Προς το περιεχόμενο

Orange Tiny Terror Vs Dark Terror ( Video )



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ετσι για το φιλε the octapus που γκρινιαζει που παιζω iced earth αλλαξα λιγο ρεπερτοριο... Βεβαια μου βγηκε λιγο ο κ....ς για να προγραματισω τα ντραμς αλλα οκ χαλαλι σου ρε The octapus...

 

Εν τελει βγηκε αυτο

 

 

αξιολογηστε ,  ψηφιστε , γκρινιαστε , πειτε την αποψη σας γενικα !!!!!!

 

Μην μπειτε στον κοπο να πειτε πολλα για το σολο ... Το ξερω οτι  ειναι χαλι αλλα δεν...

 

Δηλαδη ισως αν κατσω βγει κατι καλυτερο... Αλλα δεν γουσταρω πως να το κανουμε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

H ψήφος μου πήγε στον tiny terror, γιατί μου ακούστηκε λιγότερο "μουντός" (ή dark, αν προτιμάτε  :P )

 

 

υγ ωραίο παίξιμο, Άρη  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για καφρογαμωσταυρομεταλ ο dark ειναι ποιο scoop αλλα μαρεσει ποιο πολυ ο tiny απο θεμα χρωματος και ογκου

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααα Death ακουω! Μα εσυ εισαι παιδι για σπιτι  ;D ;D ;D

 

Ο dark terror ειναι εμφανεστατα πιο metal, παρολα αυτα θα ψηφισω τον tinny γιατι μ'αρεσαν περοσσοτερο τα μεσαια του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,

Διαλεξα τον tiny λογω του 2:32-3:02 καθως στο συγκεκριμενο σημειο φαινεται καλυτερα η διαφορα τους.

Ο dark μου φαινεται οτι φιζαρει ασχημα...αντιθετα ο tinny μου ακουγεται πιο καθαρος.

Αληθεια παιζουν στα 7 η στα 15 βατ?

Με μια αλλαγη λαμπων ο tinny θα σκιζει και ειναι και τσαμπα...

Ακουσα και ενα κλιπ με greenbacks και ηταν φοβερος..

BTW τι σας αρεσει στα v30 δε μπορω να καταλαβω...

Ωραιο σολο ρε Αρη!!!!!!

Πολυ slayer στην αρχη... 8) 8)

 

ΥΓ:το εν λογω βιντεο:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κ σ'αυτο το βιντεο δε φανηκε, μπορω να πω οτι απο την εμπειρια που εχω παιζοντας τους αρκετη ωρα κ τους δυο ο ενας μου φανηκε απιστευτη ενισχυταρα για τα λεφτα του (dark terror) κ ο αλλος πραγματικα αδιαφορος (tiny). Γουστα ειναι αυτα βεβαια αλλα ακομα κ σε medium gain ρυθμισεις ο dark μου φανηκε πολυ πιο ελκυστικος.

 

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι το ρυθμιστικο shape που εχει, παροτι φανταζει ως μειονεκτημα (η ελλειψη κλασσικου eq δηλαδη), ειναι χαλαρα το συνατο του σημειο.

 

Στα αρνητικα του, το gain απο 3 o'clock κ επειτα γινεται υπερβολικο, λασπωνει κ κομπρεσαρει απιστευτα. Πραγμα που διορθωνεται βεβαια πανευκολα κ με ελαχιστο κοστος.

 

Σ'αυτα τα λεφτα τους μονους δυο ενισχυτες που θα αγοραζα (καινουριους) αν ηθελα σεβαστες ποσοτητες gain χωρις πεταλακια, ειναι ο dark terror κ ο tubemeister 18. Κ επειδη τον H&K δε μπορεις να τον βρεις να τον δοκιμασεις Ελλαδα απ'οσο ξερω η εμπιστευεσαι το youtube η δυστυχως δεν παιρνεις τον tubemeister.

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ψήφισα τον Dark Terror.

Σ' αυτό το είδος μουσικής που έπαιζες Άρη ταίριαζε πολύ καλύτερα κατ' εμέ.

Είχε ένα σκοτεινό (όχι μουντό όμως) ήχο, με πολύ ωραία scooped μεσαία.

Ο Tiny εν αντιθέση, δε μου έκανε κλικ. Ίσως σε καταστάσεις με λιγότερο gain να ακούγεται καλύτερα.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ψηφισα τον tiny γιατι ειναι ΠΟΛΥ πιο ευελικτος ηχητικα απο τον dark

(τους εχω δοκιμασει και εγω και τους 2  ;) )

Παρολα αυτα αν πας για μεταλ και ΜΟΝΟ πιστευω οτι ο dark ειναι μονοδρομος μιας και τα μπασομεσαια του ειναι πιο "dark"  ;D

 

Ερωτηση

Ρε Αρη που τους βρισκεις τους ενισχυτες και κανεις αυτα τα ωραια βιντεακια ? πες μας και μας να παρουμε κανενα να "παιξουμε"  ;) ;) ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορίνα μου εσύ.  ;D

Είδες γιατί γκρινιάζουν οι γυναίκες, αργά ή γρήγορα υποκύπτουμε.  ;)

Και οι δύο είναι πολύ ωραίοι ενισχυτές, ομολογώ ότι δεν περίμενα τέτοιο αξιοπρεπέστατο metal ήχο απ'τον tiny. Ο dark παραήταν scooped, ίσως αν άλλαζες λίγο το shape. Έχει όμως σοβαρό gain.

Το τραγούδι δούλεψέ το λίγο ακόμα γιατί το χάνεις.

 

Θα σε κάνω άντρα εγώ  ;D ;D, επόμενο dying fetus, cannibal corpse ή nile, διάλεξε.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τiny all the way!Μ αρεσε ο ογκος του.Ο dark πολύ λεπτος ο ήχος.Νιαααχ...

 

 

 

Θα σε κάνω άντρα εγώ  ;D ;D, επόμενο dying fetus, cannibal corpse ή nile, διάλεξε.

 

Δεν σε περίμενα για καφρομέταλο theoctapus....Ευγε παιδί μου. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου