Προς το περιεχόμενο

Clavia Nord Lead !!!


vrakts

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα μουσικόφιλοι όλου του κόσμου!

 

Λοιπόν ... έχω μια δήλωση να κάνω ... έπεσε στα χέρια μου ένα Clavia Nord Lead 3 για λίγες ώρες και του άλλαξα τα φώτα !

Είναι απίστευτο όργανο πλήρης εμπιστοσύνης και με ηχάρες ... ηχάρες όμως έτσι !? Και αν έχεις και μεράκι με λίγες γνώσεις για analogue προγραμματισμό (το concept του δηλαδή) ... κάνεις θαύματα!

 

Mp3 του θα βρείτε στην Clavia

 

Ένα απο τα πλέον παρεξηγημένα αλλά τρομερά συγκροτήμα της PsyTrance σκηνής, οι Infected Mushroom, χρησιμοποιεί κατά κόρον το εν λόγω όργανο και αξίζει τον κόπο να

ακούσετε την τελευταία δουλειά τους ... και γιατί όχι και να την
.

 

δεν έχω κοιτάξει ακόμα στην Αθήνα βέβαια που και πώς αλλά όποιος μπορεί ας με βοηθήσει που μπορώ να βρώ έναν αντιπρόσωπο.

 

Ευχαριστώ!

αντασία στην εξουσία ... γιούυυυυυυρια λέμεεεεεεεεεε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

To Nord Lead 3 είναι όντως καταπληκτικό (αν και, μετά από πολλά χρόνια χρήσης προτιμώ ακόμη το 2 που μάλλον έχει γίνει classic). Στην Αθήνα αντιπρόσωπος της Clavia είναι η Μarantz (δες www.clavia.com για κανονική διεύθυνση και τηλέφωνα στο thread "distributors"), αλλά τα φέρνει και ο Διαμαντόπουλος.

Καλή τύχη

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως είναι τρελό εργαλείο, έχω φάει ώρες και πρωινά σε μαγαζιά που είχανε demo, πραγματικά κάνεις παπάδες με αυτό. Αν σου άρεσε τσέκαρε και το virus kc καθώς και το Q της waldorf που με εντυπωσίασε ακόμα πιο πολύ. Εγώ είμαι μεταξύ ενος nord lead 3 και ενος virus kc καθώς είναι απο τα κορυφαία va της αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα clavia, από όσο ξέρω τα φέρνει η adamco. μπορείς όμως να τα ακούσεις και στο διαμαντόπουλο... (νομίζω όμως ότι έχω μόνο ένα lead 2 για demo... είχα πάει να ακούσω το Nord Elektric και δεν τό 'χε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ αγαπητοί φίλοι ... αλλά αν μου πείτε και που είναι όλα αυτα τα καλά μαγαζάκια θα σας είμαι ευγνώμων!

:wink:

αντασία στην εξουσία ... γιούυυυυυυρια λέμεεεεεεεεεε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Feather ... ???

Μα παντού βρε αδερφέ ??? (no offence έτσι?)

Πρέπει να έχεις ξοδέψει πολλές ώρες και να έχεις χάσει πολλά Feathers στην μουσική :wink: :lol:

 

1000-2000 ευχαριστώ ... και κάποια μέρα είθε το απόκτημα μου να ακουστεί σε όλη την Ελλάδα ... και όχι μόνο ...

 

Όποτε θέλετε με ξυπνάτε ναι ???

 

Τσάγια τώρα ......

αντασία στην εξουσία ... γιούυυυυυυρια λέμεεεεεεεεεε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

re pedia epidi ki ego psaxnomai gia synth tha ithela mia voithia !exo paratirisei oti oli h psychedelic skini exei nord lead ego omos exo se software Clavia Nordlead 2 VSTi.gamato nai ! ala den mporo na po oti trelathika kiolas sto vanguard exo vrei perisoterous gia psy-trance hxous eidika infected mushroom !kai kati alo ena kalo bit kai ena kalo basso pos tha ftiaxo ? :?: :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anthony, αυτό το thread ήταν κλειστό για περισσότερο από ένα χρόνο. Μια και το άνοιξες, σε παρακαλώ ενημέρωσέ με τι εννοείς όταν λες ότι έχεις VST έκδοση του Nord? Τι ακριβώς έχεις;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαφνικά το θέμα έγινε πολύ ενδιαφέρον 8)

 

Ρε συ μήπως εννοείς το Synth1? Για αυτό θυμάμαι ότι λέγανε ότι

κάνει εξομοίωση του Nord. Αν όχι η ερώτηση του άη πρότοκολ είναι

πολύ λογική: τι στην ευχή έχεις?????? 8O Δε μας το στέλνεις

να το δούμε κι εμείς? Είναι κόκκινο? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου