Προς το περιεχόμενο

Ακόμα βρέχει /νέο τραγούδι


vasilis67

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι ένα τραγούδι από τη συνεργασία μου με τον Παναγιώτη Λιανό. Είναι σόλο πιάνο, με συνοδεία βιολιού. Θα χαρώ να ακούσω απόψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι στιχοι ειναι πολυ ομορφοι και η εκτελεση σε γενικες γραμμες καλη.

Οποτε το συνολο, πολυ καλο. Απλα η μουσική ειναι καπως αναλατη και νομιζω πως γι'αυτο φταιει η συνοδεια του πιανου, τοσο στη συνθεση, όσο και στην ερμηνεια. Πολυ επίπεδη (δηλαδη όχι πολυεπίπεδη ;D)

 

Μπραβο παντως, ειναι μια ομορφη δουλεια.

 

Αν θες αφαιρεσε τα brackets [] για να εμφανιζεται μεσα στο φορουμ το βιντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τη γνωμη μου θα μπορουσε το βιολι να εχει τον πρωταγωνιστικο ρολο,ενα γινεται το αντιθετο.μαλλον αυτο θελατε να πετυχετε.επισης το βιολι ειναι σαν να δισταζει να παιζει.το πιανο ειναι πολυ ωραιο,εξισου και η φωνη.προσωπικα μου αρεσει το κομματι,ευχομαι καλη επιτυχια και στα επομενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι στιχοι ειναι πολυ ομορφοι και η εκτελεση σε γενικες γραμμες καλη.

Οποτε το συνολο, πολυ καλο. Απλα η μουσική ειναι καπως αναλατη και νομιζω πως γι'αυτο φταιει η συνοδεια του πιανου, τοσο στη συνθεση, όσο και στην ερμηνεια. Πολυ επίπεδη (δηλαδη όχι πολυεπίπεδη ;D)

Μπραβο παντως, ειναι μια ομορφη δουλεια.

Να σαι καλά Νeeq για τις επισημάνσεις σου, όλο το άκουσμα ξεκίνησε με μια λογική δοκιμαστική για κάτι διαφορετικό, σε όλα τα επίπεδα και στο στίχο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τη γνωμη μου θα μπορουσε το βιολι να εχει τον πρωταγωνιστικο ρολο,ενα γινεται το αντιθετο.μαλλον αυτο θελατε να πετυχετε.επισης το βιολι ειναι σαν να δισταζει να παιζει.το πιανο ειναι πολυ ωραιο,εξισου και η φωνη.προσωπικα μου αρεσει το κομματι,ευχομαι καλη επιτυχια και στα επομενα.

Ευχαριστώ και σένα korman, μάλλον δίνει αυτή την εντύπωση γιατί το βιολί ακολούθησε στην ηχογράφηση το πιάνο, γράφτηκε δεύτερο δηλαδή. Να σαι καλά και για τις ευχές, όπως έγραψα και πριν ήταν η ανάγκη για κάτι διαφορετικό που έφερε αυτο το άκουσμα.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο μου θύμισε το:

 

Νανούρισμα-Αλίκη Βουγιουκλακη

 

μόνο που του Λοίζου ήταν κομματάρα και είχε και σπουδαίο στίχο, σ' αντίθεση με το δικό σας.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη η ερμηνεια απο την κοπελα αλλα ρε παιδι μου το πιανο πλυ ''επιπεδο'' δεν ειχε τον παλμο που επρεπε .Το κομματι δεν ειναι ασχημο (εν τω μεταξυ μεσα σε τοσες παπαριες που κυκλοφορουν στην αγορα ειναι μια οαση ηρεμης δυναμης ) Θα περιμενω επανεκτελεση με ''πιανα'' και ''φορτε'' .Καλη συνεχεια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιάνο έχει πολύ ατάκα, αυτο χαλάει τα πάντα. Εμενα παντως μου αρεσε σαν ιδεα, μονο οπως ειπωθηκε η ατακα του πιανου, δεν ξερω τι χρησιμοποίησες για το πιάνο αλλα πρεπει να παιχτεί πιο εκφραστικα και με οχι τοσο bright ηχο πιανου,

 

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο που του Λοίζου ήταν κομματάρα και είχε και σπουδαίο στίχο, σ' αντίθεση με το δικό σας.

"Kαμία σχέση" που λένε.. οπωσδήποτε κομματάρα του Λοίζου. Καλή συνέχεια σε ότι κάνεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου