Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με pod (εκτός εγγύησης)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένας φίλος μου έχει ένα pod xt pro και, μάλλον, έχουν πρόβλημα τα pots. Κάποια τα περιστρέφεις και τα αγνοεί κι ένα αλλάζει μόνο του το eq. Δε ξέρω πώς συμπεριφέρεται αν το συνδέσεις σε υπολογιστή.

 

Αν υποθέσουμε ότι θέλουν αλλαγή τα ποτενσιόμετρα, μπορεί κάποιος να μου πει ποιο είναι το πιθανό κόστος; Όχι στον Νάκα. Είτε σε ηλεκτρονικό, είτε diy με τα ανταλλακτικά.

 

Το πρόβλημα αυτό μπορεί να οφείλεται στο ότι έχει χαλάσει η mainboard; Κι αν φταίνε μόνο τα pots, μπορεί η mb να ακολουθήσει τον "στραβό" δρόμο;

 

Θα έλεγα ότι δεν έχει ταλαιπωρηθεί καθόλου σαν μηχάνημα, επειδή το πρόσεχε πολύ, αλλά αναρωτιέμαι μήπως φταίει ότι δεν το χρησιμοποιούσε για πάρα πολύ καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

1. Γιατί όχι στον Νάκα;

 

2. Πιθανότατα, δεν πρέπει να είναι η Μ/Β αλλά τα "ποτενσιόμετρα". Ένας τεχνικός που γνωρίζει μπορεί να σου πει τι ακριβώς φταίει και γιατί. Αν δεν το δει τεχνικός τα πάντα είναι υποθέσεις.

 

3. Προσπάθησε να το επισκευάσεις σε επίσημο service κι όχι δεξιά κι αριστερά. Το επίσημο service έχει και γνήσια ανταλλακτικά και γνωρίζει κάτι παραπάνω για το οποιοδήποτε πρόβλημα.

 

Ερωτήσεις:

Μήπως έπεσαν τίποτα υγρά στο μηχάνημα;

Το μηχάνημα ήταν αποθηκευμένο σε χώρο με υπερβολική υγρασία;

Μήπως χτυπήθηκε το μηχάνημα κατά λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Νακας εχει κανει συμφωνιες με διαφορους τεχνικους ανα το λεκανοπεδιο, (το κραξιμο επιασε τοπο) οποτε μπες στο σαητ του νακα 'η πηγαινε απο ενα καταστημα να σου δωσουν την λιστα με τους επισημους επισκευαστες, μην τα τσιγγουνευτεις, αξιζει.

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Νάκας παλιά μου την έσπαγε πολύ  8) Αν βελτιώθηκε με το κράξιμο μπράβο του  ;D

 

Για χτύπημα ή υγρά αποκλείεται. Τώρα αν υπήρχε κάποια μικρή υγρασία στη ντουλάπα και του έκατσε στραβά, δεν το γνωρίζω.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά νομίζω θα βγάλουμε κάποια άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου