής έχει σκληρό δίσκο????Δεν νομίζω κάτι άλλο σημαίνει stream...

 

Ένα απλό κυκλωματάκι φτάνει, (νομίζω.... )

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κάνει αυτό που φαντάζεσαι (που μου φαίνεται απίθανο...αλλά κανείς πιά δεν μπορεί να είναι σίγουρος) σημαίνει ότι αυτό "αποθηκεύεται" κάπου στον ενισχυτή??? Δηλ ο ενισχυτής έχει σκληρό δίσκο????Δεν νομίζω κάτι άλλο σημαίνει stream...

 

Ένα απλό κυκλωματάκι φτάνει' date=' (νομίζω.... )[/quote']

 

Ναι,αλλά ακόμη δεν έχω πάρει απάντηση :(

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σου φταίμε εμείς, ο τεχνολογικά προηγμένος ενισχυτής σου φταίει... :lol:

 

Το ενισχυτάκι της ηλεκτρικής που είναι καθαρά για πρόβες έχει είσοδο/έξοδο midi.Υπάρχουν λοιπόν midis ας το πούμε ...karaoke για κιθάρα' date='να λείπει δηλαδή μόνον το μέρος της κιθάρας ? Αν όχι παίζει να βάζω midis και με το κιθαριστικό μέρος και να το απενεργοποιώ μέσω του υπολογιστή πρίν το στείλω στον ενισχυτή ?Που βρίσκω midis ? Ποιό λογισμικό κάνει αυτή τη δουλειά ? Αν ναι,κάτι φθηνό,θέλω απλά να τζαμάρω όχι τόσο μοναχικά,όχι να κάνω τίποτε επαγγελματικό...[/quote']

 

Λεπόν, σε όλα τα midi μπορείς να αφαιρέσεις τα track που θες και να κρατήσεις όσα θες. Η συγκεκριμένη μέθοδος δε είναι από τις αγαπημένες μου για εξάσκηση στο PC.

 

Το ερώτημα είναι πιο πρόγραμμα δεν κάνει αυτή τη δουλειά! :lol:

 

Midis μπορείς να βρείς και εδώ: http://www.noiz.gr/modules.php?name=Content&pa=list_pages_categories&cid=3

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντηση έχεις πάρει, αλλά ιδού με άλλα λόγια:

 

Ο ενισχυτής έχει on-board ένα General Midi Synthesizer. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί να αναπαράγει MIDI αρχεία.

 

Τώρα, πέρα από τα αρχεία που έχει στη μνήμη του ο G-DEC (και αφορούν στις drum-loops που λέει), μπορεί να αναπαράγει και MIDI αρχεία από το PC. Το stream σημαίνει ότι δεν τα αποθηκεύει πουθενά, απλά τα αναπαράγει. Αυτό σημαίνει ότι το PC πρέπει να είναι πάντα συνδεδεμένο με τον G-DEC όταν κάνεις streaming.

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις,κατάλαβα πλέον...αναφορικά με μερικά midis που άκουσα είναι αστεία έστω και για μοναχικές απόπειρες jammin..ακριβό και χρονοβόρο σπόρ ακούγεται...το παρατάω..

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου