Προς το περιεχόμενο

Θέλω 2. Epiphone LP, Pacifica ή Fender Telecaster?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω να τσιμπήσω δύο κιθαρίτσες... κ σκέφτομαι μία σχεδόν στάνταρ...

 

την http://www.thomann.de/gr/epiphone_les_paul_custom_black.htm το κόβω για στάνταρ.... κ μετά λέω....

 

για http://www.thomann.de/gr/yamaha_pacifica_120s_yns.htm  ή για

 

http://www.thomann.de/gr/fender_squier_tele_custom_ii_p90_bb.htm

 

πείτε μου λίγο τί νομίζετε για όλες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μεταξύ της Pacifica και της Custom Tele θα διάλεγα τη δεύτερη, κυρίως λόγω των Ρ90 (αφού η κουβέντα ξεκινά με τη Les Paul ως στάνταρ). Έχοντας πρόσφατο έναν πολυήμερο μαραθώνιο με την Affinity Tele του Alchemist, έχω τη γνώμη πως η Squier είναι αξιοπρεπής για αυτή την κατηγορία χρημάτων. Για την εν λόγω Pacifica δεν έχω άποψη.

 

Και τώρα να κάνω αυτό που μισώ να βλέπω σε άλλα posts, να πω πως αν έχεις στην άκρη ένα 700άρι και θες να το ρίξεις σε κιθάρα/κιθάρες, βρες καλύτερα μία που να αξίζει το κομπόδεμα, παρά δύο που να είναι καλούτσικες αλλά...μέχρι εκεί. ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αν έχεις στην άκρη ένα 700άρι και θες να το ρίξεις σε κιθάρα/κιθάρες, βρες καλύτερα μία που να αξίζει το κομπόδεμα, παρά δύο που να είναι καλούτσικες αλλά...μέχρι εκεί. ;)

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας δίνεις και κανένα στοιχείο να σε βοηθήσει κάποιος που ξέρει...τι σε έκανε να καταλήξεις σ'αυτές;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τώρα να κάνω αυτό που μισώ να βλέπω σε άλλα posts, να πω πως αν έχεις στην άκρη ένα 700άρι και θες να το ρίξεις σε κιθάρα/κιθάρες, βρες καλύτερα μία που να αξίζει το κομπόδεμα, παρά δύο που να είναι καλούτσικες αλλά...μέχρι εκεί. ;)

 

+2112 ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δίκιο έχει ο φίλος π λέει για την μία... αλλα νομίζω πως για τις γνώσεις μου, η epiphone είναι πολύ καλή... αλλα κ γενικά είναι πολύ καλή... κ έπειτα απλά θέλω μια δεύτερη για κάπως πιο αγενή χρήση... να μην το σκέυτομαι τόσο...  η λες πώλ... μόνο λόγω στύλ με τρελαίνει... μία στην τιμή της τελε, ή μέχρι 250-300 έχετε να προτείνεται??? t-style πάντα... κ πείτε κ για την στάνταρ αν κάπου κολύεστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λες γι'αυτη αντι για την πρωτη που εβαλες;

 

http://www.thomann.de/gr/epiphone_les_paul_black_beauty.htm

 

βασικα δεν ξερω τι λεει σε ηχο αλλα ειναι κουκλα :P

 

μια αλλη λυση ειναι να παρεις μια epiphone les paul μεταχειρισμενη που θα σου βγει αρκετα φθηνα, αφου μονο το στυλ σου αρεσει..

 

κατα τ'αλλα οπως ειπαν κ αλλοι θα ηταν καλο να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες........ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν... έχω ήδη μια ibanez grg 170dx, η οποία μου βγήκε αρκετά καλή... έπειτα θέλω να πάρω μία λες πώλ για το στύλ αλλα να μην είναι και ότι να 'ναι... 500 € για μια epiphone les paul custom πιστεύω είναι καλά!!! Έχω ακούσει καλά λόγια... δλδ μάπα είναι??? Θέλω μαλακό βαθύ ήχο... γλυκό... κ την άλλη απλά την θέλω για τα τρεξίματα γενικά για τις αγκαρίες... να μην τρέχω μιά les paul των 800 € και τρέμει η ψυχή μου... την ιμπάνεζ πάλι λέω να την αποσύρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν... έχω ήδη μια ibanez grg 170dx, η οποία μου βγήκε αρκετά καλή... έπειτα θέλω να πάρω μία λες πώλ για το στύλ αλλα να μην είναι και ότι να 'ναι... 500 € για μια epiphone les paul custom πιστεύω είναι καλά!!! Έχω ακούσει καλά λόγια... δλδ μάπα είναι??? Θέλω μαλακό βαθύ ήχο... γλυκό... κ την άλλη απλά την θέλω για τα τρεξίματα γενικά για τις αγκαρίες... να μην τρέχω μιά les paul των 800 € και τρέμει η ψυχή μου... την ιμπάνεζ πάλι λέω να την αποσύρω...

 

Όταν λες ....τρεξίματα και αγγαρείες...τί εννοείς ακριβώς??  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου