Προς το περιεχόμενο

Πεταλο-εμπειρογνωμονες... καμμια ιδεα για mod


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΗ deluxe electric mistress??????

 

Συγκεκριμενα.....εχω το εν λογω πεταλι το οποιο ειναι εξαισιο (ειδικα αν σου αρεσει το avatar μου :) :) :) ) αλλα εχει 2 σοβαρα προβληματα......

1ον) "τρωει" πολλες συχνοτητες

και 2ον)οταν ειναι ενεργοποιημενο παρουσιαζει αρκετα μεγαλο volume drop....

 

To πρωτο προβλημα το τακτοποιησα με ενα t.bypass κ.λ.π........Παραμενει ομως το δευτερο (και ιδιαιτερως ενοχλητικο....ποιος θελει οταν παταει ενα πεταλι να πεφτει η ενταση????)........υπαρχουν στο κυκλωμα της electric mistress καποια trim pots τα οποια ελεγχουν το gain οποτε θα μπορουσα να σηκωσω την ενταση απο εδω(το επιχειρησα με ενα παλιο ΕΜ που ειχα και δεν ηταν ιδιαιτερα καλο το αποτελεσμα).......θα προτιμουσα καποια μονιμη επεμβαση για την εξουδετερωση του προβληματος.....εχει καποιος guru των πεταλιων καποια ιδεα η καποιο schematic που να αντιμετωπιζει το χαρακτηριστικο volume drop των Εl.Μistrss????????

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

To Volume Drop το έχει και το EHX Small Stone που έχω...

 

Μπας και είναι κοινό "γνώρισμα" των EHX τελικά???

 

Υπάρχει ...γιατρειά???

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικα EH τυχαινει να ειναι ετσι μερικα οχι. γιαυτο τα εδωσα ολα πρεπει να γινεται κατι αν βαλεις ενα μικρο booster στο κυκλωμα αν το δεχεται..'

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Volume Drop το έχει και το EHX Small Stone που έχω...

 

Μπας και είναι κοινό "γνώρισμα" των EHX τελικά???

 

Υπάρχει ...γιατρειά???

 

To volume drop το έχει και το δικό μου το small stone αλλά κατά 90% οφείλετε στο ότι όταν το ανοίγεις ξεκινάει το phase από τα μπάσα και απλά σου φαίνετε το volume drop!

 

¶ντε αυτό πάει κι έρχεται! Το bassballs που έχει το ακριβώς αντίθετο!! Ανεβάζει την ένταση κατά 50% και γίνεται σπαστικό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα αυτο........

 

http://www.plexipalace.com/plexiboard/viewtopic.php?t=44694&start=0

 

αλλα θα ηθελα να ακουσω και την αποψη καποιων πιο εμπειρων απο εμενα pedal modders......

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χάνεις τιποτα να δοκιμάσεις να κάνεις αυτό που λένε στο φόρουμ...εύκολα ξε-γίνεται...λογικά θα δουλέψει

 

Έχω επίσης ένα 3σέλιδο από ένα guitar player που προτείνει κάποια κλασσικά mods για το mistress...φαίνονται ενδιαφέροντα...δεν τα έχω δοκιμάσει...

 

όταν βρω χρόνο θα στο σκανάρω και θα το ανεβάσω...(πρέπει να φύγω τώρα...) :wink:

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ειναι πραγματικα κριμα τοσο ΕΥΗΧΑ πεταλια οπως τα EH να ειναι τοσο τρισαθλια κατασκευασμενα,δεν ξερω ουτε εναν κιθαριστα που να μην του εχει χαλασει ,η να μην εχει προβλημα με πεταλι της ΕΗ,κριμα γιατι ΗΧΗΤΙΚΑ ειναι φοβερα.. :cry:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶ραγε με το Small Stone (Phaser) να ισχύει το ίδιο ή είναι η ιδέα μου, όπως λέει κι ο Fleamail??

 

Μήπως ξέρετε πού μπορώ να βρώ σχηματικό για να το μετατρέψω?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου