Προς το περιεχόμενο

EMU 0404 : "The Review" ( Fotos - Clips - etc. )


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα λοιπον απο αναζητηση μου για μια καρτα ηχου , ειπα να δοκιμασω την τυχη μου με την emu-0404.

αναλυτικα τεχνικα χαρακτηριστικα μπορειτε να δειτε εδω.

http://www.emu.com/products/product.asp?category=610&subcategory=611&product=15185

 

μολις σημερα μου ηρθε το "πακετο" και ετσι το πρωτο που κανω ειναι να ποσταρω φωτογραφιες απο ολα "τα εντος" της συσκευασιας.

 

θα ακολουθησουν , λεπτομερειες για τα χαρακτηριστικα του λαπτοπ μου , διαδικασια εγκαταστασης , συνεργασια με το sonar 5 producer που εχω απο παλια , και επισης κλιπακια με ακουστικη κιθαρα , αλλα και ηλεκτρικη με την tonelab connect , και ακολουθως με το rack μου - connect.

 

ιδου λοιπον....

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...και οι υπολοιπες....

 

(σε καποια φωτο , υπαρχει και η "παραδοσιακη" γουρικη πια παντοφλα ετσι για να κραταμε τα noizo-εθιμα) :-*

 

παω για "εγκατασταση" και τα ξαναλεμε

 

;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

 

επειδή με ενδιαφέρει και εμένα η αγορά της καρτας αυτής και δεν μπορώ πουθενά να βρώ διαστάσεις της παρά μόνο του κουτιού της (!) μήπως θα μπορούσες να μου πεις πόσα εκατοστά είναι? υψος πλατος βαθος δηλαδή γιατί από τις φωτογραφίες φαίνεται αρκετά μπαουλάκι και μάλλον όχι και τόσο φοριτή. Από βάρος πως τα πάει μαζί με τον αντάπτορα για το ρεύμα?

 

Απ' ο,τι εψαξα πάντως αυτή και η native istruments audio kontrol 1 ειναι μάλλον οι καλύτερες για τα λεφτά αυτά. Πως κατέληξες στην emu? Μήπως και άκουσες την Audio Kontrol 1?

 

Περιμένουμε νεότερες εντυπώσεις!  (ποιότητα ήχου, προενισχυτών κλπ.)

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένουμε νεότερες εντυπώσεις!  (ποιότητα ήχου, προενισχυτών κλπ.)

Γιώργος

 

Για περάστε και μια βολτίτσα από δω... http://www.noiz.gr/index.php?topic=156206.0

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον ,

αφου επεστρεψα απο την δουλεια πριν καμια ωριτσα , εγραψα 2 κλιπακια.

στο ενα παιζει μια ακουστικη guild gad-50 , και στο αλλο μια κλασσικη κιθαρα -του γειτονα , διοτι δεν εχω δικη μου- yamaha CG 170.

 

επαιξα οτι μου κατεβηκε στο κεφαλι , και χρησιμοποιησα το μοναδικο μου πυκνωτικο μικροφωνο , shure ksm 27.

η ηχογραφηση εγινε στο πρωην δωματιο μου , προσεχως μπεμπε :P

 

για τους φιλους που ρωτησαν:

 

η καρτα εχει διαστασεις 18 χ 18,5 χ 5

δεν δοκιμασα την audio kontrol 1 ...πηγα κατευθειαν στην 0404...... ο χρονος θα δειξει αν εκανα το σωστο.

 

να πω οτι latency (περιπου 7ms) , δεν το ακουω καθολου λογω του direct monitoring του οποιο δουλευει πολυ καλα.

επισης οτι εγκατεστησα μονο τους drivers , για να την τσεκαρω με το sonar 5 , με το οποιο ηχογραφησα κιολας.

παραθετω τα κλιπακια τα οποια ειναι τελειως απειραχτα εκτος απο μια "ιδεα" βαθους που δεν μπορεσα να της αντισταθω.

 

(υ.γ. σε μερικα σημεια ισως ακουγεται στο βαθος η ανασα μου...εχω βουλωμενη μυτουλα αυτες τις μερες  :-\)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερχονται και νεα κλιπακια με tonelab SE - connect.

 

η εγκατασταση πηγε μια χαρα. οταν συνδεω το usb και την αναβω , switchαρει κανονικα στην 0404 , ενω οταν την κλεισω , επανερχεται στην "μαμησια" καρτα ηχου.

 

χθες ομως παρατηρησα μερικα pops/clicks κατα την διαρκεια του playback.

μηπως να κανω καμια ανασυγκροτηση δισκου?

 

οι drivers φαινονται ΠΟΛΥ σταθεροι. την δουλεψα με το sonar και wdm drivers. ;)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου