Προς το περιεχόμενο

ενα θεμα απο ρε mixolydian σε 3/4...


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το αρχικο θεματακι και το rhythm section αποτελουν την αρχη ενος δικου μου αρκετα παλαιοτερου instrumental το οποιο ηταν πιο ολοκληρωμενο καθως ειχε και αλλη αλλαγη...(Την οποια ομως δεν μπορω μεχρι στιγμης με τιποτα να θυμηθω γιατι δεν την βρισκω πουθενα καταγεγραμμενη.. :()...Ετσι μη εχοντας τι να κανω αρχισα να αυτοσχεδιαζω.. :-\.....Που θα μου παει ομως θα την θυμηθω!. :D......Ενδεχεται δηλαδη να ακουσετε κατι πιο ολοκληρωμενο αλλα "με δοσεις"......;).............(Η κιθαρα που χρησιμοποιηθηκε ειναι αυτη που φαινεται στο avatar: Guild s-300 η αλλιως..."the SG Killa!!")  :)         EDIT: το αρχειο "d7solo01" ηταν η πρωτη αποπειρα ,το ολοκληρωμενο ειναι το "D7complete01" ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ 8 POSTS ΠΙΟ ΚΑΤΩ.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο longshadow πολύ όμορφο ;) ;) ;)

 

Η κιθαρα που χρησιμοποιηθηκε ειναι αυτη που φαινεται στο avatar: Guild s-300 η αλλιως..."the SG Killa!!"

 

Ή αλλιώς "pure mahogany sustaaaaaaaaaiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnn.....nnnnn"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks crisk... :) :).....εσυ ξερεις απο τετοια "εργαλεια"... ;)....βλεπω οτι το mp3 κατεβαστηκε πολλες φορες αλλα ειχε μονο ενα σχολιο....θα με ενδιεφερε η αποψη σας θετικη η αρνητικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ πολύ ωραίο longshadow!! Ωραίο μοτίβο στα 3/4, μονάχα που νομίζω ότι μένει κολλημένο στη ρε ματζόρε. Εγώ σε κάποια στιγμή θα έκανα μια αλλαγή σε φα ματζόρε για 2 μέτρα, μετά σε μι μινόρε για άλλα 2 μέτρα και επιστροφή στη ρε.

 

Επίσης θα σήκωνα λίγο στη μίξη τα ακκόρντα που συνοδεύουν παναρισμένα αριστερά. Κατά τα άλλα θεσπέσιο όμως!!! Τα ντραμς από πού προέρχονται;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου Σπυρο!....τα drums ειναι xln addictive....το κομματι εχει δευτερο θεμα απο μι μινορε αλλα παλευω μερες τωρα να θυμηθω την αρμονια του (ειναι αρκετα chords) χωρις να τα καταφερνω και εχω ψιλοσπαστει...το θεμα που επαιζα με αυτα τα chords το θυμαμαι αλλα χωρις αυτα δεν λεει τιποτα... :(...μιλαμε για θεμα 8-9 ετων... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο  longshadow  cool ! έχεις στυλ  και όμορφο ήχο μου αρέσει.. απλα λιγο μονότονο αλλα οκ ειναι ενα demo  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κι εμένα μου άρεσε, αν και όπως είπε ο eangle είναι λίγο μονότονο. Αν ήταν να διαλέξω, θα διάλεγα το τελευταίο τμήμα του λίγο πριν το fade out.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks guys!...

Κι εμένα μου άρεσε, αν και όπως είπε ο eangle είναι λίγο μονότονο. Αν ήταν να διαλέξω, θα διάλεγα το τελευταίο τμήμα του λίγο πριν το fade out.   
εκει μαλλον σου αρεσε επειδη καταλαβες οτι τελειωνε!.. ;D                                                                                    Τα νεα ομως ειναι οτι μετα απο παρα πολυ ψαξιμο βρηκα παλια κασσετουλα με το κομματι ηχογραφημενο live οποτε σε 1-2 μερες θα το ακουσετε ολοκληρωμενο..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου