Προς το περιεχόμενο

Clavia Nord Lead !!!


vrakts

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιατι εχει ο Διαμαντοπουλος ολα τα clavia και δεν το ξεραμε?

 

Φιλε μου δυσκολο αυτο που ζητησες, απο οσο ξερω δεν υπαρχει μερος που να τα εχει DEMO ολα !

Αν βρεις κανα ξεμπαρκο απο δω και απο κει ...θα εισαι και τυχερος!

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) ενταξει και πηρα την φετα φτιαχνω τον ηχο τον Α με delay kai ton D. pos omos τον αποθηκευω ? την επομενη μερα δλδ να βαλε μου τον ηχο RED ΠΧ και να εινα και τα delay οπως "χθες" ????

 

2) πανω που εχω καταληξει σε δυο:Νord ή SuperNova μου βαζεισ παλι φιτιλιες !!!!! τα νευρα μου !!!!! :x Τι ταλεπορια και αυτη :)

 

 

Φιλε μου,εδω ερχομαστε παλι στη μαγεια του midi!Αποθηκευεις κανονικα τους ηχους στα nord αλλα και στο εφφε και οταν βαζεις το συγκεκριμενο ηχο αλλαζει και το εφφε!!Χωρις πλακα τωρα,ακουσα προσφατα το supernova1.Εντυπωσιατικα απο τα φιλτρα αλλα και τους ηχους του και το βρισκεις γυρω στα 500-600.Τωρα αν εχεις σκοπο να τα σκασεις σκεψου σοβαρα μεταξυ virus ti rack και nord.Για να σου βαλω ακομα μεγαλυτερες φωτιες παντως με 2500 χτυπας το polyevolver του dave smith και αυτο παιζει σε real analog κατηγοριες.Ουσιαστικα ειναι σαν να εχει ξανακυκλοφορησει το prophet αφου εχει τις 129 waveforms του original prophet.To συγκεκριμενο μηχανημα δεν συγκρινεται ουτε με nord ουτε με virus!!!!!ΜΠΟΥΡΛΟΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα αν εχεις σκοπο να τα σκασεις σκεψου σοβαρα μεταξυ virus ti rack και nord.

 

Γιατί τέτοιο κόλλημα με το Virus TI *RACK*? Απ' ότι θυμάμαι τα Virus

έχουν πολύ καλά κλαβιέ και επίσης δεν υπάρχει virus rack αλλά desktop.

 

Κι εγώ πιστεύω ότι το TI είναι μια ολοκληρωμένη λύση και για studio

και για Live!

 

Τώρα για real analogue πιστεύω παίζουν Poly Evolver κ Andromeda.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρα για θεμα τιμης μιλαω.Σιγουρα εχουν πολυ καλο κλαβιε και λεγοντας rack εννοω το desktop.ο λογος που το γουσταρω ετσι πολυ ειναι επειδη σε οσα live χρησιμοποιησα το virus c ηταν παρα πολυ βολικο.Ειδικα η μεταφορα.Τσαντουλα και στην πλατη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To συγκεκριμενο μηχανημα δεν συγκρινεται ουτε με nord ουτε με virus!!!!!ΜΠΟΥΡΛΟΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχω το απλο evolver και τρομαζω στην σκεψη των δυνατοτητων και του ηχου του poly evolver.

Εαν διεθετα γυρω στα 2500 για analog με κλειστα τα ματια θα επερνα αυτο.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κανεις και τρομαζεις.Εγω το δοκιμασα σε στουντιο στα ιδια ηχεια και στην ιδια κονσολα ακριβως που γραφαμε με virus και nord.O πρωτος ηχος που ακουσα ηταν αρκετος για να σταματησω πλεον να καυχιεμαι για το nord...To μηχανημα απλα δεν παιζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου