Προς το περιεχόμενο

Fender + Floyd Rose = ???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρατήρησατε ότι η Fender δεν βγάζει πλέον Strat με Floyd Rose (ουτε και Squier εδω που τα λέμε)? Τι παίζει, ξέρει κανείς?

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι να παιζει...και που εβγαζε ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ ΕΚΑΝΕ!!! :lol: :lol: :lol:

 

Τι να το κανεις το Floyd Rose πανω στη στρατ ,ποτε μου δεν μπορεσα να το καταλαβω...αν το θες σωνει και καλα παρε μια....Jackson.... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι EVH (Eddie Van Halen) κιθάρες που κατασκευάζονται από την Fender (πλέον) έχουν γνήσιο Rose, αν καίγεσαι τόσο πολύ αλλά είναι πιστά αντίγραφα της Frankenstrat με ό,τι καλό ή κακό συνεπάγεται αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://en.wikipedia.org/wiki/Eddie_Van_Halen#Guitars

 

 

 

"Most recently Eddie has collaborated with Fender guitars to produce a replica of the Frankenstrat. Eddie and the master builders of the Fender Custom Shop teamed up to produce a guitar priced at $25,000 each. The limited run of 300 sold out in 15 minutes."

 

 

:roll: :roll: :roll:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερο παρατήρηση ήταν... μου κάνει εντύπωση που το μόνο μοντέλο πλέον που θα έχει FR θα είναι η νεα EVH....

 

Ορισμένα μοντέλα με FR έχουν αφήσει εποχή όμως! Oι παλιές Richie Sambora (mmmm, sambooooora) και εκείνη η Iron Maiden Signature limited. Είναι και ορόσημο των 80's και κομμάτι της hot-rodded strat κουλτούρας!

 

Καλά εννοείται ότι είναι υπερβολικά σπαστικό το ότι δεν είναι σκαμμένη απο κάτω για να μπορέσεις να ανεβάσεις τόνο αλλά και πάλι, τόσες closet classic, ΝOS, σουξουμουξουτου και μανταλάκια εκδόσεις έχουν, τί τους πείραξαν και μερικά μοντέλα με FR και τα βγάλανε?

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερο παρατήρηση ήταν... μου κάνει εντύπωση που το μόνο μοντέλο πλέον που θα έχει FR θα είναι η νεα EVH....

 

δε καταλαβες ......300 κομματια βγαλανε και αυτο ητανε....(αλλα και να μην ητανε ποιος λογικος ανθρωπος θα εδινε 20000 ευρω για μια partscaster με FR..... :roll: ) οποτε μαλλον παπαλα το FR....

 

Ευτυχως σε ολο τον κοσμο (πλην της Ελλαδας) τοσο το gear οσο και η ΜΟΥΣΙΚΗ εχει ξεφυγει ανεπιστρεπτη απο τα 80s..... & εχει επιστρεψει (τελειωτικα πλεον νομιζω) στις κλασσικες vintage επιλογες,και η Fender λογικο ειναι να ακολουθει... :wink: :lol:

 

αλλωστε το να βαλεις FR σε μια strat ισοδυναμει με το να ζωγραφισεις ενα...μουστακι πανω στη Μονα Λιζα... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα ποστ σας τα διάβασα αφότου ποστάρισα (κλασικό delay).

 

Δεν κατάλαβες...οι γνώστες ήξεραν ότι θα έχει ειδική κρύπτη στο σώμα της κιθάρας με 1-2 κιλά κουρδισμένης κόκας...ξέρεις τι sustain δίνει?!? :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω εχω στη κατοχη μου μια Mexico fat strat με Floyd Rose... ετσι για ....ποικιλια :lol:

 

(παντα πιστευα οτι αυτο που λειπει απο την Μona Lisa ειναι ενα μουστακι και θα ηταν ιδια ο δημιουργος της :wink: :lol: :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως σε ολο τον κοσμο (πλην της Ελλαδας) τοσο το gear οσο και η ΜΟΥΣΙΚΗ εχει ξεφυγει ανεπιστρεπτη απο τα 80s..... & εχει επιστρεψει (τελειωτικα πλεον νομιζω) στις κλασσικες vintage επιλογες' date='και η Fender λογικο ειναι να ακολουθει... :wink: :lol:

 

αλλωστε το να βαλεις FR σε μια strat ισοδυναμει με το να ζωγραφισεις ενα...μουστακι πανω στη Μονα Λιζα... :lol:[/quote']

 

Καλά τώρα ξεφεύγουμε αλλά τα 80s δεν είναι μόνο Klaus Nomi, spandex, κραγιόν...σίγουρα είχε πολύ σαβούρα αλλά έχει αφήσει και πολλούς διαχρονικούς δίσκους σαν κληρονομιά από πολλά είδη.

 

Όσο για το μουστάκι....τουλάχιστον θα είναι θεριακλίδικο! :D :D :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω εχω στη κατοχη μου μια Mexico fat strat με Floyd Rose... ετσι για ....ποικιλια :lol:

 

(παντα πιστευα οτι αυτο που λειπει απο την Μona Lisa ειναι ενα μουστακι και θα ηταν ιδια ο δημιουργος της :wink: :lol: :lol: )

 

Πες μου ότι έχει και maple ταστιέρα και θα είσαι θεός!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου