Προς το περιεχόμενο

No woman no cry - ταπεινο κοβερ


Κουφη Λεοπαρδαλη

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σοβαρά τώρα..... Κουφή λεοπάρδαλη γιατί τραγουδάς;  και γιατί ανεβάζεις κλιπάκια με την φωνή σου; 

  Παίζεις κιθάρα πολλά χρόνια, είσαι πλέον σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο (απ'ότι σ'έχω ακούσει), το αυτί σου, φαντάζομαι... ::), "ακούει" την μουσική και (ξαναμανά) φαντάζομαι aka εικάζω ότι καταλαβαίνεις ότι δεν το έχεις... :-X.  Οπότε τις πταίει πατριώτη και γίνεσαι ο περίγελος των μελών του Νόιζ; ::) :-X      Έτσι από περιέργεια θα ήθελα μια σοβαρή απάντηση.....!

       

  Μην με παρεξηγείς, τα γράφω αυτά επειδή, πρέπει να ομολογήσω, μου είσαι πολύ συμπαθής... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς, θα ξαναεπανελθω (που λένε οι σαρδαμολογοι στην τιβι  ;D ) το 2019 μετά από σοβαρή εξάσκηση και με σοβαρό εξοπλισμό. Ως τότε, εις το επανιδείν.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς, θα ξαναεπανελθω (που λένε οι σαρδομολογοι στην ταινία  ;D ) το 2019 μετά από σοβαρή εξάσκηση και σοβαρό εξοπλισμό. Ως τότε, εις το επανιδείν.

Μην το κανεις, δεν ειναι θεμα μελέτης.....

ΔΕΝ ΤΟ ΧΕΙΣ παρτο χαμπαρι και μην γινεσαι οπως ειπαν περιγελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά η φωνή μου έχει πιο πολύ ενδιαφέρον αν σκαλιστεί και μάθει να τραγουδάει.

0c27fbc2-5180-4172-b7dc-d110b12811e7_1.mp3

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επιπλέον το πυροβολημένο μικρόφωνο με το οποίο ηχογραφώ με βγάζει πολύ μουντό (πηγάδι που λέει ο Κώστας  ;D ) ενώ στην ουσία η φωνή μου είναι λαμπρή. Εδώ μια πιο τίμια προσπάθεια με διπλό όφελος του καθαρότερου ήχου (mic κινητού) και της ανεβασμένη ψυχολογίας λόγω του μη άγχους για την απόδοση του μικροφώνου. Όχι πείτε μου έχει καμία σχέση αυτό με τον τύπο του Fear of the dark?? Και απ'την άλλη δεν λέω φτανω τον George Michael, σιγουρα πιο μονότονος εγώ.

received_719583541718390.mp3

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επιπλέον το πυροβολημένο μικρόφωνο με το οποίο ηχογραφώ με βγάζει πολύ μουντό (πηγάδι που λέει ο Κώστας  ;D ) ενώ στην ουσία η φωνή μου είναι λαμπρή. Εδώ μια πιο τίμια προσπάθεια με διπλό όφελος του καθαρότερου ήχου (mic κινητού) και της ανεβασμένη ψυχολογίας λόγω του μη άγχους για την απόδοση του μικροφώνου. Όχι πείτε μου έχει καμία σχέση αυτό με τον τύπο του Fear of the dark?? Και απ'την άλλη δεν λέω φτανω τον George Michael, σιγουρα πιο μονότονος εγώ.

 

Eτσι.

Το κάνω κι εγώ αυτό και πιάνει.

Αμα αρχιζω και λεω πως ειμαι ο καλυτερος πληκτράς στον πλανήτη, λαμπρος, ο αρχοντας των συνθ και τέτοια, να ξέρεις πως όσοι το διαβάζουν αυτό, στο τέλος ακόμα και οι πιο εμπειροι με υψηλές αντιστάσεις ως ισχυρές προσωπικότητες, ξεκινάνε να το δέχονται υποσυνείδητα, ξεκινάνε να ακουν συνέχεια τα πονήματα και στο τέλος το δέχονται και τους αρέσουν και τα πονήματα, θα τα χρησιμοποιούν και ως σημεία αναφορας.

 

Και να μην το παραδεχτούν αυτό που γράφω, πιάνει.

 

Είναι μεγάλη η δύναμη της αυθυποβολής και διαδίδεται με ανάλογο μηχανισμο που παράγει την μαζική υστερία.

 

Ειναι επιστημονικά αποδεδειγμένο.

Ανάλογες τακτικές ισχύουν τις πωλήσεις, στο marketing στο να βγάλεις γκόμενα.

 

Σύνεχισε έτσι, να φτιάχνεις τις προσπάθειες σου και να λες πως είσαι πολύ καλος και σταδιακά βελτιώνεσαι και κάποια στιγμή θα έχεις και πλήρη αναγνώριση.

 

Συνέχεια κάντο.

 

Ηδη πιστεψε με πολλοί ακούνε ξανά και ξανά τα κομμάτια σου, ακόμα και οι πιο αρνητικοί στις τοποθετήσεις και αν τα πάρουν με τη σειρά, θα αντιλαμβάνονται βελτίωση, ακόμα και αν αντικειμενικά δεν υπάρχει καμία.

 

Μπορεί να μην το παραδεχτουν, αλλά συμβαίνει ΝΟΜΟΤΕΛΕΙΑΚΑ.

 

Είναι στην ανθρώπινη φύση.

Και το παν είναι να έχεις κοινό, να ασχολουνται μαζί σου.

Αυτό είναι επιτυχία.

Βάλε και σκανδαλοθηρικά.

 

Ξέρεις πόσους έχω ψαρώσει εγώ πως είμαι μεγάλος πιανίστας και το πιστεύουν και το λένε.

Ακόμα και πραγματικοί πιανίστες. Ουουουουουουουου!!!!!!!

Λεω λεω, παιζω και κάτι, λεω πιο πολύ βέβαια από οτι παίζω και .......... βουαλά.

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μίλησα για σπουδαία ποιότητα αλλά ακουω στο τελευταίο μια άλφα μουσικότητα, που το Fear of the dark παραπάνω δεν έχει, αυτό είναι ολο.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου